Gastroskopia alebo transnazálna gastroskopia v Košiciach

gabena1
25. jún 2013

zdravim 😉
ma niekto skusenosti s vysetrenim gastroskopie alebo transnazálnej gastroskopie? vedeli by ste mi napisat ci je rozdiel vo vykonoch myslim co sa tyka bolesti...boli ste niekto v ambulancii na Tahanovciach na poliklinike u MUDr.Miroslav Fedurco, MUDr. Róbert Kardošš - ENDOMED
Dakujem 😉

zuzi0911
26. jún 2013

@gabena1 ahoj ja som nola iba na gastroskopii...tiez som sa bala ale nie je to nic bokestive iba neprijemne...vecer sa mozes trosku najest potom uz nie ani pit...prides nalacno...skreknu ti na take umrtvenie do hrdla sprej...daju ti zakusnes sa na taky kruzok co ti daju a vsunu hadicku...najneprijemnejsie bolo ju prehltnut bo to natahuje cloveka potom uz ok...parkrat som si pri tom grgla ale to je normalne...cele vysetrenie trva cca 3~5 minut...a tranzalna to je cez konecnik???

gabena1
autor
26. jún 2013

@zuzi0911 transnazalna je cez nos 😉 cez konecnik je kolonoskopia...ta cez nos je rychlejsia a vraj ovela menej neprijemnejsia ako cez usta... 🙂

zuzi0911
26. jún 2013

@gabena1 viem ze cez konecnik je kolonoskopia len ked som si na net zadala tranzalnu gastro tak mi vyhodilo nejake choroby konecnika tak preto ma to napadlo 🙂 aha no to neviem ale radsej cez usta neviem si predstavit do nosa...drzim palce

bianka1
26. jún 2013

@gabena1 mne cez nos dávali sondu - nakolko ma museli akutne operovať ale bolo to moc nepríjemné ☹ no a na gasstroskopii som bola v piatok možno preto že brali až 5 vzoriek ma bolel žaludok no a hlas nemám ani dnes taký normálny...zajtra ma čaká ešte rektoskopia bojím bojím 😖

jana121212
26. jún 2013

gastro neboli a trva kratko, do 5 minut. takze ja som si hovorila, ze tych 5 minut vydrzim aj keby to bolo neviem ake hrozne alebo bolestive. nakoniec to bolo celkom ok. je to neprijemne, lebo ta napina a nemas co vracat, slintas a cim viac sa snazis dychat, tym viac grgas. ale hned ako ti to vytiahnu z ust, tak uz ta nic netlaci, ani neboli. pre mna je navsteva zubara ovela horsia. akurat nesmies pit a jest asi 30 min po vysetreni aby si sa nezadusila, kedze mas umrtvene hrdlo a nemusela by si to spravne prehltnut

gabena1
autor
27. jún 2013

@bianka1
@jana121212
@zuzi0911 baby dakujem Vam za odpovede 😉

lenkaqqqq
23. okt 2013

mohli by ste mi napisať názor na MUDr.Miroslav Fedurco, MUDr. Róbert Kardošš? a ako prebieha ta transnazálna gastroskopia? 😒 😒

miss_sonia
22. máj 2014

Ahoj, ja idem na transnazalnu gastroskopiu zajtra, tak ak je to este aktualne, rada sa podelim o skusenost 🙂

miss_sonia
22. máj 2014

A idem k MUDr.M.Fedurcovi

miss_sonia
23. máj 2014

Tak nakoniec ma vysetroval MUDr.R.Kardoss a bola som velmi spokojna, je to velmi prijemny odbornik, avsak vysetrenie bolo neprijemne, najma zavadzanie endoskopu. Co sa dialo dalej som necitila, iba som mala neprijemny pocit v krku.

szivetka
24. okt 2014

Som čerstvo po vyšetrení sondou cez nos, vrelo odporúčam. je to menej bolestivé. Prístup doktorov veľmi odborný, ľudský, ústretový. Vyšetroval ma pán MUDr. Fedurco. ĎAKUJEM.

raduza77
1. dec 2015

zalezi na tom kto to robi, urcite nechodte ku MUDR. HUBAL do leteckej voj. nemocnice, bola som objednana na rano na cas a on ma zobral o hodinu neskor a to nie pretoze by mal pripad, ale sestricka vzala nejakeho pana len na "vypisanie receptu" a vybavovali sa tam spolu hodinu. No, samotny zakrok> nastriekala sestricka hrdlo, a hned som si lahla a hned napchal do mna hadicu, dusila som sa z toho ze ma napinalo nenormalne az som nemohla dychat a bola som ako v jednom krci, ziadne instrukcie ako mam dychat a pod. akurat mi sestricka povedala ze im nemam prehryzt hadicu ☹ , bolo to ako v hororovom filme, akurat doktor povedal ze "uz to skoro bude" a to je vsetko na co sa zmohol. Absolutne ziaden zaujem o pacienta, mna vybavil do 15 min komplet so vsetkym, asi uz mal pripravenu kavu alebo dalsieho pacienta na "vypisanie receptu"... Ak by to bolo potrebne isla by som znova ale ku nejakemu clovekovi, a nie ... 😠

abika26
26. feb 2016

@miss_sonia mozem sa opytat beru tam aj deti na vysetrenie?diki

miss_sonia
26. feb 2016

@abika26 to netusim naozaj, treba zavolat a spytat sa 🙂

jaza81
27. jún 2017

@gabena1
Ahoj, uz to asi mas za sebou ale pre vsetkych dalsich. Bola som transnazalne....pri zavedeni hadicky ti daju do nosa gel, nic teda neboli, citis len svrbenie. Hadicka je dole za par sekund a zacne vysetrenie. Mozes kludne dychat, nenapina to, neslintas...skoro nic necitis. Len pri prehltnuti slin zacitis niekdevzadu v krku nieco, co ti ale vobec nevadi. Pocas vysetrenia sa da normalne rozpravat. Neprijemne je ked ti nafuknu zaludok a beru vzorku, ale to je len ten pocit v bruchu. Hadicku vytiahnu ani nevies ako. Po vysetreni asi den soplis akoby si mal lahsiu nadchu. To bol moj priebeh. Zajtra mam ist cez usta, ale verim, ze ich ukecam opat cez nos🙂

llenka014
15. sep 2021

@miss_sonia dali Vám aj oblbovak? Lebo mna to čaká tiež

canterlot
15. sep 2021

@llenka014 netreba ti oblbovak, ani neviem ci vobec davaju oblbovak na transnazalnu. da sa to v pohode zvladnut bez. hlavne sa snaz byt uvolnena, vtedy ta ani nebude napinat

llenka014
15. sep 2021

@canterlot ďakujem a dlho to trvá?

canterlot
15. sep 2021

@llenka014 zalezi ci musia brat vzorky atd. ale u mna asi 5 minut, mozno aj kratsie. hlavne sa snaz uvolnit. ale transnazalna metoda je celkovo ovela znesitelnejsia ako klasicka hruba hadica, takze sa nemas coho bat

llenka014
15. sep 2021

@canterlot aha chápem no veď uvidím už len to zvládnuť

jaza81
18. sep 2021

@llenka014 uplny klud. Nebude ta napinat, budes moct rozpravat. Bude sa ti dat v pohode dychat. Naozaj je to vysetrenie, ktore zvladnu aj vystresovani ludia.

andulkaanka
20. nov 2021

@miss_sonia a platila si , že vraj je to za doplatok

maja2039
6. dec 2021

@raduza77 Mne Mudr Hubal robil 2 krát ani raz ma nenaplo šikovne zaviedol hadičku všetko v pohode, všetko vysvetlil poslal na dalšie vyšetrenia za mňa spokojnosť