Prečo mám krv v hlienoch po transnazálnej gastroskopii?

Zodpovedané
5. feb 2020

Dobrý deň,

dnes ráno som podstúpila cez nos transnazálnu gastroskopiu žalúdka. Po ukončení vyšetrenia som krvácala cez nos. Ale večer som spozorovala ako mi zatekali hlieny. Tak som ich vypľula a bola v nich prímes červenej krvi.

O aký problém môže ísť?

Dlhodobo sa liečim na chronickú vazomotorickú rinitídu.

Ďakujem

Dobrý deň,
Sliznica nosa je veľmi citlivá a počas uvedeného vyšetrenia mohlo dôjsť k jej poškodeniu. Ak sa liečite na chronickú vazomotorickú nádchu, tak rýchlejšie dôjde k poškodeniu sliznice ako u zdravých jedincov. Na zlepšenie ciev v nose môžete užívať Ascorutin.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková