Hallux - vybočené palce

kikina0101
21. jún 2016

Ahojte, mám 18 rokov a trápia ma halluxy už od malého detstva. Máme to asi v rodine, lebo ich malo viacero členov, ale napríklad moja mama nie. Mám ich na obidvoch nohách, na tej jednej je to zrejme horšie, aj keď ešte sa mi prsty uplne prekrývajú, začína to, a od okolia som počula, že by som si s tým mala dať niečo robiť. Ide o to, že je viacero metód, a ja fakt netuším do ktorej ísť. Istý čas som nosila aj špeciálne vložky, no bez úspechov. O operáciách som počula všeličo, tam je tiež viac spôsobov, tak by som bola rada vedela, ktorá naozaj pomáha tak, aby sa mi to počas ďalších rokov nevrátilo. Najviac sa obávam toho lámania, do toho naozaj nechcem ísť. Alebo vraj je aj nejaká Dornova metóda, pomáha? Mám navyše napadnuté klenby, a vďaka halluxom široké chodidlá, ktoré mi vôbec nesedia do topánok a tým pádom mám úplne odreté,opuchnuté malíčky (+nechty) a neviem či sa mi náhodou tlakom aj skrúcať dovnútra nezačínajú. Počula som aj, že sa mi asi začína pomaly šľacha skracovať, čo teda dobré nie je. Veľmi vás prosím o vaše skúsenosti s týmto problémom, ako ste ho riešili, čo pomáha + doba liečenia a veci s tým spojené, ďakujem 🙂 priložím aj fotku, rada si vypočujem vyjadrenia na palce 🙂

janeste
3. júl 2016

@kikina0101 Sorry, ze sa ozyvam az teraz. ideme sa stahovat, takze som momentalne rozlietana 🙂
Barefoot (bosa) obuv co najmenej limituje prirodzenu funkciu nohy. Dosahuje to tenkou podrazkou, nulovym sklonom medzi spickou a patou bez podpory noznej klemby a rozsirenou spickou do anatomickeho tvaru nohy. Inak povedane, topanka sa ma tvarom prisposobit nohe, nie noha topanke 🙂 V barefoot obuvi su svaly nohy, najma klenby, nutene pracovat, cim sa posiluju. Lenze na to treba ist postupne, kedze tvoje nozne svaly pravdepodobne nie su na taku zataz zvyknute.
Ku spravnej chodzi naboso je tu jedno kratke video:

https://www.youtube.com/watch?v=NwTJeunBqu0


Ale pozor! Pri takejto chodzi uplne inak pouzivas svaly, cize sa priprav na svalovku az do stehien 🙂 Ja som este k tomu strasne prepinala kolena kym som nemala ako-tak zvladnutu "bosu" chodzu, cim som si zatazovala chrbticu a asi v 20. tyzdni tehotenstva som sa kvoli bolesti skoro ani poriadne nevystrela, takze si na to musim davat extra pozor, inak ma zas zacne boliet chrbat.
Ked mas otazky, kludne sa pytaj aj v skupinke "bose nozky" - zienky tam su velmi mile a ochotne poradit 🙂

magacovadenisa
8. feb 2018

AK JE TU NIEKTO S HALLUX VALGUS CHCEM PEKNE POPROSIŤ O VYPLNENIE DOTAZNíKA K BAKALÁRSKEJ PRÁCI....ĎAKUJEM https://www.survio.com/survey/d/M7W7K4U7K0G2S5V2Y

johny_pal
9. júl 2019

@mysga: Škarede nohy urcite nemate, no kosticky sa tlacia von. To vidiet no.

lenka5687
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka5687
9. jan 2024

Ahojte, prosim vas aj Vas tie halluxy bolia? Mne sa zacinaju robit po porode ale bolia tie kosti aj chodidlo zospodu. Mali ste to tiez tak? Prestane to boliet? Uz 4 mesiace to tak mam ..

lenka155
24. apr 2024

@lucylka25 po docmulani su prsty rovnejšie?