Hmatateľné uzliny po celom tele

zuzik16
1. máj 2012

Ahojte, už dávnejšie som prišla na to, že si dokážem nahmatať uzliny na krku a v trieslach (pri sone štítnej žľazy mi doktorka na moju žiadosť prezrela aj uzliny na krku a vraj sú malé a všetky sú do 7x4mm)...tie v trieslach majú asi tak 1-1,5cm a nedávno som zistila že niečo také asi do 1 cm mám aj pod pazuchami, ale predtým to tam asi nebolo je to ako taká fazuľka..všetky uzliny sú makké až na jednu pod pazuchou. Tá bola najskor maličká a nebolela, bola asi ako šošovička, potom po čase sa zvačsila a pri silnejšom zatlačení trochu bolela a teraz je zase menšia a nebolí vôbec. A teraz neviem či sa mám báť, alebo nie. Bola som u doktora a on mi to ani neprehmatal, iba povedal, že to si hlavne nemám ani chytať.

Ešte dodávam, že mám ledva 50 kíl, nie som kosť a koža ale dosť štíhla, môže to byť tým alebo?

Najhoršie je, že na internete som všade čítala, že uzliny za normálnych okolností nie sú hmatné nikde na tele, tak teraz ma už skutočne začína chytať panika. Ale na druhej strane som zas čítala aj to, že nádorové uzliny sú zvyčajne veľké a až také akoby hrče. Inak krv mám úplne ukážkovú.Ešte by som chcela dodať, že mi bolo pred tromi mesiacmi robene rtg hrudnika-v poriadku, vyšetrenie na toxoplazmozu, boreliozu, a nejaké dalšie veci tiež negatívne...a minulý týždeň aj sono orgánov brucha a to bolo taktiež v poriadku. Výsledky krvi mám ukážkové až na zvýšené ASLO. V noci sa nepotím, jesť mi chutí, dokonca som v priebehu posledných 2-3 mesiacov pribrala asi 2 kg, unavená nie som, jediné čo ma dlhšie trápilo boli zvýšené teploty, ale zistili mi v krku streptokoka, ktorý vraj môže mať súvislosť s tými zvýšenými teplotami a uzlinkami na krku, momentálne ma zvýšená teplota takmer netrápi, ked aj bola tak okolo 37(na streptokoka sa však stále liečim)

Možno tam všetky tieto uzliny boli aj predtým, možno aj dlhší čas..skutočne neviem, iba ma raz napadlo si prehmatať uzliny a odvtedy to ide so mnou dolu vodou a môj doktor to odmieta riešiť, ani mi tie uzliny neprehmatal.

Chcela by som tiež vedieť či nemáte niektorá podobnú skúsenosť. Nemáte alebo nemali ste uzlinky niekde?..podlhovlasté okolo 1 cm, nebolia ma vôbec. Strašne sa už bojím...

Viem, že asi nie ste lekárky a že táto téma tu vlastne ani nepatrí na toto forum, ale budem veľmi vdačna za akékoľvek skúsenosti.

rybka11
5. okt 2014

@da_n_ka takze si si to sama mackala silno? Ono to hmatatelne mas vzdy a ked silno mackas vzdy si podla mna nahmatas tak mi bolo aj napisane ono to mas mozno v norme len to ze si to skusas tak tam vzdy najdes nieco jak ja 🙂 podla mna si v poriadku a hlavne po chorobe to je to normal aj noja kamaratka to mava a inak na jrku su kde uzlinky? Ja som na krku nasla kopec veci 😀. Ale podla mna su to kosticky fakt neviem na nete to ani neviem najst 😀

da_n_ka
5. okt 2014

@rybka11 na krku su po stranách. To by si asi cítila kebyze ich máš 🙂

rybka11
5. okt 2014

@da_n_ka tam som nasla.iba svali jedine tam.pri hrtane 🙂 a este jak mas.panvu tam v bokoch tam.si nenasla?no a pytala som sa tej kamosky a ona mava po chorobe vzdy ze to je v pohode a ze hmatalne ak.moc.tlacis by mali.byt stale ona sa vyzna 🙂 neboj nic

da_n_ka
6. okt 2014

@rybka11 tak som bola dnes pri obvodnej, premacala má a zobrala krv. Zajtra výsledky ci nemam nejaký zapal...tak uvidime

rybka11
6. okt 2014

A co povedala?

da_n_ka
6. okt 2014

@rybka11 no povedala ze pod pazuchou citi ze sa jej tam nieco prevaluje ale je to malinke, tak uvidime, za uchom tiez videla tu uzlinku a v slabinach tiez citila... ale vraj su male tak uvidime.. modlim sa aby som mala nejaku infekciu... 😢 strasne sa bojim, aj som jej povedala o tom schudnuti, ale ze to moze byt psychika... tak dufam... na jednej strane som rada, lebo zapnem vsetky rifle zpred porodu, a dufam ze to nijak nesuvisi s tymi uzlinamy

rybka11
6. okt 2014

@da_n_ka. Neboj sa 🙂 ked povedala ze su malinke malo by to byt ok mne su citit jedine dolu v slabinach jak mas panvu...tam si neskusala? Ale tam su vraj citit kazdemu pytala som sa par ludi a kazdy tam ma take centimetrove gulky 😀 ono vies hovori sa ze kto hlada ten najde ja som 23 rokov o ziadnych uzlinach ani nevedela a tiez jak som si zacala hmatat zrazu ma chytila panika lebo som si ich nasla 😀 a ohmatala som kazdeho ci ma aj on 😀 neboj nic ked doktorka povedala ze su male bude to fajn uvidis 😉

da_n_ka
6. okt 2014

@rybka11 len ja idem s váhou stale dole :( každým dňom...fakt sa bojím. Je mi do plaču

rybka11
6. okt 2014

A nejdes na svoju normalnu vahu? Ono to mas podla mna z toho ze sa stresujes by si neverila ako dokaze psychika vplyvat na vahu klidek pani doktorka povedala ze su male 🙂 ved mozeme pisat o tom aj dakde inde ako tu ak chces 🙂 ale vazne sa neboj keby nieco bolo lekarka zareaguje hned keby su moc velke alebo co 🙂 urcite neeestresuj mozes byt aj nachladnuta vsak terwz su vsetci chory 🙂

da_n_ka
6. okt 2014

@rybka11 dakujem za podporu <3 <3

rybka11
6. okt 2014

😉 fakt klidek ved kedy mas vysledky?

da_n_ka
6. okt 2014

@rybka11 zajtra 😨

rybka11
6. okt 2014

@da_n_ka no daj vediet ako si dopadla 🙂 drzim palce teda nech mas vsetko oukej 🙂

da_n_ka
7. okt 2014

@rybka11 takže krv bola v poriadku...este sa uvidia zajtrajšie stery..takže neviem čo znamenajú tie uzliny a chudnutie

rybka11
7. okt 2014

No vidis 🙂 ved na krvy by ti ukazalo keby je nejaky problem...no chudnut mozes zo stresu a paniky a uzlinky vravim mozes byd aj nachladnuta mozew.to mat po chorobe mozno.aj ze si stale chytas mozes to rozdrazdit.nevoj.nic.keby bolo nieco vazne krv by to isto ukazala 🙂

da_n_ka
7. okt 2014

@rybka11 a uz sa dostavila aj nevoľnosť :(

rybka11
7. okt 2014

@da_n_ka to mozes mat zo stresu a strachu uplne v pohode vies kolko robi taka psychika? Pozri krv si mala v poriadku, uzlinky mas male keby to bolo nieco mega vazne doktorka to na krvnom obraze uvidi 🙂 a mozno na teba lezie nejaka viroza teraz je to normalne vsetci su chory ake podla mna mas symtomi stresu neboj viem o com hovorim taky stresmajster jak som ja to si esre nevidela 😀 fakr klidek krvny obraz bol fajn tam by toho vela zistili 🙂

da_n_ka
7. okt 2014

@rybka11 😅 <3 <3 <3 <3

rybka11
7. okt 2014

@da_n_ka Vaaazne 🙂

teruliatenko
23. nov 2014

@strapco13 prosim vas pisu tu ze ak su uzliny vecsie ako normalne male je to zle????prosim vas moj maly ma 4cm hrcu na krkulezalisme na oddeleni a pustili nas na vikend domov stym ze mame ist na hemat,do martina a alergologiu som zufala,,, v noci sa poti neskutocne , chrape, ale nekasle ani nic ,,,,,neviete mi niekto poradit dakujemmmmmm ter,

nikusqa
22. nov 2015

Ahojte, prosim Vas myslite, ze mozem ist na biopsiu LU aj napriek tomu, ze mam herpes? ?.....isla by som na nu aj na vlastne riziko, nechcem to odkladat, je mi cim dalek tym horsie, uzliny sa stale zväcsuju, pribudaju a chvilami aj strašne bolia ako keby mi na niečo tlacili :(

lucia1974
4. júl 2016

@andrea12233 ako sa vola ta klinika? Dakujem

mata128
3. sep 2016

@strapco13 prosim ta,mozu byt uzliny zv.po celom tele aj z.pokazenych zubov?ja som obehala vsemozne vysetrenia...chodim kazdeho pol roka onkointernistovi na krv...mala som robene ct hrudnika,dokonca histologiu uzliny zo slabiny...trva ro uz 4roky.Ak by to bolo onko,zistili by to za tie.4roky?

nikusqa
3. sep 2016

@mata128 mozu byt uzliny zväcsene po takmer celom tele, ja som to mala tiez, a z 1 zväcsenej uzliny sa mi to po celom tele zväcsilo, to normalne aj doktor sa poriadne vylakal, ze z jedneho dna na druhy sa mi tak pohorsilo a trvalo to skoro rok, takze 1 najväcsiu uzlinu z krku mi vybrali a dali na histologiu, to som vyse mesiaca cakala ci to bude Hodginov lymfom ale chvalabohu nepotvrdilo sa a uzavreli to ako chronicka lymfadenopatia. Takze mne uzliny hocikedy navru hocikde na tele, ci ked som oslabena, prechladnuta, chora, v strese a podobne. Aj teraz ich mam zväcsene zas. Ale ak mas dobre krvne vysledky a histologiu negativnu tak by si nemala mat onkologicke ochorenie.

mata128
3. sep 2016

@nikusqa ale na nervy som z toho aj tak.U mna sa to spustilo vsetko pred 4rokmi,ked sa mi syn narodil s kardiol.ochorenim,operacia srdiecka,vsetko...odvtedy sa to so mnou taha...mne ako sa.zvacsili,tak ich mam stale...a uzlinovy je aj drobec,ten je navyse po otvoreni hrudnika imunodeficitny

nikusqa
4. sep 2016

@mata128 Tak mne tak logicky vyplyva, ze sa ti to spustilo pravdepodobne stresom kvoli synčekovym problemom a uzliny ti ostali zväcsene odvtedy. Nechcem to nejak zlahčovať ale skus sa tak nesledovat, nehaj to plavať len tak, netreba myslieť stale len na to zlee, to cloveku nepomaha ale skor este zdravotny stav zhorsuje. Pokial mu lekari na tie uzliny nic nepovedali tak nestresuj, poznam mamičky co maju deticky uzlinove a lekari im povedali, ze deti to mavaju a su vo vyvine. A imunodeficitna som aj ja uz roky a zijem, neni to zase az takee hrozne. Treba davat iba pozor a papat vela vitaminov, vyhybat sa davu ludi a pod.

gita17
4. sep 2016

@mata128 za 4 roky bez liecby by si uz vonala fialky odspodu 🙂 🙂

nikusqa
25. okt 2016

@rybka11 na krku su uzliny hned pod sankou, pod ušami a po bokoch krku smerom dopredu. Ja mam taky pekny obrazok kde su uzliny tak ked chces ti to mozem poslat.

Ja mam uzliny na krku najviac zväcsene a hlavne velmi bolestive + okolo klucnej kosti + axily + ingviny. Takze hroza. Uz mi z krku aj vyberali 1 uzlinu a davali na histologiu so zaverom Chronicka lymfadenitida ale niektori doktori mi pisu do spravy uzlinovy syndrom. A teraz sa mi zase celkovo stav zhorsil a hematologicka mi spominala, ze by ma poslala na ožarovania. Nemate niekto s tym skusenost?

trish31
7. nov 2016

@nikusqa ja mam vela uzlin ale neriesia to...tiez to mam uz roky

nikusqa
7. nov 2016

@trish31 mna najviac traúi, ze ma to strasme bolí ☹ , kebyze ma tie uzliny nebolia tak to moc uz neriesim, ale tak bolest sa da tazko ignorovat obzvlast ked je silna a obmedzuje ma aj v pohybe krku + do toho krcna chrbtica, tak mam chvile kedy skoncim s golierom lebo si tu hlavu ani poriadne neudrzim.