Prečo mám uzliny v trieslach?

Zodpovedané
12. mar 2021

Dobrý deň,

začiatkom januára som mala mykózu a nahmatala som si zdurené uzliny v trieslach. Uzliny mám asi tak 5 na jednej a 5 na druhej strane. Sú tvrdé, pohyblivé a maximálne vo veľkosti hrášku. Na ľavej strane sú ako taký zhluk 3 uzlín v kope.

Nemám žiadne bolesti a ani nič podobné. V polke decembra som si našla hrčky na krku a z odberov krvi išlo o toxoplazmózu. Všetky výsledky krvi boli v poriadku, ale vtedy som si uzliny v trieslach nevšimla.

Mohlo by to mať súvis aj s tým?

Ak nie, o aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

lymfatické uzliny môžu byť zväčšené kvôli mykóze a toxoplazmóze.

Treba si uzliny odsledovať a ak by boli viac ako mesiac zväčšené, tak je vhodné konzultovať Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková