Hnedé fľaky nad perami

stuplicek33
25. máj 2014

Ahojte mamicky,chcela by som poradit,uz som z toho zufala a cize,ked som bola tehotna s mojim synom,urobili sa mi nad perami hnede flaky,ktore mi nezmizli,ale naopak sa zvacsili a teraz vyzeram,akoby som mala hnede fuzy.Vyskusala som uz vseliake kremy,ale nic nepomohlo.A teraz mi to slniecko este viac povytahovalo.Mate aj vy skusenosti,alebo viete o niekom,kto to mal a co mu pomohlo?Bola by som vdacna za kazdu radu,lebo sa mi to neda skryt ani pod makeup. 😔 A ktomu este pehy,no na tie som si uz ako tak zvykla,ale toto uz je privela.Dakujem za kazdu radu 😵

hyta
25. máj 2014

Moja kámoška chodila s hnedými fľakmi na tvári ku dermatológovi a pomohol jej. Inak je dobré dať si urobiť i pečeňové testy, hnedé fľaky môžu totoiž súvisieť i s pečeňou.

stuplicek33
autor
25. máj 2014

@hyta dakujem,pozriem si nejakeho v mojom okoli,dufam,ze pomoze a skusim aj tie testy,ci je vsetko v poriadku.testy mi robili naposledy v tehotenstve,tak to dam prekontrolovat 😔

lubka1983
25. máj 2014

Ahoj.neviem ti poradit,ale mne sa sa pehy ,vyhodili na hornej pere lemuju mi pery a vyzeram,ze mam konturku🙂 a teraz ked vysli slnko katastrofa prejavilo sa mi to pred dvoma rokmi

stuplicek33
autor
25. máj 2014

@lubka1983 ja som si teraz pozerala koznych v TO a co som si tam citala,ze robia aj ten chemicky piling,myslim si,ze keby to aspon trosku pomoze bolo by to fajn.Ja mam tiez aj pehy,k tomu este toto,dnes ma este aj moj manzel podpichoval,ze by som sa mohla uz konecne oholit,no co dodat 😀 Ja nie som ten tip,co sa stale pozera do zrkadla,ale toto uz mi naozaj vadi.

kika691
25. máj 2014

Ahoj ja mam to iste a hlavne na jar a v lete ked je ostre slnko.pomaha na to jedine Skinoren mast a krem s ochrannym faktorom 50.a natierat nie len na slnko ale pocas celeho roka.nic ine ozaj nepomoze ja som skusala uplne vsetko.

kika050
25. máj 2014

Ahoj. No fajn to si ma potešila, že to nezmizlo po tehotenstve. Lebo mne sa to objavilo teraz a vravím si že to zmizne keď porodím normálne ako fúzy.. Super.

stuplicek33
autor
25. máj 2014

@kika050 ahoj,to,ze to zmizne,som si aj ja myslela,ale smola,zostalo a kazdym rokom,je to stmavsie,co dodat,sme proste kocky 😀 😀 fuzate

stuplicek33
autor
25. máj 2014

@kika691 aj si bola u doktora?ja teraz vyskusam,kamaratka mi hovorila,ze ten piling by mohol pomoct.Mne zatial nic nepomohlo,natieram to kremamy,akurat co sa dobre potom potima flaky nie a nie zmiznut 😀

stuplicek33
autor
25. máj 2014

@kika691 aj si bola u doktora?ja teraz vyskusam,kamaratka mi hovorila,ze ten piling by mohol pomoct.Mne zatial nic nepomohlo,natieram to kremamy,akurat co sa dobre potom potima flaky nie a nie zmiznut 😀
@kika691 a ten skinoren,ten kde sa da kupit?a kolko stoji prosim ta??

smoulinka13
25. máj 2014

jooj s tym mam problem aj ja..hlavne v lete ked sa opalim,, dnes pozeram ze uz mi to vyskocilo kedze som sa opalovala..tiez si to narieram kadecim a nic nepomaha :(

kika691
25. máj 2014

Skinoren musis pytat od lekarky.ja to msm uz niekolko rokov a ziaden piling ani bielenie ani nic nepomahalo...az ozaj dvosledne pouzivanie tychto kremov.

stuplicek33
autor
25. máj 2014

@kika691 takze ak som to dobre pochopila,ty mas uz vyskusane aj tieto varianty?tajne som dufala,ze aspon to by mi mohlo pomoct.A ten krem to predpisuje asi kozna,ze?

kika691
25. máj 2014

@stuplicek33 ano kozna...najprv som bola u jednej a ta na mne skusala rozne kremy a potom som sa dostala k priparke z kozneho a ta mi pomohla

stuplicek33
autor
25. máj 2014

@kika691 a kde si chodila na kozne?a pomohla ti tak,ze ti to uz neni vobec vidno?

dannizeta
25. máj 2014

Aj ja to mám od tehu...Mám to celý rok, v lete najhoršie.Som bledej pleti,neopáli ma veľmi ale tie hnusné pigment. škvrny stále na slnku zvýraznejú. ☹ Ja to mám ako škrabošku a lá Zorro 😖 😀 Bieliaci krém sa má používať v zime a laser pomôže len na chvíľu.Aspoň tak mi povedali...Vraj to už nikdy nezmizne.Jediné čo môžeš je stále používať krém s ochr. faktorom 50 aby ti to neopaľovalo..Ja som nestihla,už som fľakatá 🙄

saska.t
25. máj 2014

@stuplicek33 kedze ide o pigmentove flaky a hlavne vyvinute v tehotenstve nepomoze ani chem.peeling,kedze ide o hlbsie vrstvy koze,takze to moze flaky zmiernit nie uplne odstranit,mam to tiez a nie len nad perou ale aj na licach,takze vyzeram ako keby som mala namalovane neustale licka,jedine kedy to nie je tak strasne vidiet je,ked som opalena,v zime si davam BB krem,aby sa opticky flaky zmiernili,na toto uz bohuzial nic nepomoze,budu sa stale objavovat... 😠

stuplicek33
autor
25. máj 2014

dievcence,co dodat,sme proste krasne.Nase ratolesti nam dali tolko krasy,to ja by som mohla este dalej pokracovat,co sa mi porobilo v tehotenstve,napr.popraskane zilky,....,niektore veci sa daju zamaskovat,naucime sa ich ignorovat,ale tvar ako skryjeme.Ja mam este to stastie,ze mam jazvy z havarky na tvari,pehy,obcas (kazdy den,cervene licka)no co dodat,som rada,ze som stastne vydata,lebo keby si mam teraz hladat partnera,tak neviem neviem 😀 😀

emma_932
25. máj 2014

@stuplicek33 ja som mala ten isty problem v tehotenstve, boli sme na dovolenke, a zrazu kukam do zrkadla - preboha, ja mam fuzy!!!! 😝 😅 mala som ich aj po tehotenstve 😠 mne pomohla kozmetika Mary Kay, trvalo to sice rok, stalo ma to kopec penazi, ale mam pokoj!
btw fotecky z dovolenky okrem mna a muza nevidel nikto. ani nasi rodicia 😅 😔

stuplicek33
autor
25. máj 2014

@emma_932 Wau,prva,ktora pise,ze nieco pomohlo,Ta kozmetika je z lekarne alebo??Joj a zlata,ako pises o tych fotkach,teraz sa uz mozes nad tym len pousmiat 🙂 😉

kika050
25. máj 2014

Práve mne tá kozmetika Mary Kay vôbec nepomohla normálne som sa z nej povihadzovala, a keď som to hovorila poradkyni ta povedala , že si pokožka muší zvyknúť no určite. Ešte som skúšala natierať však si zvykne a skončilo to tak že sa mi pokožka šúpala. Takže ja Mary Kay neodporúčam určite!A peniaze vyhodené von oknom!

emma_932
25. máj 2014

@stuplicek33 nie nie, stale je mi do placu, vyzerala som FAKT otrasne 😔 ale to som bola aj pribrata, milionpatsto vyrazok a este k tomu tie fuzy..... jaaaaaaaaaj

@kika050 pocula som aj ja od nejakych bab, ze im tato kozmetika nesadla, neviem cim to moze byt.... chcela som sa na to vykaslat aj ja, lebo tiez som kupila to rozjasnujuce serum na pig. skvrny a nepomahalo /za nejakych 50€, vrrrrr/ 😠 az potom som zistila, ze by som mala pouzivat AJ denne serum /dalsich kdesi 40 €/ tak som bola dost nastvana, ale povedala som si, ze jej dam este jednu sancu. a vyslo to 😉 a som rada 😀

stuplicek33
autor
25. máj 2014

@emma_932
@kika050 ja som tiez toho nazoru,ze 1000ludi,1000chuti,kazdemu sadne nieco ine.Ja som rada za kazdu radu,pomoc,je to rada aj pre mna,aj pre ostatne mamicky,ktore riesia ten isty problem. 🙂

astonka
25. máj 2014

@stuplicek33 to su pigmentové škvrny...teaz si to nijako nebiel ani nedavaj na to pilingy...to sa robi až v jeseni ked slnko už neopaluje-ja ked už začina byt teplo tak si začinam tvar natierat ako už ti tu jedna mamička pisala krem na opalovanie ochranny faktor 50 to mam vždy inak ti tie skvrny slnko stale vytaha pretu su tmavšie...no a potom na jesen ja som chodila ku kozmetičke na bielenie...no nikdy to nezmizne...toho roku sa chystam ku kožnej ale až niekedy september-oktober mi povedala,že až potom...

stuplicek33
autor
25. máj 2014

@astonka no dakujem za radu,takze je to najvhodnejsie az na jesen a Ty uz si bola?a cenovo je to ako a staci 1 sedenie?No aspon si poriadne prekontrolujem kozmetiku,zbytocnosti prec a dolezite veci doplnime 🙂 Tak keby idem teraz ku koznej,aj tak by som asi nepochodila,ze?Zaujima ma to koli detom,zbytocne hlavne maleho nevlacit po doktoroch 😔

emuska27
25. máj 2014

Tiez mam tentonprobkem...ked idem von tak ken z makeupom...nerada vysedavam unlekarou ale musim nieco podniknut..vraj sa to da aj laserom pigmemtove flaky odstranit.chcem aj malej dat lebo ma na nosteku medzi ocami a na lavom spanku pri vlaskoch...ked je na slnku tak to stmavne..nuz geny nepustia..ja mam jeden velky flak na ramene..v zime je to slabunke a od jarybro tmavne a vyzera to ako kebinsom sa rok neumyvala..je minto trapne ked to ludia obzeraju...vrrr

kikuleenka
25. máj 2014

@kika050 este nezufaj, moja sestra bola flakata durchom-durch pocas tehotenstva, najma teda ku koncu a teraz nema ani fliacik, krasnu cistu plet ma. Zato ja som ako atlas sveta :DDD Ale ja som pigmentacie zase mala uz aj pred tehotnestvom, len sa mi zhorsili....
@stuplicek33 ja akurat riesim tiez s kozmetickou, ze tuto jesen uz nieco vyskusame - bud laser alebo este ona rozhodne, co bude najlepsie...kremy ci bieliace pripravky na doma mi nezabrali ziadne

astonka
25. máj 2014

@stuplicek33 ja chodim na kožne s inym problemom...teraz asi pred mesiacom som bola po skoro po 2 rokoch odkedy mam maleho na kontrolu tak som jej tie škvrny ukazovala tak povedala že ona ich tiež odstranuje ale až v takom obdobi ako som ti pisala...povedala že len chranit pred slnkom neopalovat-čo ja robim lebo ja ich mam už dlho a natierat ja si kupujem od bioderma of 50 len na tvár...
no ti poviem že ja si nepamatam kolko tol stalo to som dostala ako darček narodkam poukaz tak som ho využila na to...lebo ja som bola u kozmetičky s tým problemom ešte pred 3tim tehu-no bielila to tiez nejakým pristrojom no nepoviem ti presne-chodila som tam zo 5 krat...len trochu to zosvetlelo...
uvidim ako tu bude toho roku ked pojdem ku kožnej uvidim teda chcela by som to skusit-lebo ja mam aj na lisných kostiach male flaky aj na lavom spanku...

adriana84
25. máj 2014

baby mne sa tiez v tehu objavili a vyskusala som uz takmer vsetky dostupne kremy,dokonca ani chemicky peeling robeny mojou koznou mi nepomohol :( a mam to na licach a cele ...:(( teraz som si kupila Bi oil tak skusam..ale uz nedufam v ziadnu zmenu

graziela
25. máj 2014

Ahojte, pigmentove skvrny sa vytvaraju v dosledku hornonalnych zmien, hlavne po tehotenstve...aj ja som mala ten isty problem, no ciatocne sami vymizli, ked som prestala kojit, t.j. po cca. roku...no ostavaju mi flaky aj po vyrazkach..cekovo mam problematicku plet, ekzemy, flaky, vyrazky...zacala som pouzivat prirodnu kozmetiku (upravila aj stravu) a problemy sa zmiernuju...Vela zalezi od stravy, no na flaky je napr. velmi dobra salvia, ma vraj bieliace ucinky...Zacala som pouzivat salviove serum od Nobilisu ( v ramci biofazy) : http://www.nutrimas.sk/Serum-salvia-50ml-d361.htm a mam pocit, ze je to lepsie...

stuplicek33
autor
26. máj 2014

@graziela Ahoj,pozerala som si odkaz,premyslam,ze si to objednam,ale mozno by to mali aj v zdravej vyzive??je to aj na potenie tvare a to sa mne poti,takze by to mohlo aj v tomto smere pomoct.vyskusame 🙂 🙂