Hodgkinov lymfóm - sme vo Švajčiarsku a manžela nechcú liečiť

konikmodry111
20. jan 2024

Chcem sa spýtať či máte niektora s ním skúsenosť alebo či poznáte nikoho kto ma tento druh rakoviny.

Už sme boli u dvoch rôznych onkologoch. U prvom keď mu ho zistili, ten nám nepovedal v podstate nič. Pýtali sme sa ho viac veci a na všetko mal odpoved že on nevie a že treba čakať ako sa to ďalej vyvinie 😡 Debil neskutočný. Tak som pohľadala druhého, ten zas povedal že liečiť netreba že možno zmizne sám, že budú ho len sledovať. Ani ten nič v podstate nič nerobí. Manželovi ju zistili pred rokom a pol. A za ten čas mal 2x termin každých 6mesiacov. Nerobia tam nič len zoberú krv a povedia že je všetko v poriadku 🤬

No za ten čas čo o tom vieme že ma rakovinu, pozname 3ludi čo majú tento typ rakoviny a každému ju začali okamžite liečiť. 2ja sú zo Slovenska, jeden žije v Nemecku a všetci sú úspešne vyliečený.

Ja som neskutočne nasrata že s tým nechce nikto nič robiť, všetci nám len hovoria že ma čakať. A akože na čo ? Kým bude v treťom štádiu ? Písala som ďalšiemu onkológovi koli termínu, ten sa ešte nám ešte neozval.
Už mám pomaly pocit že ho nechcú liečiť lebo sme cudzinci, iné ma už nenapadne 😤

Ja vam budem neskutočne vďačná za každú radu či skúsenosť

janinah
20. jan 2024

Prísť na sk a liečiť sa.

cicimon
20. jan 2024

aku mate poistku? ono celkovo sa vo svajci vela veci neriesi tak intenzivne ako na sk...od roznych detskych chorob, zubnych ci gyn zalezitosti..... vela chorob sa lieci systemom
'"pockajte resp ak vam nic nie je tak nechodte".... a vela spravi aj poistka

nikpa
20. jan 2024

@konikmodry111 pri rakovine 1,5 roka bez liečby znamená, že sa bez väčšich problémov môže šíriť ďalej. Keď vidíte, že sa toľkú dobu nič nedeje, zvážila by som či nie je rozumné, vrátiť sa späť domov a hľadať pomoc tu.

20erika07
20. jan 2024

Je to vraj dobre liecitelna rakovina ,da sa vcas podchytit len netreba cakat. Ked vo Švajci nechcu riesit ,urcite by som hladala inde.

marci77
20. jan 2024

nie je to ta ista diagnoza ako mala aj Pariskova? mozno si to pletiem, ale zda sa mi, ze tak nejako sa volala. Ona podstupila aj chemoterapiu, ak sa nemylim

na vasom mieste by som sa prisla poradit aj na Slovensko ohladom liecby

cacianka
20. jan 2024

A že aké je na sk hnusné zdravotníctvo....
Ako mu zistili túto diagnózu?
Má to presne napísané v lekárskej správe ?
A čo presne ?
Skúste kontaktovať Nou Klenová, Bratislava. Konzultáciu poprosiť

cacianka
20. jan 2024

Rakovina zmizne sama ?!?
To povedal lekár alá zem a vek, alebo sarlatan ?

martinkatinka
20. jan 2024

Vrátiť sa SR a riešiť tu. Ono sa to nezdá, ale tu to zdravotníctvo nefunguje až tak zle ako mnohí hovoria.

alenka58
20. jan 2024

tak ako Vám už poradila cacianka kontaktovať NOU BA alebo OUSA Klenova

konikmodry111
autor
20. jan 2024

Dajem vam veľmi pekne za odpovede
@janinah
@cicimon
@nikpa
@20erika07 baby na Sk nie, synátor by tam bol stratený, nevie poriadne po Slovensky. Normálne zvažujem že pôjdeme do Nemecka 🤬

@marci77 fuha to neviem, nesledujem moc dianie na Sk

@cacianka zistili mu to úplne náhodou, mal koliky koli oblickovym kameňom. Mal 2cm kameň tak ho hospitalizovali, na CT mu zistili že ma zväčšené lymfatické uzliny tak mu spravili biopsiu. Ma normálne lekársku správu je je v druhom štádiu. Ale žiadne poriadne vysvetlenie. Je tam napísaných pár viet ako mu to zistili a aký ma druh. Ale nič extra.

Neskutočne som nasrata 🤬🤬 mám tam chuť narobiť neskutočný bordel 🤬🤬🤬

alenka58
20. jan 2024

Pariškovú operoval MUDr. Janík

dennissa16
20. jan 2024

@konikmodry111 to mi je luto 😩 Veď aj manžel sa musí po 1,5 roku neliecenia cítiť horšie

konikmodry111
autor
20. jan 2024

@cacianka prvý bol onkológ v nemocnici, druha bola súkromná onkologická ambulancia 😡

konikmodry111
autor
20. jan 2024

@martinkatinka
@alenka58 ďakujem baby, človek by si nemyslel že je vo Švajčiarsku a majú ho v p@ci 😤

konikmodry111
autor
20. jan 2024

@dennissa16 ani nevrav, on je z toho už úplne hotový a ja tiež. Dokonca bol na kontrole pred 2mesiacmi a povedal dr že ma bolesti v oblasti brucha- tam ho ma. A on povedal že to je nič a to s tým nesúvisí 😤

cacianka
20. jan 2024

@alenka58 ousa je Heydukova.
Len upresnenie.

tundra
20. jan 2024

Ahoj,skusala si nemocnicu v Chure?Ak nie,tak urcite vyskusaj.Nam tam pomohli 2x.Raz dcerke a raz synovi.Za mna top nemocnica.A to zijeme v kantone Glarus.

20erika07
20. jan 2024

@konikmodry111 sestra zije vo Švajčiarsku, tak z jej rozpravania som vedela ako to tam chodi ale ze aj pri takychto vaznych diagnozach, to som v šoku 😔
Veru aspon do toho nemecka chodte 🙏

cacianka
20. jan 2024

@konikmodry111 lekári v Nou , teda väčšina , hovoria cudzími jazykmi, sú odborne zdatní a chodia aj do zahraničia , semináre, prednášky v angličtine či nemčine. Takže bez váhania skús

stellarstar
20. jan 2024

@konikmodry111 skúste ešte v AT a DE , držím vám palce

alickapusinka
20. jan 2024

Tvoj syn nevie po slovenský a tvoj muž sa potrebuje liečiť. Načo pozeráš že syn nevie po slovenský tvoj muž sa tu nebude liečiť. Nechápem však sa syn nejde liečiť ale muž. Určite ak ho vo Svajčiarsku nechcú liečiť. Skús AT, DE.

konikmodry111
autor
20. jan 2024

@tundra ďakujem veľmi, obvolam to. aj my sme teraz v kantóne Glarus, teraz som písala pre Termin v Glaruse.

konikmodry111
autor
20. jan 2024

@alickapusinka ja viem, ale synátor je este školopovinný. Ja myslím normálne odsťahovať sa odtiaľto lebo toto je už strop čo tu s nami robia 🤬 ja som fakt rozhodnutá že pôjdeme do toho Nemecka. Ja ich tu môžem už vážne osrat 🤬 vys@rem sa im na to tu všetko a adios.
@stellarstar
@cacianka
@20erika07

aurelia2000
20. jan 2024

No ale niektoré lymfómy sa najprv fakt celé roky len pozorujú https://lymfom.sk/lymfom/liecba-lymfom/sledovat...

marci77
20. jan 2024

na vasom mieste by ste napr. mohli pouvazovat prist aj na Slovensko, vysetrenie absolvovat ako samoplatca .....vsetko mat dopredu vytelefonovane ....syn by zo skoly vynechal minimum a vy by ste si aspon potvrdili diagnozu a poradili sa, aky liecebny postup by navrhli nasi slovenski lekari

mirka438
20. jan 2024

Moj muz mal ako 18 rocny. Uz je to 15-16 rokov co je chvalabohu vsetko ok. On si nahmatal hrcku, jeho detsky doktor vtedy ho odbil, ze tukova hrcka.. problemy mala vtedy aj jeho mama tak ho vzala na vysetrenie a bum... Okamzite ho zacali liecit. Uplne podrobnosti neviem, co a kolkokrat mu robili. Nikdy o tom nechcel rozpravat a ja som nevyzvedala ked mu to vyslovene vadilo. Co ale viem je, ze uz 15 rokov je chvalabohu zdravy, donedavna ale chodil na sona, odbery krvi pravidelne raz do roka..akurat tento rok ho uz "ukoncia" aj na hematologii.

januska12323
20. jan 2024

A keby ste išli len na konzultáciu na sk a potom sa uvidí? Nemusíte sa hneď sťahovať.

dennissa16
20. jan 2024

@konikmodry111 najprv si riadne pozistujte ako by liečba prebiehala v Nemecku.
Inak keď ste obaja slovaci tak syn po slovenský musí vedieť čosi.
No nebrala by som teraz ohľad na dieta vôbec…

nazli24
20. jan 2024

preboha, ziveho....
co tam este robite rok a pol?
okamzite na sk a liecit sa ! to co je za pristup aj z vasej strany.

martinkatinka
20. jan 2024

@konikmodry111 tak na začiatok konzultácia.