Hodnota C-reaktívneho proteínu 35 a možná viróza

jessinocka
18. mar 2016

Ahojte, je mozne mat CRP 35 a popritom sa citit celkom dobre? Resp uz asi 5 tyzdnov ma boli hrdlo a 2 tyzdne mam nadchu, asi nejaka viroza, ale bez horucok a celkovej slabosti organizmu - preto sa zatial vyhybam ATB. Teda ci aj taketo prechladnutie moze az takto vzysit CRP aebo je problem inde.

simca06022011
18. mar 2016

No tak ked ta 5 tyzdnov boli hrdlo tak asi nie je celkom dobre ;) Vytery a pod. si absolvovala?

jessinocka
autor
18. mar 2016

@simca06022011 ano, vytery boli OK, nemam ani ziadny povlak na mandliach, len cervene - zapalene hrdlo...tak jasne, ze sa necitim dobre 😀 ale da sa to vydrzat a zdala sa mi byt ta hodnota vysoka na to, ze to je bez horucok

magic08
18. mar 2016

@jessinocka nemusi byt horucka, ked je v tele bakteria, alebo zapal. Nie kazde telo reaguje rovnako. To uz je na atb, tie hodnoty CRP? U deti viem, ale u dospelych, nie.
Moja dcerka napr. ked jej sli zubky, mala teplotu zvysenu a CRP vyslo 50. Dr. hned, ze ATB, ale sa jej nezdali teploty, tak pre istotu sme sli na kontrolne CRP na dalsi den, a vysledok bol 20. Takze to mas vselijake s tymi CRP hodnotami. No keby ma bolelo hrdlo 5 tyzdnov, zvazim aj moznost problem so zubami

jessinocka
autor
18. mar 2016

@magic08 hranicna hodnot je 40 u dospelych, ale momentalne som tehtna v 24tt, tak asi preto mi ich chcela dat...aj ked podla mna je to o dovod viac, preco ich nebrat, ak to nie je ozaj nevyhnute

magic08
18. mar 2016

@jessinocka Ale mat bakteriu v tele, bolave hrdlo a citit sa zle, je pre tehotenstvo horsie, ako brat 7 dni ATB. Ja som v tehu ochorela, 3 tyzdne som sa trapila s prisernym dusivym kaslom, isla som sa dozvracat, ked ma to chytilo, az som povedala dost. v 17 tt som brala atb, za par dni bolo dobre, ziadny problem. ATB sa netreba bat, pokial maju opodstatnenie, je vzdy lepsie ich brat a byt o.k, ako sa trapit s chorobou. To babatku neprospieva viac ako ATB