Viróza v 6/7. týždni tehotenstva

6. okt 2022

Ahojte,
otehotnela som koncom augusta a nastupom deti do skolky/skoly zacal kolotoc chorob. Momentalne som cca v 7 tyzdni tehotenstva a tyzden ma trapi silnejsia viroza - bez teplot, zapal hrdla, zelene huste hlieny, strata hlavu, crp 16, covid test negativny - zaver: silnejsia viroza bez potreby ATB. Doktorka sa vyjadrila, ze virozy najma v prvom trimestri mozu poskodit plod.
Prosim, mate s tymto nejaku skusenost? Boli ste takto chore v prvych tyzdnoch tehotenstva? Ak ano, malo to negativny dopad na babatko? Dakujem za zdielanie skusenosti

queen_mary
6. okt 2022

Jezisi kriste 😃 urob si laskavost a vymen doktorku 😃

nevenka
6. okt 2022

Na huste zelene sople treba aspon lokalne antibiotika. Ostatne je v pohode, ja som mala aj covid v tehotenstve, aj horucky, aj kaslisko, aj crevnu chripku, tehotna som 4.x, v kazdom tehotenstve som mala takychto viroz viac, deti su uplne ok. Taketo sople nemaju ako plod poskodit. To skor, ked mas vyaoke teploty a neprelieci sa poriadne ten zeleny sopel, mala Ti spravit vyter aspon a podla nalezu sa zariadit.

autor
6. okt 2022

@queen_mary nie, ona je zlata - nechcela som vypisovat vsetky podrobnosti, ale to bola jej odpoved na moju otazku, ale dodala, ze samozrejme to nikto dopredu nevie, moze ale nemusi

autor
6. okt 2022

@nevenka teplotu som nemala za cely cas vyssiu ako 36.9, len presne tie zelene sople ma trapia...vyter urobila, cakame na vysledok

nevenka
6. okt 2022

Tak sa neboj, nic sa nestane, ak vyjde daco, tak Ti da bud lokalne antibiotika alebo celkove, ktore sa v tehotenstve mozu. Naozaj, ja kazdu sprostost zo skolky, skoly, co deti donesu, chytim a dako to prezijem, toto nebyva tak nebezpecne. Su potom horsie veci.

autor
6. okt 2022

@nevenka tak teraz pozeram na nete, ze pri oboch veciach, co mi odporucila na tie zelene sople - Mucosolvan/Ambrobene - je upozornenie, ze sa "Liek sa neodporúča užívať počas tehotenstva, najmä v 1. trimestri."...tak teraz nechapem, preco mi to dala🤦‍♀️...nastastie vzdy si kontrolujem uz lieky, co to je zac predtym,ako ich zacnem uzivat ....tak prosim, co by si odporucila? Ja sa uz tyzden nalievam cibulovym cajom a jem cesnak.

nika11103
6. okt 2022

Ja som v začiatkoch tehotenstva mala covid a pila veľa vína a fajčila veľa cigariet , keďže u mna trosku dlhšie trvalo , kým som zistila , že som tehotná (bežne som mávala cykly 40 dnove a viac ) …. Neboj , bábätko je silne všetko bude ok

autor
6. okt 2022

@nika11103 dakujem krasne ❤

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre