Homozygotova mutácia. Čo je to?

lenisko1
2. mar 2010

Ahojte všetci... potrebujem radu... som po jednom samovoľnom potrate.. bola som na hematologii a dnes mi dali výsledky a tu čitam, že som nositeľkou Homzygotnej mutacie PAI.. neviem čo to je .. budem môčť vôbec vynostit babo??? kto mi pomôôže???

lenisko1
autor
2. mar 2010

nikto nema taky problem??

tinipini
2. mar 2010
lenisko1
autor
2. mar 2010

Dakujem

cukor
2. mar 2010

lenisko....mas trombofilnu mutáciu.......je nas takych viac......tema......TROMBOFíLIA....

lenisko1
autor
2. mar 2010

ale výsledky z hematologii su v norme je to aspon nieco pozitivne???to mam len v zavere spravy napisane že hned ked otehotniem tak mam prist na hematologiu

lenisko1
autor
2. mar 2010

no vsetky tie temy co mi pisete tak tam už dlho nik nenapisal :(

lenisko1
autor
2. mar 2010

dnes tu asi nik nie je čo ma podobný problem :(

lenoc
2. mar 2010

ale choĎ, veď v trombofílii bol niekto tuším včera či predvčerom naposledy, to neni až tak dávno.
To PAI ani ja neviem čo je, mám inú mutáciu, ale homozygot znamená, že si tvoju mutáciu zdedila po oboch rodičoch. A neboj, dá sa vynosiť bábo aj tak. Chce to len vitamínky (ako Béčka a kyselina listová), možno niečo na riednie krvi - buď anopyrin alebo injekcie a kontroly na hematológii počas tehu. 😉
Neboj, v téme máme kopec tehuliek a hádam ešte viac mamičiek, čo už tam moc nechodia, lebo sa venujú svojim bábatkám (vrátane mňa).

lenisko1
autor
2. mar 2010

no tak to si ma ukludnila...odkedy som si prcitala čo to vlastne je tak len plačem... kyselinu listovu beriem pravidelne a tebe sa tiez podarilo otehotniet?

lenisko1
autor
2. mar 2010

teda donosila?

lenisko1
autor
2. mar 2010

a nevies co znamena "v buducnosti prioperaciach s vleky riziko nutna farmakoproflyaxia?

lenoc
2. mar 2010

neboj, neplač, aspo ti daco zistili, s cim sa da lahko bojovat. vies kolkym nezistia nic a napriek tomu potracaju...

fakt sa to dá. mne sa podarilo donosit babo na 3.krat.
myslim, ze farakoprofylaxia znamena, ze pri operaciach (mozno aj pred ale urcite po) budes dostavat lieky na riedenie krvi - injekcie, aby sa predislo riziku vzniku zrazenin- ked budes po operacii bez pohybu.

lenoc
2. mar 2010

skus si precitat cosi v teme trombolilie, napr. aj starsie prispevky.

lenisko1
autor
2. mar 2010

tak si ma potesila.. a hlavne ukludnila... a dakujem za vysvetlenie...

lenisko1
autor
2. mar 2010

ok idem si to precitat

zakajda
2. mar 2010

lenisko - taky mám trombofilii - obě heterozygot. Taky jsem po potratu, některé baby si píchají injekce na ředění krve nebo prášky, já mám jen kyselinu listovou, pokud bych otěotněla, tak by mi asi doktor něco dal.

lenisko1
autor
3. mar 2010

no to uvidim co mne na to poviem môj... dnes zacinam s clostilbegytom takže na buduci týžden idem na meranie a ideme na to... 🙂 tak dufam že mi nieco da.. aby nebol dalsi potrat

mircalla
3. mar 2010

lenisko1, ma to vela bab---ziadna panika

da sa to v pohode riesit inejkciami na riedenie krvi - heparin, clexane, aj ja to beriem, teda brala som. predtym som nebrala, mala som 2 potraty (az po nich som si dala robit vysetrenie) a teraz to beriem, zatial sme ok

preto mas ist na hemato, aby ti daco dali preventivne v pripade tehu. ja mam som mala v sprave tiez nejaky menej zavazny nalez, a bolo mi odporucene v pripade tehu brat heparin ci clexane....brala som to do konca 16tt

kyselina listova je ok, ale neviem, ci staci...treba sa poradit s hematologom ako lieky nasadit a na ako dlho, gyndos ti to na zaklade toho nalezu predpise

lenisko1
autor
3. mar 2010

No tak som rada, že sa to da liečit... v piatok idem na gyndu tak som zvedava či mi nieco da este pred otehotnenim či až sa to bude riešiť ked bude tehu...dnes som zacala brat clostil tak by mi mohol dat nieco dopredu lebo ja som mala potrat už v tretom týždni a to je velmi skoro...dufam , že tentokrát to vyjde... sice mam este riziko vo vyssom stadiu potratit lebo mam malu maternicu :( to nestaci mat jeden porblem.. mam pocit že vsetko co môže byt tak to mam..

topolcova
17. mar 2014

Ahojte, Lenisko1, ako to dopadlo s tvojim tehotenstvom? Ja mám tiež mutáciu PA1 homozygot a chystám sa na pichanie Clexane 0,4.

snehulienka82
23. apr 2015

@lenisko1 ahoj, vidim, ze dietatko uz mas. tak predpokladam, ze problem sa podarilo vyriesit. ja som dostala do ruky svoje vysledky z minuleho roku 3/2014, co mi robili v CAR-e. odvtedy som otehotnela raz biochemicke, a raz MA v 12tt. V tych vysledkoch mam homozygot na PAI 1 4G/5G. Vtedy mi vraveli, ze mam vsetko v poriadku, tak teraz zistujem, ze ci tie potraty, lebo este jeden som mala pred 6 rokmi, ked sme este neplanovali tehotenstvo... ci to nejako mohlo suvisiet. dakujem ti, ak teda ti nevadi opisat stoju situaciu.

e_z
23. apr 2015

@lenisko1 Ahoj, pridávam aj články k trombofílii vo Wiki Modrý koník. V tom prvom máš aj info o tehotenstve a pôrode, treba len nalistovať v článku nižšie: https://www.modrykonik.sk/trombofilia/ a https://www.modrykonik.sk/leidenska-mutacia/