Trombex 75 mg pred plánovaným tehotenstvom

eli289
24. aug 2022

Dobrý deň, idem s k Vám pre radu. Mám za sebou dva potraty, vyšetrenia som absolvovala všetky, ktoré sa len dali, jediné čo sa zistilo je hematologický nález: mutácia FXII C46T heterozygot, mutácia PAI-1 heterozygot, mutácia GPla heterozygot a zvýšená agregácia trombocytov po podprahových koncentráciách ADP. Po prvom potrate mi bol nasadený anopyrin, ale keďže ani ten nezabral, lekárka mi teraz na dva mesiace predpísala liek trombex 75, potom má nasledovať kontrola . Má niekto z vás skúsenosť s takýmto liekom? Podarilo sa niekomu s touto diagnózou donosiť zdravé dieťa? Za všetky odpovede ďakujem!!!

e1i
24. aug 2022

@eli289 anopyrin si mala 30 alebo 100mg?ja som mala 100 mg a už finisujeme druhé tehotenstvo. Ale aj som cele pichala clexane 0,4

eli289
autor
24. aug 2022

@e1i anopyrin som brala 100 už pred druhým tehotenstvom a zrazu v 8 týždni na kontrole už nebilo srdce 💔. Zamlčaný potrat. Všetci lekári vraveli, že ide o náhodu, až dnes mi hematologička povedala, že za to pravdepodobne mohla zvýšená agregácia trombocytov a predpísala ten trombex

e1i
24. aug 2022

@eli289 tiez mam tuto dg. ono v prvom trimestri ti nikto nepovie presne ano toto za to moze/mohlo. prvy trimester je cely hop alebo trop. skor sa spytaj ci kvoli tym inym mutaciam netreba aj pichat LMWH

drake122
24. aug 2022

@e1i Práve preto jej dali Trombex, aby si nemusela denne pichať Fraxiparin/clexan/LMWH celé tehotenstvo. Anopyrín je v tomto asi celkovo nešpecifický, pri takej zloženej trombofilnej poruche. Ale čo sa autorka pýta ohľadom donosenia zdravého dieťaťa, či už dostane akúkoľvek liečbu, nikto nie je veštec, či bosorka s čarovnou guľou, aby to teraz zodpovedal/a...

eli289
autor
24. aug 2022

@e1i Určite sa na kontrole na toto opýtam, ďakujem za radu.Ty si brala celé tehotenstvo, od samého začiatku teda anopyrin aj heparín? Alebo ti to pridali postupne?

e1i
24. aug 2022

@drake122 len ci trombex alebo anopyrin a clexane/fraxiparine posobi na inom principe
ANP sa pouziva aj na prevenciu preeklampsie v tehotenstve

ASA je liekom prvej volby pri sy lepivych dosticiek co je to iste ako zvysena agregacia po stimulacii ADP
https://www.unilabs.sk/clanky-invitro/syndrom-l...
@eli289 ano mala som od zaciatku obe. aspirin protect 100mg do konca 35tt a clexane do 6t po porode

eli289
autor
24. aug 2022

@e1i Ten trombex sa v tehotenstve absolútne nesmie používať, dala mi ho iba na určitý čas, ak budú výsledky po dvoch mesiacoch dobré a povolí mi tehotenstvo, zmení ho na anopyrin.

e1i
24. aug 2022

@eli289 viem,citala som na adc.sk a muz je farmaceut. precitaj si clanok vyssie,tam pisu ze moznostou je aj navysit davku ASA - anopyrinu az do 325mg denne. ja som ten anopyrin musela brat este pred otehotnenim tiež

drake122
24. aug 2022

Trombex neohrozí plod zásadne, ale už po pôrode keď kojí to nie je najlepšia voľba. Zásadne, asi najistejšia voľba je LMWH+ANP (antikoagulans antiagregans, pričom trombex je tzv. "duálne antiagregans") v tehotenstve pri závažnej trombofilnej mutácii, avšak jej doktor sa asi pokúša to uhrať možno len na ANP.

eli289
autor
24. aug 2022

@drake122 Tie mutácie, ktoré u mňa boli zistené moja lekárka práveže nepovažuje za závažné, vyjadrila sa tak už niekoľkokrát. O tej kombinácii mi už tiež vravelo niekoľko lekárov. Sama som zvedavá, ako ovplyvní stav tento nový liek a čo sa bude diať ďalej.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre