Hrčky v prse. Je to len hormonálna zmena?

zuzana76
29. dec 2007

Ahojte, uz 2 tyzdne mam v pravom prsniku hrčku, dnes som si to znovu nahmatala a su tam hrčky dve. Je to na okraji dvorca bradavky. Kojim takmer 5 mesiacov, nie je to retencia mlieka, lebo to nemam zacervenane, ani ma to neboli, bola som uz aj u lekara, roboli mi sono a vraj to je fibroadenom, lenze vtedy som tam mala len jednu hrcku 8x5x6 mm velku a teraz su dve, máte niekto podobné skúsenosti? myslite, ze je to len nejaka hormonalna zmena a nemam sa obavat? ved keby to bolo nieco vazne, uz by to hadam videli na sone, nie? dakujem za odpovede

yasminelle
11. jan 2008

Ahoj zuzi, myslim, ze sa toho nemusis obavat, nakolko mna doktori uz 5 rokov presviedcaju, je to v poriadku a ze sa to stava. Nikto mi vsak nevedel vysvetlit preco.

Ked som mala 17 tiez som si nasla hrcku - fibroadenom. Po sone som zistila, ze ich tam mam ovela viac ako jednu a tu najvacsiu mi museli vybrat. Ale nie preto, ze by bola nejaka nebezpecna, ale preto, ze bola velka a zacinala byt vidiet a deformovala mi prsnik. Robili mi to ale super doktori a urobili mi taku jazvicku, ze vobec nie je vidiet. 🙂

Stale ich tam mam dost, v obidvoch prsiach a jedine co s tym robim je, ze ich sledujem a chodim kazdy rok na sono a kazdy polrok na "prehmat" ku gynekologovi. 😀

magg
11. jan 2008

ahojte, pridavam sa, mam podobny problem od 11 rokov v obidvoch prsnikoch mam zdurene mliecne zlazy, tvrdili mi ze sa to po porode zmeni, ale mam tam tych hrciek viac, tiez chodim pravidelne na sono, ale zatial je to ok.
Kdesi som citala, ze zeny, ktore dlho dojcia su menej nachylne na rakovinu prsnika, ale podla mna by si to mala sledovat a pravidelne chodit na prehliadky.