Môže byť pri rakovine prsníka v prsníku súčasne viacej hrčiek?

Zodpovedané
11. aug 2020

Dobrý deň,

mám 34 rokov a obávam sa rakoviny prsníka.

Som objednaná na sono. V oboch prsníkoch mám hrčky. V jednom 3 a v druhom 2. Doktor mi povedal, že nech sa zbytočne nestresujem, že rakovina by to nemala byť. Skôr si myslí, že sa z ultrazvuku vykluju cysty alebo nejaké fibro. Vraj pri rakovine je väčšinou 1 hrčka a nie viac.

Je to pravda, alebo ma chcel iba ukľudniť?

Môže byť pri rakovine prsníka v prsníku súčasne viacej hrčiek?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri rakovine prsníka je zvyčajne prítomné iba jedno ložisko v prsníku.

Ak ste si nahmatali viac hrčiek, tak naozaj najskôr pôjde o cysty alebo fibroadenómy. Ide o nezhubné útvary.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková