Jačmeň v oku na kútiku

tina7729
9. júl 2020

Ahojte,chcem sa opýtať mal niekto jačmeň v oku na kútiku? Aspoň myslím že je to jačmeň je to malá biela bodka ako hnis . V živote som jačmeň nemala tak neviem. Čo pomôže? Kedy zmizne? Dávam si občianku,aj máš.no mám to tretí deň.svrbi to.

tina7729
autor
9. júl 2020

Ocianku, a masticku prekliklo mi to🤦

ovaaa
9. júl 2020

Mal teraz brat.Ocna mu na to dala framikoin a po tyzdni mu to mali prasknut. Avsak nepeaskol, mal to hlboke tak mu to chirurgicky odstranili tento tyzden....

tina7729
autor
9. júl 2020

@ovaaa preboha😣a to mu ako chirurgicky odstraňovali

nika82
9. júl 2020

treba nato ocne atb kvapky

tina7729
autor
9. júl 2020

@nika82 mám masť antibioticku ta nepomôže?

nika82
9. júl 2020

@tina7729 neviem ale ak vam to dala dr ta hadam hej

denden77
9. júl 2020

@tina7729 mavam.. mne najviac zabera, hned ako sa zacne tvorit, nasadit Ccko, B komplex, suche teplo (infralampa) a obklady z ocianky..
keby ti to nemizlo, tak sup na ocne.. predpisu ti tobradex, na uvod 😊

zuzka251
9. júl 2020

@tina7729 s tym treba lekarovi, kludne aj vseobecnemu, dava sa na to atb/cts a tu ocianku kludne mozes na vyplach, ale to nepomoze.

miruschka9
9. júl 2020

@tina7729 ahoj ja to mávam dosť často a poviem ti žiadne maste mi nikdy nepomohli... vždy mi pomôžu kvapky ocuflash dám na tamponik a vycistim a plus prikladám zelený čaj ... normálne uvaris a namacas tamponiky a prikladám na oko .. 😊 raz som to našla v dakych radách na internete a to mi vždy pomôže... biela bodka je hnis ta musí prasknúť a potom už to bude dobre .. začne sa to hojit

kittykat22
9. júl 2020

@tina7729 musis k lekarovi. Ak to je jacmen tak treba zahajit liecbu idealne do 48 hodin. Ja som nesla, pretoze som si ako ty davala maste a hluposti. Po mesiaci tam hrcka stale bola, tak som isla k ocnej. Ta mi povedala, ze som kompletne blba, ze teraz to uz dole nepojde - skusila mi dat mast a kvapky, ktore samozrejme nepomohli a musela som na vyrez. 3 mesiace cakaci termin - je to rychla operacia bez narkozy, s lokalnym umrtvenim oka. Vyrezali, dali naplast, na druhy den kontrola a doliecenie doma. Da sa to bez ujmy prezit. Ale ako teraz mam zapal oka rano o 7ej a o 7.20 uz volam na ocne ze nutne potrebujem ATB.

tina7729
autor
9. júl 2020

@miruschka9 mavas z toho aj červené oko? Lebo ako ma to svrbí má celé oko cervene

aniele
9. júl 2020

Už som s tým roky nemala problém, ale doma sme to vždy vyriešili obkladmi bórovou vodou. Lacné a spoľahlivé riešenie.

lucimax
9. júl 2020

@tina7729 mne vždy pomoze počas 3 dní každý deň zjesť pol kocky obyčajného drozdia. Nedostatok vit.B. Komu som odporučila, vždy pokohloy. Skús, je to rýchle a lacné 🙂 držím palce

kika831
9. júl 2020

@tina7729 tobradex kvapky- su na predpis

tina7729
autor
10. júl 2020

@lucimax a mala si oko vnútri aj zacervenane?

pehavcek
10. júl 2020

@tina7729 ahoj. Ak mas na to uz antibioticke kvapky tak uz len cakat. Ja som to mala tiez a po dvoch tyzdnoch mi to prasklo a ostala jamka. Mojej mamine to rezali ale toho sa neboj. To len trosku narezu povrch aby to vyslo von.

tina7729
autor
10. júl 2020

@pehavcek mám len antibioticku masť.este som nebola u dr.mam to prvý krát.len ja to mám v kútiku oka vnútri.svrbi to jak šľak aj oko už mám červené dookola.dnes 4den a nie anie prasknúť

maciatkolulu
10. júl 2020

@tina7729 zvys poriadne dávku vitamínu v, chod si kúpiť bforte
Mne to zastavilo v rannom štádiu plus nejaká iba bylinková masť. Bolo ho iu vidieť a neprepukol. Mala som šťastie

tina7729
autor
10. júl 2020

@denden77
@zuzka251
@miruschka9
@kittykat22
@aniele
@lucimax
@pehavcek
@maciatkolulu
Takže baby🙂 bola som u očnej.akurat som sa vrátila.to není jačmeň keď v kútiku oka.ze či má dačo nestiplo alebo je to keď mihalnica sa vzrastie. Tak mi to vytlačila a vyskrabavala no musím ešte si to sama aj doma. Tak dúfam že to už bude ok. Ďakujem vám všetkým za rady🙂

pehavcek
10. júl 2020

@tina7729 spravila si najlepsie co si mohla. S ocami nie su zarty. prajem skore vyliecenie 🙂

tina7729
autor
10. júl 2020

@pehavcek dakujem 🙂