Je dysplázia krčka maternice výsledok LBC testu?

lela1
15. dec 2019

Dobry den,vedelby mi niekto poradit.Tento rok som si prvy krat dala na preventivnej gynekologickej prehliadke screening LBC cytologiu. Mam aplikaciu VZP e-pobocka,kde mi prislo vypis vykonov.9952 -kod vykonu a N87-diagnoza lahka dysplazia krcka maternice.Chcela by som sa opytat mate niekto skusenost je to fakt vysledok toho LBC alebo je to iba nejaky kod pod ktorym sa vykazuje toto vysetrenie.Dakujem

lela1
autor
15. dec 2019
amienne
15. dec 2019

Najlepsie bude opytat sa gynekologa. LBC sa robi pokial viem na presnejsie stanovenie pripadnej ranky na krcku maternici, zistuju sa pripadne bunkove zmeny- taka kvalitnejsia cytologia. Ak by bolo nieco z toho podozrive, mali by ta zavolat na dalsie doplnujuce vysetrenie ako kolposkopia. Ked tak nespravili, z pohladu cytologie by to malo byt OK. Ale ako vravim, ja by som chcela vysvetlenie id mojho gynekologa k tomu.

lela1
autor
15. dec 2019

@amienne ja som si tuto cytologiu priplatila v ramci preventivnej prehliadky,nikto mi nevolal,iba toto som nasla vo vypise VZP tak tomu nechapem

mrvulka
15. dec 2019

Je to výkon ,ktorý urobil lekár vykázaný poisťovni.Nie výsledok cytologického steru.

lela1
autor
15. dec 2019

@mrvulka dakujem za vysvetlenie😄clovek sa vystrasi,neviem preco tam pisu dysplazia,dysplazia je aj diagnoza,mohlo by byt napr.screeningove vysetrenie

amienne
15. dec 2019

Tak ja neviem ale pomenovat vykon nazvom diagnozy je podla mna divne. Ja by som sa informovala u svojho gynekologa.

lela1
autor
16. dec 2019
janka2273
16. dec 2019

@lela1 ja si vždy chodím po výsledky osobne, beriem si aj kópie a preto ťa obdivujem, že si sa po tom stere neinformovala 😉🤔ale tak ja už som mala vážne problémy s krčkom,tak možno preto som dôslednejšia 😉zavolaj tam minimálne a budes kľudná 😉 tie údaje v apke netreba moc študovať, nakoľko tam dr napíšu občas kadečo😘

mamasimmi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz