Čo znamená stredná dysplázia krčka maternice?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň,

v júni minulého roka som bola na pravidelnej gynekologickej prehliadke volali mi, že cytológiu mám 1, a že odporúčajú kontrolu o pol roka. Teraz ma čaká spomínaná polročná kontrola. V zdravotnej karte v Elektronickej pobočke poisťovne Dôvera som si našla, že lekár uviedol – stredná dysplázia krčka maternice.

Prečo mi to gynekológ nepovedal?

Čo to znamená prosím vás, mám rakovinu?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pravdepodobne pôjde o chybu v kódovaní diagnózy.

Neobávajte sa, pravdepodobne išlo iba o zápalové zmeny. Nemám síce rada označenie výsledok cytológie 1, pretože to nie je výsledok cytológie, ale niektorí gynekológovia výsledok pacientkám reprodukujú takýmto označením.

Buď pôjde o zápalové zmeny na krčku maternice alebo o úplne počiatočné zmeny v dôsledku infekcie HPV. Uvidí sa po kontrolnom stere. Ale je skutočne veľká šanca, že bude tentoraz výsledok úplne v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník