Je laserová operácia očí bezpečná?

20. dec 2023

Ahoj baby, mám silné dioptrie, - 8 do diaľky. Premýšľam už dlhšie nad odstránením dioptrií laserom, ale mám strach, či je to bezpečné. Po prečítaní tohto článku neviem čo si myslieť 👉https://www.aazdravi.cz/laserova-operace-oci-ko...
Boli ste niektorá? Mali ste nejaké ťažkosti?

kris_tin257
20. dec 2023

Ja som mala -6.5 približne dala som si odstrániť dioptrie a ľutujem teda, som veľmi svetloplacha vkuse vonku so slnečnými okuliarmi chodím na telefóne tablete všade najnižšia svietivosť nastavená všetko mi bije do očí, najhoršie ale že hneď na prvom vyšetrení po operácii mi zistili glaukóm na oboch očiach čiže doživotne som na kvapkách a chodím každé 3 mesiace na vyšetrenia... Čiže ja mám zlé skúsenosti s operáciou laserom 😔

fajnova
20. dec 2023

Môj muž vidí ešte horšie ako predtým. Za každú kontrolu sa nehanbia vypýtať si ťažké prachy a vôbec nepomôžu. Že oni s tým nevedia nič robiť. Už tam prestal chodiť a plánuje navštíviť normálneho lekára, aby mu povedal pravdu, v akom stave má oči. On veľmi ľutuje a v žiadnom prípade by už do toho nešiel.

kris_tin257
20. dec 2023

@zooeynka mne povedali v excimeri že závisí od hrúbky rohovky, niektorému do dioptrie 5 inému do 7 a podobne

tetapetra
20. dec 2023

Som po dvoch operáciách 2007,2008 a už mám -1,5//-1,75. Najväčšie sklamanie. Raz tu jedna baba, ktorá robí na očnej klinike písala, čo myslíte prečo všetci tí lekári nosia okuliare. Asi mala pravdu

erikavesela
20. dec 2023

Mam to.absolvovane pred 20 rokmi...teraz mam asi -1,5...podla mna to stalo za to, 18 rokov som mala 0 dioptrie

noami12
21. dec 2023

@fajnova a to si dával na ktorej klinike robiť? Lebo napr. Moja mamina chodí do neovizie a okrem operácie neplatí za kontrolu nič

1sally12
21. dec 2023

@luxus10 pred operáciou neviem, neviem kde mám papiere aby som to pozrela... teraz mám. Prečo?

luxus10
21. dec 2023

@1sally12 cize sa operaciou nepodarilo zbrusit rohovku tak, aby si zostala bez cylindra?

ailiba
21. dec 2023

Ja som bola, absolvovala som vstupne vysetrenie, kde mi to schvalili (to je podla mna dolezite). Par hodin po operacii bolelo... Vecer uz super. Potom bolo treba kvapkat kvapky na zvlhcenie. Za mna uplne super, som rada, ze som isla. Je to 8 rokov a zatial uplna spokojnost. Ziadne problemy som nemala, ani nemám.

ailiba
21. dec 2023

Este dodam, ze nemavam suche oci, ziadne infekcie, ani dvojite videnie... Nic, o com sa pise v článku... Aspon zatial.

zuzuliennka1
21. dec 2023

@1sally12 tiez som bola 2014 🙂

1sally12
22. dec 2023

@luxus10 veď ti píšem že neviem či som mala pred operáciou cylinder, neviem nájsť tie papiere z tej operácie

luxus10
22. dec 2023

@1sally12 no musela si mat...zeby ti len tak po operacii vznikol astigmatizmus, sa mi to nezda...a ty nevies s akou ocnou chybou si podstupila operaciu? oni ta neupozornili na rizika, nebavili ste sa o tom?-nevnimaj to v zlom, mam len otazky...zaujima ma to..

joannita
22. dec 2023

Autorka, mam 8 rokov po operacii v Neovizii a vsetko v poriadku. Mala som - 4 a - 3,5 dioptrie. Zatial sa mi zrak nezhorsil, ani som nemala ani raz zapal ani ziadne komplikacie po operacii.
Jedine som mala mozno 2 roky dost suche oci, cize som casto kvapkala slzy, ale potom to preslo.
Ja som neznasala okuliare a sosovky kvoli opakovanym zapalom som uz nosit nemohla, takze pre mna to bolo vykupenie.
Len nechod do iClinic ak este existuju, ti maju na krku vyse 30 zalob kvoli nevydarenym zakrokom.

1sally12
22. dec 2023

@luxus10 samozrejme že viem, s krátkozrakosťou predsa. No nie, tak asi žiadne riziká neboli, keby som nebola vhodný adept tak by mi tú operáciu nerobili. Samozrejme podľa recenzii na nete som vedela, že sa to môže po rokoch vrátiť, len bolo to v rozmedzí 15-20 rokov..nečakala som že sa to vráti hneď po piatich. Jediné riziko čo ma upozornili pri dokorekcii že na pravé oko môžem oslepnúť, preto mi ho ani nerobili.

silvia2013
24. jan 2024

Ja som si to dala robit pred 21rokmi a z -4,5 mam 0 . Stale vidí dobre, buduci rok mám 50rokov 🙂 A nemala som žiadne bolesti. Mám presne tu metodu, Lasik, ktoru si citala ty. Nemam ziadne tazkosti, ani syndrom sucheho oka, praveze mne oci vo vetre a zime slzia stale .