Je nutný chirurgický zákrok, keď mám vred na chrbte?

monika123654
1. feb 2016

Ahojte baby,mam problem.asi 6rokou do zadu sa mi na chrbte medzi lopatkami urobil maly vred ktory nebolel ani nerastol.vobec mi to neprekazalo.teraz asi tri tyzdne do zadu mi vred zacal rast a velmi bolet.damam si gafrovu mast no nepomaha.myslite ze bude treba chirurgicky zakrok?nestretli ste sa s niecim pododnym ak hej co vam pomohlo?

janinah
1. feb 2016

treba ..a čím skôr...

8291
1. feb 2016

Treba to dať kukučkovať chirurgovi,pravdepodobne je to ganglion,ktorý sa vyreže a hotovo,

jumama
1. feb 2016

Nasej malej sa urobil absces na ruke po jednej viroze. Tiez tam mala taku malu hrcku mozno aj rok, ta hrcka bola po vyrazke. Natierali sme na radu lekara gafrovou a octanovou mastou, nie priamo na kozu, ale na gazovy stvorec natlacis, das na to druhy gazovy stvorec a tak prilozis, prelepis - aby sa ta mast nestykala priamo s kozou, len cez tu gazu. Narastlo jej to veru dost tak sme sli koznej, skusila jej do toho pichnut, no mala to zatial len zapalene, nebol tam hnis, takze jej to osetrila znovu ako som napisala. Kozna jej dala aj atb. A poslala nas na chirurgiu. Tam jej spravili sono a posudili, ze je tam zapal ale nie hnis zatial, no mala to velke, mozno aj 3x3 cm na takej malilinkej rucke... Natierali sme mozno aj tyzden a potom jej ten hnis vysiel na povrch, spravil sa jej taky kanalik a na chirurgii jej to vycistili. Vzdy vecer som jej to dala dole, niekedy to vytekalo trosku, asi tri dni este. Nestlacala som, aj doktorka povedala, ze nemam jej to stlacat. Spravili jej aj stery, nastastie tam nemala ziadne stafylokoky ani streptokoky, takze diagnoza bola ze zapaleny vlasovy korienok. Na kontrolu sme chodili dokopy mozno i mesiac, kym to mala bez zapalu. Po zahojeni jej stale zostala pod kozou komorka, to podla sona zistili, a na rucke ma dost jamku. Na kontrolu mame ist znovu po troch mesiacoch, a ak tam ta komorka stale bude, tak jej to v vyberu, ani si radsej nepredstavujem ako. Lebo inak by jej to znovu mohlo sa spustat pri chorobach. Takze neoplati sa len doma liecit, moze sa ti to rozsirit, zapalit koza. Mozno ti to nebudu operovat rovno, ale len takto dlhdobejsie sledovat, co je na nervy, priznajme si, tolko po doktoroch chodit a cakat...

lenkadlo
1. feb 2016

Daj si predpisat ABT mast Bactroban ak nepomoze tak uz jedine vyrezat. ☹

cerez
1. feb 2016

Treba ísť s tým k dr. Mne sa to tiež stalo počas tehu a nejak sa nejdem dokopať k lekárovi. Ale dala som si sama slovo, že do mesiaca som u neho. 😀

mummy01
1. feb 2016

No chod kym to nieje velke. Ja som si to davala vyberat ked to bolo velke a chceli mi to uz len v narkoze robit. Nakoniec vybrali aj v lokalke ale doktor sa s tym babral vyse 2hodin a nebol to teda ani pre mna prijemny zazitok.

tana85
2. feb 2016

jednoznacne dat von, nech to aj poslu na rozbor o co vlastne ide. a cim dlhsie budes cakat, tym to moze byt horsie. prijemne to nie je, ale za par dni sa to zahoji a aj sama budes rada, ze si to nenechala tak. neboj sa, su aj horsie veci, to zvladnes 😉