Je sťažené dýchanie a búšenie srdca príznakom tetánie?

paaaaj544
22. máj 2021

Ahojte je sťažené dýchanie a búšenie srdce príznakom tetanie lebo hladam na internete rôzne choroby a potom už sa mi to samé spúšťa ten záchvat ja si už neviem pomôcť chodím po vyšetreniach a furt mám všetko dobre... no čo už psychika a myslíte si že mi psycholog pomôže? :/

betulinka1
22. máj 2021

@paaaaj544 môže to byť aj úzkosť. Áno psychológ je prvá cesta, prídeš tam na to čo to spúšťa, naučí tá s tým pracovat. Treba pridať viac vitamínov a navštíviť k tomu homeopata. Ak to nepomôže tak prejsť na antidepresíva na nejaký čas kým sa psychika upokojí. Je veľa odporcov tejto metódy ale niekedy iná cesta nie je. Je to v hlave, nesprávne reakcie alebo dokonca opačne reakcie na rôzne situácie. Treba to prijať a naučiť sa s tým pracovať.

kkovacovak
22. máj 2021

@paaaaj544 ano môže byť. Ale dýchanie a búšenie nie je úplne tetanicky záchvat. Ten keby máte tak to poznáte. Psychológ možno pomôže ale myslím že nie ste na tom tak zle aby sa to muselo riešiť psychológom. Mala som omnoho horšie tetanické prejavy a žiadneho psychológa som nepotrebovala. Dajte sa do kľudu, zistite čo vás vnútorne trápi. Ak to na vás ide skúste dýchať do sáčku. Užívate magne b6? Môžete nasadiť vyššie dávky. Je to len o psychike a naučiť sa fungovať.

suzitok
22. máj 2021

Ahoj, ked mas vsetky vysetrenia dobre, ostava uz len psychika...moze to byt tetania, úzkostná porucha, panicka porucha, alebo nejaka forma strachu, mozno si zachvat privolavas sama tym, ze sa sledujes a myslis na to...
Psycholog ti pomoze s dychanim vysvetli techniky ako potlacit priznaky, pomoze zistit pricinu...ak je nutna liecba, lieky predpisuje psychiater, popripade na prechodný cas moze pomoct aj obvodny lekar ..
Osobne by som skusila magnezium na zaciatok..

luccija
22. máj 2021

@paaaaj544 áno, negoogli choroby dbaj na dobrý spánok, relax, dopln minerály a nnesleduj sa.vela vody, pravidelne jesť skús masáž...

lucylka25
22. máj 2021

Je potrebne najst pricinu vasich tazkosti v psychike. Doporocujem alternativne holisticke terapie, kde sa na vas terapeut pozrie celkovo, napriklad homeopatiu. Viac o homeopatickej liecbe uzkosti a tetanie v mojom clanku tu: https://slovenskypacient.sk/ako-prekonat-uzkost...

irusa
22. máj 2021

Ahoj.. pozerám tvoje príspevky.. poznám to a je to začarovaný kruh

minyminy
10. jan 2024

@kkovacovak bla otazka ale ako dychat do sacku? Strcit tam iba nos ci ajusta? 🤣 dychat ustami a vydychovat ci nosim? Vdaka