Je takáto hladina cukru v norme alebo mám Diabetes?

olivia456
22. jan 2020

Príjemný večer vám prajem, obraciam sa na vás s prosbou o radu, keďže som o téme “diabetes” veľmi málo informovaná a skoro vôbec sa do toho nevyznám, tak by ma zaujímalo ako to vlastne je, mám 18násť rokov a dnes mi jedna špeciálna pedagogička po porozprávaní sa poradila nechať si zmerať hladinu cukru, mám dedka, ktorý je cukrovkár, zmeral mi hladinu cukru dve hodiny po jedle, hladina bola 6,6. Neviem či je to hladina ktorá je v norme alebo je len málinko vyšia alebo mám vyhľadať lekára. Prednedávnom ma trápili zdravotné ťažkosti, no cukor mi lekár nepomeral, neurologička to vyhodnotila ako Tetániu. Tak nechcem opäť behať k lekárovi keď je tá hladina možno úplne v norme. Ďakujem vám za vaše odpovede.

rozovykon
22. jan 2020

@olivia456 ahoj nech ti dedko zmeria hladinu cukru nalacno, a od toho sa odpichni.

janickadr
22. jan 2020

6,6 2h po jedle je v norme.

olivia456
autor
23. jan 2020

@rozovykon na lačno som mala hladinu cukru 5.1

simca06022011
23. jan 2020

podla mna je to v poriadku, kopirujem:

Hodnoty cukru v krvi sú v norme, keď sa u zdravého človeka nalačno pohybujú od 3,3 – 5,5 mmol/l.

Zníženie hladiny cukru v krvi pod dolnú hranicu normy 3,3 mmol/l sa nazýva hypoglykémia.

Zvýšenie hladiny cukru v krvi nalačno pre nediabetika nad 5,6 mmol/l sa nazýva hyperglykémia.

... AKE napr. laboratorne testy maju rozne tieto hladiny "v norme", mne bezne robia dve lekarky "cukor" a kazda ma asi iny labak, lebo intervaly su ine.

reluska
23. jan 2020

hodnoty sú ako u zdravého človeka, som dia, 4x denne na inzulíne....

olivia456
autor
23. jan 2020

Ďakujem vám😊