Ako je možné, že som mala nalačno takú vysokú hladinu cukru?

Zodpovedané
24. feb 2023

Dobrý deň,

dnes som bola na kontrolnom meraní hladiny cukru v krvi a údajne mám tehotenskú cukrovku. Ráno, nalačno, som mala hodnotu 5,8 a norma je 5,1. Vypila som glukózu a 2 hodiny po odbere bola hladina v norme.

Ako je možné, že som mala nalačno takú vysokú hladinu cukru?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte diagnostikovanú tehotenskú cukrovku, tak to je príčina vyššej hladiny glukózy.

V tehotenstve je to potrebné sledovať a dodržiavať diétu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková