Je to žlčník?

18. júl 2023

Vopred chcem poprosit o radu len tych, ktory mali tazkosti so zlcnikom. Dakujem.

Dlhodobejsie mam problem s chrbticou, nieco zaseknute a taktiez aj nejake spazmy, dost ma boli chrbat na roznych miestach, dokonca som asi pred tyzdnom mala problem nadychnut sa lebo ma niekde cvaklo. Mala som ale nedavno traviace problemy- pocit plnosti, bolesti brucha, ale to mavam dlhe roky opakovane z refluxu (liecim sa na to). Dnes som ale doobedu pocitila trochu taky pocit ako keby som mala natiahnute nieco vpravo na boku a do toho prisla bolest lopatky na pravej strane. Googlila som si a vsade sa uvadza, ze zvykne sa prejavovat bolestou pravej lopatky zlcnik. Ziadne ine tazkosti nemam, len silnu bolest lopatky, vystupnovalo sa to tak, ze ma to fakt boli aj pri nadychu a dokonca ma pichne aj na hrudniku pod prsnikom ale na lavej strane.

Vy co ste si presli tazkostami so zlcnikom spraval sa takto? Alebo si myslite, ze to bude skor chrbtica? Zajtra to budem riesit u lekarky ked to neprejde, ale dnes uz nemam kam ist. Dakujem.

doriiis
18. júl 2023

Mňa žlčník bolel v strede medzi prsiami,ťahalo sa to pod pravými rebrami cez chrbát,pod pravou lopatkou a skončilo na chrbtici.A tam to bolelo najviac.

deti95060810
18. júl 2023

bolesti pod pravým rebrom... museli mi dávať 3 dni injekcie od bolesti.
myslím že to čo popisuješ je skôr chrbtica... len to musí skôr lekárka potvrdiť...

lilizzachy
18. júl 2023

Mne bolesť vystreľovala medzi lopatky, ale tak že sa mi až ťažko dýchalo, niekedy ma pichalo aj v hrudi, skončilo sa to, až keď som sa povracala, takéto záchvaty trvali niekoľko minút. Ja som si myslela že to je od chrbtice, keďže som bola po pôrode, ale bolo to zo žlčníka, z čoho som bola prekvapená. Odkedy mi ho vybrali, už tieto ťažkosti nemám.

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. júl 2023

@doriiis no to by aj mohlo byť ono a bolo ti aj zle od žaludka? Alebo tazko a podobne? Ako ti to liecili? Dakujem

autor
18. júl 2023

@maros313 nezistujem diagnozy, len sa informujem…..uvadzam, ze sa chystam k lekarovi

autor
18. júl 2023

@lilizzachy uf taketo stavy teda zatial nemam, ale som rada, ze ti je lepsie…verim, ze to bude len chrbtica….

aaadkaaa
18. júl 2023

Zlcnik ma bolel pod pravym rebrom a bolest vyzarovala az pod pravu lopatku. Ale toto co popisujes, mavam tiez. Normalne to boli chrbtica, so zlcnikom to (u mna) nema nic

autor
18. júl 2023

@aaadkaaa dakujem krasne za info 🙂
Rano idem na masaz a nasledne ked neprejde ta lopatka, tak zbehnem k lekarke. Tiez to nemam prvykrat, len ma trocha vydesilo to, ze som mala teraz tie traviace tazkosti opat, tak som si to pospajala.

vojtovicka
18. júl 2023

Mna stale ked boli pod pravou lopatkou, je to zlcnik.

patricka
19. júl 2023

mňa boli nonstop pod pravou lopatkou a je to chrbtica, ale mam tam obrovské spazmy

autor
19. júl 2023

@vojtovicka a aj si to nejako liecis? Alebo bola si s tym uz u lekara?

autor
19. júl 2023

@patricka spazmy mam aj ja poriadne, naposledy maser skoro odpadol, ze ma musi boliet chrbat z toho co tam mam…no veru doteraz ma velmi nebolieval, az teraz

kacena4
19. júl 2023

ahojko tiez mam problemy s chrbticou a pred 2 tyzdnami som mala prvy zlcnikovy zachvat okrem bolesti (ako pri chrbtici) som aj zvracala, mala teplotu co su priznaky zlcnika. neprajem nikomu bolesti ktore som mala. nevladala som chodit, sediet take boli bolesti. a to bolest znasam dobre nakolko som aj po operacii chrbtice.
za mna ked je to pichanie pri nadychu a nie po jedle bude to skor chrbtica, zachvat zlcnika sa objavi po jedle nie stale

autor
19. júl 2023

@kacena4 ahoj, dakujeem za info, ja to mam vyslovene pri nadychu a bola som rano u masera na napraveni a na masaz, tak mi povedal, ze to tam mam strasne zablokovane, tak zrejme to bude z toho 🙂 uz teraz citim uvolnenie velke

vojtovicka
19. júl 2023

Mne osobne lekari nepomohli. Uzavreli to verdiktom stres. Sama som sa sledovala a prisla som postupne na to ze mi skodia iste potraviny, napr.cesnak, chren… odkedy tie veci obmedzujem mam svaty pokoj. Ked raz za cas neodolam tak mam ako zachranu kvapky od Valovica.

autor
19. júl 2023

@vojtovicka dakujem pekne a pomahaju kvapky od Valovica? Vsade o nich citam dlhodobo, ci uz na zenske problemy alebo aj na traviace a podobne 🙂 Musim si ich zabezpecit.
Co sa lekarov tyka, mam pocit ze sa uz vsetko hadze na stres.

vojtovicka
19. júl 2023

Ja mam len tieto na zlcnik a su skvele. Aj tuto na svojom profile ich mam vyfotene 😅

autor
19. júl 2023

@vojtovicka super dakujem, objednam 🙏😅

kika_novak
20. nov 2023

Ahoj, narazila som na tuto diskusiu a neda mi nezareagovat na to.. Som 3 roky po porode a takmer 3 roky som si myslela ze mam problemy s chrbticou. Nechala som neuveritelne mnozstvo penazi u fyzio, pravidelne som cvicila a efekt sa nedostavoval- mala som presne to co popisujes ty - z nicoho nic mi vosla bolest medzi lopatky, presla do hrudneho kosa a nevedela som dychat. Trvalo to niekedy aj 2 hodiny…
Obvodak do mna len cpal lieky na uvolnovanie svalstva.. bola som z toho nestastna.. az sa mi koncom leta k tomuto problemu pridruzili traviace tazkosti. Skoncila som na urgente kde mi zistili zlcnikove kamene. Nakazali mi zlcnikovu dietu- ked som si zacala davala pozor na stravu, chrbat bol ok. Ked som nieco porusila tak som bolesti chrbatu hned citila..
Takze co mozem odporucit je urcite ist na gastro a absolvovat sono zlcnika 😊 drzim palce

autor
20. nov 2023

@kika_novak ďakujem veľmi pekne za tvoju reakciu 🙏
Stále som sa nikam nedostala, nakoľko som hneď po písaní diskusie otehotnela 🙈 moje ťažkosti pretrvávajú a navyše sa bojím, aby nešlo o niečo vážne…no už na 2 gastro oddeleniach ma ako tehotnú odmietli, dokonca ani blbé sono mi neurobili…

aaadkaaa
20. nov 2023

Autorka, neviem odkial si, ale ak stred Sk, viem nieco odporucit. Ja som otehotnela tesne pred operaciou, ale pred porodom mi robili sono, aby zistili, v akom stave je zlcnik a ci bude mozny prirodzeny porod. Mne ale zlcnik nikdy neriesili na gastre,ale na chirurgii

lilizzachy
23. nov 2023

Aaadkaa má pravdu žlčník rieši chirurg, neviem odkiaľ si ale určite skoc na chirurgiu a on tá pošle na sono alebo ho urobí rovno sám, podľa toho ako má vybavenú ambulanciu. Vydup si výmenný lístok od všeobecného, ja už nechápem ti lekári aj ten môj všetko zvaluju na to že to je od chrbtice

kika_novak
23. nov 2023

@lilizzachy jj riesi ho chirurg, ale napr mna poslali na gastro najprv, aby zistili ci to nie je aj nieco ine okrem zlcnika. Ked sa mi nepotvrdili ziadne ine problemy so zaludkom, crevami, zvieracom a vsetko som mala negativne tak sa to uzaverelo tak ze to je 100% zo zlcnika a nasledne ma poslali do chirurgickej ambulancie kde som si dohodla uz rovno operaciu.

veverina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veverina
25. apr 2024

Chcem sa opytat autorky ze ako s tou bolesťou,z čoho to nakoniec bolo?

autor
25. apr 2024

@veverina ahojky, bola to chrbtica 🙂 pár návštev fyzio a všetko sa upravilo 🙏 na gastre a sone brušnej dutiny bolo všetko okej…