Pichanie po laparoskopii žlčníka

Zodpovedané
18. mar 2019

Dobrý deň,

som mesiac po laparoskopii žlčníka a trápi ma občasné pichanie v mieste žlčníka, v pravom podrebrí. Diétu dodržiavam, ale mám tráviace ťažkosti, kŕče v bruchu a plynatosť.

Môže to byť ešte dôsledok operácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

niektorí pacienti majú po operácii žlčníka ťažkosti aj niekoľko mesiacov.

Dôležité je dodržiavanie diéty (obmedzenie mastných jedál a potravín, ktoré spôsobujú nafukovanie), ale akonáhle by sa objavila zvýšená teplota, silné bolesti, zimnica, treba vyhľadať lekára. Môže sa jednať o zápal v žlčových cestách.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková