Karpálny tunel - skúsenosti

elif123
15. feb 2017

Ahoojte prosim vas ma niekto skusenost s karpalnym tunelom ,...

mladenca
24. jan 2022

Hej to chapem, ale aj tak ked mam len podozrenie, mam sa objednavat k neurologovi? Lebo nie ze tam pridem a nakoniec to nic nebude, len v mojej hlave. Nejake samo vysetrenie alebo tak, pripadne nejake cviky, masticky by pomohli?

kliatana
27. jan 2022

tak zakazdym rozhodnutie ist k lekarovi je na kazdom, ak si myslis ze je to ok, tak nechod, len potom co aktualne robis ked ta to boli? tabletky od bolesti si davas?

mladenca
2. feb 2022

Kliatana ved ja neviem, len si myslim, ze teraz je to s tym zdravotnictvom tak, ze mam pocit, ze mna by odpinkali s nejakymi liekmi len. Tak by ma aj zaujimalo ako a ci sa to da riesit po svojom.

lobic
9. feb 2022

tak ono to podla mna aj zalezi celkovo na stave cloveka, to je individualne, ved som mala v byvalej praci kamosku, ktora chodila radsej s obviazanym zapastim a mastila to hlava nehlava, lebo ze k doktorovi nebol cas ist no, takze je to na tebe.

tyaja5
15. feb 2022

@mladenca mam pocit ze pokial ma clovek taketo nejake problemy, tak sa to snazi bud oddialit to riesenie, alebo dufa ze to prejde same. ale teba to asi boli ci? citis nejaku ulavu, co si na to vlastne davas?

kliatana
23. feb 2022

@mladenca ale prosim ta, ked zavolas k lekarovi a povies co je vo veci, nemyslim ze by ta mal niekto odpinkat, jedine ked tak tvoj strach 🙂 lebo ako tak citam, celkom sa toho bojis. ale podla mna sa nie je coho bat, ked by si to takto v zaciatkoch podchytila, napriklad mne poradila aj kamoska toto a to mi pomohlo 🙂 @tyaja5 to je pravda, ale tak necudujem sa, lebo ked clovek neviem co moze byt pricina a co sa deje, tak sa boji no.

mladenca
25. feb 2022

Aha, vidis, a toto staci jedno taketo balenie? Ako vidim je tam 30 tabliet to na kolko vlastne vychadza? Vies co sa tyka davkovania? 🙂

kliatana
3. mar 2022

ano presne 30 tabliet a kedze sa uziva jedna denne to mas akurat na mesiac 🙂 to je aj v pribalovom letaku napisane, ako ta denna davka by sa nemala prekracovat aj ked ide o doplnok 🙂

mladenca
4. mar 2022

Super dakujem pekne 🙂 Ale teda este mi napadla otazocka, nejake vedlajsie ucinky alebo nieco? To predpokladam ze nema ale pre istotu sa pytam 🙂

tyaja5
16. mar 2022

ale kdeze to si nemyslim aby mal vyzivovy doplnok nejake vedlajsie ucinky 🙂 a uz si si ho bola kupit? ci ako si na tom teraz, co sa tyka tvojho zdravotneho stavu? je to lepsie, citis nejake zmeny alebo ako? 🙂

mladenca
25. mar 2022

@tyaja5 tak ja sa radsej opytam 🙂 vies ako 🙂 ano ano uz mam balenie doma, tak postupne zacinam uzivat 🙂 a dala som si ho aj na chlebnik :D to mam take miesto s liekami a doplnkami tak reku tuto ho nezabudnem uzivat 🙂

lobic
1. apr 2022

to si dobre spravila :D aspon nan nezabudnes uz ked si sa k tej kupe konecne dokopala ako sa hovori 🙂 ale vies co, clovek uz ked ma postupne s pribudajucimi rokmi aj viac liekov to je hroza ze ? :D

zuzkaadusko
1. apr 2022

ahojte dievcence, teda neviem ci vyzivovy doplnok dokaze odstranit problem s karpalnym tunelom. ja som sa trapila par rokov..ked bolo uz velmi zle, pichli mi diprophos a bol na par mesiacov klud (kortikoid, picha sa do svalu-zadku)...lekar mi vsak odporucil to ist riesit chirurgicky kym je cas, ak sa nerv poskodi velmi, uz nebude cesta naspat...a tak som v decembri podstupila operaciu..trva to asi 15 minut a mozem povedat, ze ruka prestala trpnut....caka ma vsak aj druha ruka, kedze sa to zhorsuje a noci su zle

modra_kolobezka
1. apr 2022

@zuzkaadusko ahoj a aka bola rekonvalescencia po operacii? Ako dlho trvalo kym si mohla vsetko s rukou robit? Aj mna najskor caka operacia, ruka trpne, prsty brnia a zhorsuje sa to

zuzkaadusko
1. apr 2022

najhorsie su prve dva dni...ruka bola strpnuta, potom sa to pomaly zlepsovalo...aj bolelo...PN som bola dva tyzdne, robim na pocitaci a vacsiu pauzu som si dat uz nemohla...som v podstate styri mesiace po operacii a s rukou uz fungujem uplne normalne...jazva sa pekne zahojila...cca za dva mesiace, mozno aj skor...ale co mne nepovedali a to je dolezite, tu jazvu si treba rozmasirovat aby sa to tam nezlepilo...moze to do buducna sposobit problemy....takze ukazovakom vyvijam tlak na jazvu a drzim par sekund..aj cez bolest...inak je to ok...operacia neprijemna v tom, ze pichaju lokalku

modra_kolobezka
1. apr 2022

@zuzkaadusko diky za info.❤

kliatana
7. apr 2022

tak kazdemu zaberie asi nieco ine, pokial sa nevyskusa mozno z kazdeho rozku trosku ako sa hovori 🙂 ked viem co zabralo mne, tak nemam problem odporucit a posunut info dalej 🙂 hlavne aby sa ulavilo aj od bolesti, o tom to cele je 🙂

mladenca
21. apr 2022

@kliatana presne tak, ako bud treba poskusat co by asi komu zabralo, alebo k lekarovi, alebo si nechat poradit no 🙂 a hlavne si myslim ze karpalny tunel je taky, napriklad ze ja nemam sama v okoli niekoho kto by ho mal 🙂

lobic
26. apr 2022

@mladenca ved a myslis ze by bolo u teba nieco ine keby si mala niekoho vo svojom okoli kto ma podobny problem ako ty? zase vies, ak je clovek taky ze aj ked mu viacero ludi radi a on nic ze sa nevie rozhodnut, tak v takom pripade pomaha len slovo lekara, ved mam to v rodine, moj tatko je taky, ze pokial mu nepovie doktor ze ma nieco uzivat, lebo bude zle nedobre, tak ho do toho nikto nedokope.

kliatana
5. máj 2022

suhlasim ale s @kliatana 🙂 toto ja tiez uzivam a je dobre 🙂 a hlavne je to doplnok, takze staci len zbehnut do lekarni a hotovo 🙂 ziadne cakanie u lekara na recept. ono si treba aj povedat, ze pokial ide o takyto problem alebo bolesti, treba zmiernit aj pracovne tempo ak to ovplyvnuje.

telusikk
18. máj 2022

No a ten karpálny tunel sa ako prejavuje? Preťaženým a boľavým zápästím, alebo je to niečo intenzívnejšie, čo dlhodobo pretrváva? Reku či si to nemôžem pomýliť, len keď napríklad cvičím a zle chytím činku napríklad 🙂

atikab
19. máj 2022

@telusikk kopírujem čo som písala v tejto téme na predošlej strane:
syndrom karpalneho tunela sa moze okrem ineho prejavit znizenou az vymiznutou citlivostou prstov (alebo ich trpnutim), nocnymi bolestami ruky, bolestami a zvysenym trpnutim ruky pri jej zdvihnuti (napr. do vysky hlavy), neobratnostou jemnej motoriky, vypadavanie predmetov z ruky ... jednoznacne ale o tom, ci sa jedna o syndrom karpalneho tunela, da odpoved EMG vysetrenie

lobic
24. máj 2022

inak no, je to neprijemne, hlavne ked clovek v tej ruke nema taku istotu to fakt ani nevies co od toho ocakavat, takze to treba riesit, a nie len ze tuto si dam nejaku lokalnu masticku a obvazom to zatiahnem tak sa to neporiesi.

kliatana
30. máj 2022

telusikk to by si citila dlhodobejsie problem nie len tak ze pri cviceni vies, ze ten karpal je predsa len v niecom iny, to ta moze fakt velmi boliet, viem aj z vlastnej skusenosti aj kolegyna byvala to tak mala, a to robila na pocitaci tolko hodin denne ze az.

telusikk
16. jún 2022

@atikab no a keď to takéto vyšetrenie ukáže tak liečbu niekto nastavuje následne? 🙂
@lobic tak to je jasné, to je nepríjemne. ale tak myslím, že keď ľudia nevedia tak na začiatku skúšajú také ako ty píšeš, mastička, obväz sťahujúci a podobne.

atikab
16. jún 2022

@telusikk ano, samozrejme s ohladom k zavaznosti. Ak je nalez pokrocilejsi, zvycajne neurolog odporuci operacne riesenie. Ak je to este udrzatelne, tak medikamentoznu liecbu s pripadnou rehabilitaciou (fyzikalnu terapiu, LTV...)

lobic
20. jún 2022

@telusikk no veď to, a tak čo my vieme, možno to niekomu pomôže i keď si myslím že, bývala kolegyňa keď mi volala mi vravela, že s tým má problém a takéto obväzovanie jej nepomohlo, no však jasné čo čakala. @atikab tak myslím si aj tak že pokiaľ by to ľudia skôr riešili hádam by k tým operáciám tak nedochádzalo či?

timetotime
21. jún 2022

@lobic ved ale to hadam citila casom ze jej to nepomaha take nieco ci? vyskusat ten doplnok o ktorom sa tu bavime, uz ked to ma teda nejako dlhodobejsie s tym problem. ved to aj obtazuje cloveka mat stale ruku obviazanu nie?

kliatana
22. jún 2022

tak da sa to bud riesit lekarskym vysetrenim co si myslim ze v dnesnej dobe aj tak ludia nejako benevoletnejsie pristupuju co je asi aj logicke lebo nemaju cas alebo z pracovnych dovodov. a teda idu inou cestou, za mna bolo ok vyskusat revitanerv a super. akoze je to na kazdom ako sa rozhodne, co preferuje a podobne 🙂

telusikk
4. júl 2022

@kliatana tak ale zase, vieš aký lekár ti hneď povie alebo nejaké vyšetrenie že ide o karpál a nastaví sa ti možno nejaká liečba alebo niečo? všetko trvá, na všetko sú také čakacie doby že dovidenia.