Každé ráno pocit na vracanie

5. mar 2024

Ahojte. Mala som nejake zdravotne problemy - po porode a niekolko mesiacov som .oc dobre nejedla aj vela schudla.
Podla gastro atd. mam vsetko OK ale kazde rano sa budim a je mi na grc. Nevyvraciam sa. Niemedy si dam kusok bieleho rozka a prejde to.
Mam pocit, ze som si tym mojim skoro polrocnym nejedenim uplne rozbila travenie, miklofloru.
Co by ste mi odporucili?

michaelam2
5. mar 2024

Mne na taketo stavy pomohlo kazde rano zjest jablko . A tiez odporucam kvalitne probiotika a nabehnut na pravidelnu stravu.

deti95060810
5. mar 2024

nie si vyčerpaná? aj vtedy bývajú tieto stavy...ak sa človek nenaspí resp. zle spí celé týždne, príde vyčerpanie.

autor
5. mar 2024

@michaelam2 neda sa, uz od psychiky, vytvorila som si krasnu uzkost z jedla - ze mi bude zle a ked uz, ze mi aj rano je, fajne ma roztrasie, bezim na zachod sa pototo alebo mam stavy teplo/zima

autor
5. mar 2024

@deti95060810 urcite ano mam ani nie rocne babo ale bolo to omnoho horsie ako teraz, ja citim, ze mam problem jest

michaelam2
5. mar 2024

Tak v tomto pripade by som uz uvazovala nad psychologom aby si sa tej uzkosti z jedla zbavila co najrychlejsie lebo si privodis len dalsie zdravotne problemy

jumama
5. mar 2024

Pominuli uz priciny toho strachu, priciny, preco musis jedlo tak velmi kontrolovat?
Jedavas nieco vecer, nie ti je rano zle uplne od hladu? Vies, ak sama hovoris, ze ti pomoze biely rohlik zjest, je ti zle mozno od hladu, mas moc kyseliny, nema co tvoj zaludk travit...
Ranajkujes nieco? Jedavas uz pravidelnejsie aj pocas dna a normalne mnozstva?
Asi je to pre teba tazke. Kontrolujes sa prilis v jedle, a to moze byt skor porucha prijmu potravy. Tam nepomoze gastro, je to o psychike. Netreba sa hanbit za to, ale skusit to riesit. Ak by si mala moznost s psychologom riesit svoje uzkosti, paniky a pod., mozno by odznela aj potreba kontrolovat to cez jedlo... Skus to, odhodlaj sa, pre seba, aj pre to dietatko...

autor
5. mar 2024

@michaelam2 navstevujem aj AD beriem

autor
5. mar 2024

@jumama ano kontrolujem, pracujeme na tom, skusam, ze co rano jest az mi z toho nebyva tazko