Kliešť, bolesť šije a hlavy

bashee
25. júl 2022

Pekny vecer sa praje. U nas doma uz vsetko spi, nemam sa s kym poradit. V prvom rade nerobim ziadnu paniku. Pred 3 tyzdnami som si vytiahla kliesta a aj som zabudla. Vsetko bolo ok. Tento tyzden ma drapla akasi viroza uprostred horucav, ok, vravim si mozno z klimy. A dnes od poobedia pozvolna zacala nastupovat silnejuca bolest sije, aj pravej casti hlavy. Ale ta sija je uz riadne silna az ma to mierne zaskocilo. Umyt a uspat maleho som takmer nezvladla. Neviete prosim, ci mi aj obvodacka vie vziat krv a uz nieco z nej zistit? Doniesla som si ho zo Zilinskeho okresu, vraj je tam teraz dost infikovanych kliestov. Dakujem za rady

dadis
25. júl 2022

@bashee Vies predklonit hlavu?

bashee
autor
25. júl 2022

@dadis ano viem. Aha, ze ci nemam aj stuhnutost? Takto nie, skor do strany sa pozriet je neprijemne.

terez246
25. júl 2022

@bashee Určite zbehni na vyšetrenie, ale podľa mňa bez vysokých horúčok, svetloplachosti a neskutočných bolestí hlavy to nebude encefalytída. Šanca tam však je. Šija nebolí, ale stuhne. Čiže nie si schopná predkloniť. Ja som nepohla ani 1 cm smerom dopredu hlavu.

bashee
autor
25. júl 2022

@terez246 uuff 😕 tak to si ma ukludnila. Ale to muselo byt strasne teda. Ano asi skocim, tak ci onak som chcela ist kvoli inej veci tak to spomeniem co si o tom mysli mudr. Dakujem

terez246
25. júl 2022

@bashee Myslím si skôr, že si zle spala, príladne máš prievan či niečo podobné. Ale samozrejme nie som lekár, nemôžem tvrdiť na 100 %. Ja som mohla mať silnejšie príznaky iba. Držím palce, nech si fit. 😊

ildiko36
25. júl 2022

@bashee ked si mala kliešte a teraz horúčku a bolesť hlavy okamzite chod na pohotovosť, mozes mat aj boleriozu, aj začínajúcu encefalitídu,zapal mozgovych blán..radsej nech zoberu odbery,to trva tiez 3tyzdne kym prídu vysledky..ale aspon daju Atb, to neni sranda diagnoza, dcera prekonala boleriozu ale kliešte nikdy nemala, dostala po ockovani trojkombinacia a dalšie diagnozy,. Skoro prisla o zrak, bola 2r na chemoterapii..
Po kliešte treba byt zvlášť opatrný

oravocka
25. júl 2022

@ildiko36 na pohotovosti také krvi neberú, stačí ráno obvodak. Ani tb nevyberie, lekáreň funguje až ráno

ildiko36
26. júl 2022

@oravocka pohotovost nebere na to ale nemocnica ano , keby mala začínajúcu encefalitídu to je na hospitalizáciu

letfenixa
26. júl 2022

@bashee určite choď k obvodnej na odbery, netreba sa ukludnovat a podceniť to. Áno, Žilinský a Trenčiansky kraj sú zamorene infikovanymi kliešťami.

livuska124
26. júl 2022

Určite zbehni k lekárovi,...u dcéry sa takto prejavila encefalitída a cerebelitida (zápal mozočku) - jeden deň horúčka a neznesiteľná bolesť hlavy, až tak, že odmietala chodiť, a tiež hovorila, že čelo ju bolí a vrch hlavy...neskôr už celá....my sme boli na pohotovosti, ale v ten deň chýbali akékoľvek neurologické príznaky,tak nás poslali domov...no a ďalší deň bolesť hlavy a horúčka ustúpila, ale už nastúpili neurologické priznaky, takže nás rovno hospitalizovali, nasledovala lumbalka, atď ... 😏