Kliešť u psa

macko1007
8. máj 2018

Ahojte ,nechce mi tu vyhodiť kategóriu so zvieratami ...môjmu psovi sa na viečko oka prisal kliešť ...keďže sa tam nemal z čoho napiť tak som mu ho nechala asi 2dni a kupila som Frontline ..dnes som kliešťa vyberala a namiesto krvi v sebe mal akoby hnis ...myslite že treba ísť k vet?

williamska1
8. máj 2018

možno, že bude treba :/ poriadne mu to vydezinfikuj a uvidíte zajtra ráno ako to bude vyzerať

lindusss2016
8. máj 2018

@macko1007 kliesta treba vybrat okamzite, to je jedno, ci tam ma co pit alebo nie, o jeho vyzivu sa starat nemusis, cim dlhsie je prisaty, tym vacsia pravdepodobnost nakazy hrozi psovi. Kliesta asi zabil frontline, to neries, radsej pozorne sleduj psa, ci bude ok. Hlavne si treba vsimat, ci nema tmaby moc, letargia, nechutenstvo, slabost. Ak nieco zbadas, okamzite k veterinarovi.

macko1007
autor
8. máj 2018

@williamska1
@lindusss2016 červený fľak tam nemá ,poriadne som vydenzifikovala a uvidím ak sa niečo zmení ideme pre ATB 🙂

janula12345
8. máj 2018

Ahojte, mne v obchode povedali, ze ked ma pes kliesta, netreba ho vyberat ked ma obojok proti kliestom. Vraj ten obojok kliesta zabije a kluest po par dnoch sam odpadne. Je to tak? Moj pes ma totiz 2 kliestov , aj som ich dezinfikovala, ale nevytiahla este. Mozem ich nechat a odpadnu?

lindusss2016
8. máj 2018

@janula12345 a aky ma obojok? Pokial to nie je nejaky drahsi ako napr. Foresto, tak by som tomu moc neverila. Ja by som kliesta vytiahla co najskor v kazdom pripade.

cecilia68
8. máj 2018

@janula12345 Vybrať...najlepšie ihneď

lindusss2016
8. máj 2018

@macko1007 no ja nechcem strasit, ale v pripade babeziozy ta liecba nemusi byt taka jednoducha, ze ides len pre ATB, vacsinou su psi aj hospitalizovani a ti starsi alebo so slabsou imunitou to bohuzial nie vzdy preziju, takze na klieste ozaj treba davat pozor.

tomasko9
8. máj 2018

ahojte dievčence,my sme našmu psovi kupili obojok foresto, ma ho asi cca6 den, kliešta zatial nemal , ale čo sa obavam, môže spavat s nami v posteli? nie je to nebezpečne??? dakujem

lindusss2016
8. máj 2018

@tomasko9 je. Obojky su toxicke, ja by som ho do postele nepustila

tomasko9
8. máj 2018

Myslela som si to aj ja, dakujem za radu, a v každom pripade bude spavat sam a musi homat aj počas dna,alebo iba ked ide vonka?

lindusss2016
8. máj 2018

@tomasko9 obojok musi mat nonstop 😕 preto to ani nasmu nedavam

tomasko9
8. máj 2018

povedal nam to aj veterinar,asi sme sa uprehnali, a ked sa aj pes hladka, tiež môže to uškodit, ani sama neviem na ake otazky sa mam pytat

lindusss2016
8. máj 2018

@tomasko9 vela ludi pouziva obojky aj pre doma zijucich psov a aj s nimi spavaju a, ani ich nenapadnr, ze to moze skodit. Foresto je ale dost silne, ak mate male deti, asi by somsom to vobec nepouzivala. Ale ked ste ho uz kupili, nech ho vynosi, nepustit do postele a po hladkani si umyvat ruky. Ja mam doma len kratkosrstu civavu bledej farby, takze kliesta na nom hmed vidim este lezuceho a zabijem ho, prave kvoli detom som nechcela mat doma tieto toxicke pripravky

tomasko9
8. máj 2018

decka už nie su uplne maale, najmladši ma 11 rokov, ale k nim do izby nechodi, ale do spalne velmi raaaaad, nechapem?, no určite sa ideme zatvarat, ,a viac nekupime, teraz sme sa rozhodli preto, lebo sa mu behom tyždna prichytili dva kliešte, a nedal sa mu vybrat, tak sme išli na veterinu

margaretka_
8. máj 2018

@janula12345 kliešťa treba vždy vybrať čo najskôr a ničím ho NEpotierať. až po vybratí sa dezinfikuje miesto, najlepšie jódovým prípravkom

lindusss2016
8. máj 2018

@tomasko9 ano, je ich strasne vela vsade, ale uz lepsou volbou su pipety, tie su sice tiez toxicke, ale treba davat pozor len dva dni, potom sa vstrebe alebo tabletky Bravecto, tie toxicke nie su. Teda lepsou volbou pre ludi, psikovi pravdepodobne skodi tak trochu vsetko 😕 ale co narobime, treba vybrat najmensie zlo...

janula12345
8. máj 2018

@margaretka_ , lindusss2016 dakujem za odpovede. Ideme ich teda vybrat pimzetou a dezinfikujeme miesta. Mimochodom, ked sa bavime o obojkoch ze su toxicke, mozu ublizit tehotnej zene? Mame psa s obojkom doma stale, nespava s nami , ale na gauci je stale vedla. A snazime sa. Je to riziko ked otehotniem?

lindusss2016
8. máj 2018

@janula12345 no toto som pravdupovediac nikde necitala, sle tak v ramci zdravsej domacnosti vseobecne, by ten obojok doma byt nemusel. Nemyslim si, ze by tam mohlo ist o nejake priame ohrozenie plodu, ale tak na co riskovat? Ked sa ti zadari, vyhod obojok a kup nejaky iny repelent

kathy93
10. máj 2018

@janula12345 my máme obojok a som tehotná a sme úplne v poriadku 🙂
je pravda že my ale máme lacný obojok a dali sme mu aj pipety no kliešte má stále. V chovateľských mi predavačka povedala že aj kebyže kúpime hocičo aj tak tie kliešte bude mať keďže má strašne hustú srsť tak neviem čo je na tom pravdy. Ale rozhodne kliešťa hneď vybrať náš má na nich takú blbu reakciu že hneď mu miesto veľmi opuchne hold ale má naozaj takú hustú srsť že si veľakrát kliešťa nevšimneme aj keď ho kontrolujeme.