Kojím a mám bolestivé miesto v prsníku

tjesulka
24. aug 2012

Ahojte mamičky.Prosím Vás ma niekto skúsenosti s bolesťou v prsníku?Kojím 3 týždeň a už 3 deň mám bolestive miesto nad bradavkou pri dotyku niesje tam hrča len to bolí.Poradte čo s tým?Teploto nemám ani stvrdnutý prsník čo to môže byť?

keziah
24. aug 2012

mna napada zapal prsnika- infekcny (ten sa lieci antibiotikami) alebo neinfekcny, ale pri tych by si asi mala mat zvysenu teplotu
okrem toho ma napada upchaty mliekovod- moze sa upchat hustejsim mlieckom alebo sa vytvori mliecny pluzgier http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/biela-...
skus tie diagnozy pogooglit
inak mna tiez obcas boli nejake miesto na prsniku-zrejme ked sa nahromadi viac mliecka a este sa mi po prse aj vyvala dieta, doteraz som to nemusela riesit, len som dieta vela prikladala a bolestiveho miesta som sa moc nedotykala, preslo to same
pripadko mozno @strapco by vedela poradit, myslim, ze je laktacna poradkyna

tjesulka
autor
24. aug 2012

Ďakujem keziah

ninan2
24. aug 2012

@tjesulka zrejme ide o ten upchaty mliekovod, tiez som to akurat v pondelok riesila a pomohli mi presne tie stranky co je linka vyssie 🙂 Je to tam dobre rozpisane, urcite to lahko vyriesis.

tjesulka
autor
24. aug 2012

Dik ninan2

betunka39
24. aug 2012

Aj ja mam obcas takyto problem, ja mliecko odstriekam potom si dam na prsnik taku teplu sprchu, nie horucu a co najviac prikladam malu, prejde to po 2-3 dnoch. Ak to neprejde moze ist o zapal, ale vtedy uz zvykne boliet aj cela ruka.

strapco13
24. aug 2012

@tjesulka co znamena bolestive miesto nad bradavkou? na dvorci alebo uz na prsniku? je to nejak farebne odlisene?
pouzivas dudel, flasku, klobucik?
kedy to boli..pri prisati, alebo aj medzi dojcenim je prsnik a bradavka citliva?

tjesulka
autor
26. aug 2012

@strapco13 Ahoj.Je to na prsníku a bolí to len na dotyk´, nieje je to farebné odlišné a kojím cez klobúčik.Prsník ani bradavka nieje citlivá len to miesto je citlive a bolestivé.

lorin
8. okt 2013

@tjesulka Ahojte, aj ja mam podobny problem, bolestivy prsnik v smere od bradavky k hrudnej kosti. Boli to len na dotyk, bradavka nie. Teplota mi niekedy pocas dna vyskoci tak do 38 stupnov. Zatial je to treti den a nelepsi sa to. Dakujem.

zuzanarichard
8. okt 2013

@lorin,tjesulka...dievčatá,skúste si kúpiť kapustnú hlavu,pár listov s valčekom rozomlieť,aby pustili šťavu a priložte si to na bolestivé miesto...malo byto vytiahnuť zápal...zatial to každej maminke pomohlo...držím palce,myslím,že aj mňa to onedlho čaká...