Prečo mám bolestivú hrčku v prsníku?

Zodpovedané
18. máj 2020

Dobrý,

mám 35 rokov a už si tri týždne mám hrčku v prsníku. Konečne som sa dovolala a objednala k lekárke, na vyšetrenie idem až vo štvrtok.

Hrčka najskôr nebolela, no zväčšuje sa a začína ma dosť bolieť. Nemôžem na sebe mať už ani podprsenku, nekojím, menštruácia príde o dva týždne.

Hrčka je pohyblivá, ohraničená, na dotyk dosť bolestivá.

Čo to možno môže byť?

Ako zmiernim bolesť?

Bolí ma už aj okolie tej hrčky.

Ďakujem

Dobrý deň,

až na základe sonografického vyšetrenia sa dá určiť o čo ide.

Najskôr môže ísť o zápal. Bolesti si môžete zmierniť liekmi, ktoré tlmia bolesť a zápal, napr. Brufen, Ibalgin.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková