Kokosový olej ako pomoc proti akné

vladka276
2. máj 2014

Ahojte. Chcem sa spýtať, či máte niekto skúsenosť s kokosovým olejom proti akné.. V puberte som nemala skoro žiadne akné a teraz mám 23 rokov a hanbím sa vyjsť z domu bez make-upu.. ☹ Čítala som, že práve kokosový olej môže pomôcť.. Máte skúsenosti? Ak áno, ako dlho ho treba používať aby bol výsledok viditeľný? Ďakujem.

veva45
10. okt 2015

Mne akne este zhorsil kokosovy olej... ani na moje vlasy ziadne ucinky nemal..... ja som s nim nebola az tak ohurena... treba cistit plet rano vecer a skus skocit do lekarne nech ti daju nejake vzorky a poskusaj... tazko radit.... kazda mame inu plet, kazdej vyhovuje nieco ine co mozno tebe nie.... treba poskusat.... a pokial ide o kokosovy olej tak neni to az taka bomba..... moj nazor... tym nechcem napisat ze je zly ale to co sa o nom popise je zvelicene.... 😉

luvika
10. okt 2015

@luciferkax ahoj, tak ja som chodila ku koznej, rozne vodicky, masticky...teraz uz nepouzivam vobec nic. Resp.beriem vitaminy na plet, vlasy a nechty, to len ako doplnok a uz iba tieto mydielka. A staci mi to. Dokonca bezne si von uz ani na tvar make-up nedavam, co predtym nehrozilo. Ale zas vies, co mne pomohlo, inemu nemusi. Treba asi vyskusat. Za mna vsak jednoznacne ano.

luciferkax
10. okt 2015

@la_bella ahoj, áno , hľadám :D :D tak sa pýtam, že kto má skúsenosti s tou MAnnou :D

luciferkax
10. okt 2015

@luvika Ved to, ja som si kupila to sérum proti akné aj s krémom s Avonu, a uplne ma to ešte vaic dorazilo :( :( celkom fajn mi omohol napr: Cutishelp konopný krém, ale azs, mám pocit,ž e časom prestáva akosi účinkovať, tak hladám zmenu.. ja sa snažím makeup nepoužívať, kým nejdem medzi ľudí :D :D

veva45
10. okt 2015

@luciferkax ja mam to cierne mydlo.... je fajn.... ja odporucam... a inac krasne zabalene mi prislo.... 🙂

la_bella
10. okt 2015

@luciferkax no hentie reklamy na facebooku som videla aj ja, ale co ja vazne odporucam, je Saloos- ja mam 28 rokov prec a nebudem ti ani rozpravat, jak som cely zivot trpela a hanbila sa za vyrazky, bez make-upu ani na krok a este aj s nim des, a toto konecne uz om az neverila, ze ja sa niekedy dozijem, ale pomohlo 🙂 takze po 28cke zazivam prveho polroka boom v zivote bez akne, yes! 😅 tymto si cistim tvar rano a vecer a a ked nemam cez den make up, tak aj pocas dna, ked sa mi urobi mastny film na tvari aebo sa spotim atd. zachranilo ma to 😵

pychopatka
30. okt 2015

Mne zmizlo akne, ked som prestala pouzivat make-up a rano vecer umyvam prirodnym medovym mydlom. Ziadna chemia a drahe kremiky nepomozu 😉

jankazav
30. okt 2015
Používateľ jankazav je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jankazav.

Kokosový olej na akné určite nie - ved čo je tam tá zložka, ktorá by mala pomôcť pri liečbe akné? Akurát bude pleť zbytočne nadmerne mastená... Ako už písali na prvej strane diskusie, výborna na akné je Tarika http://ajurshop.sk/produkt/tarika-akne/ , ktorá nemastí, naopak vysušuje vyrážky 🙂

ivanatim
18. jan 2016

Proti akne pomozu bud antibiotika, alebo prirodne protizapalove latky, ako napriklad šalvia alebo slimačí sliz je vyborny: http://proti-akne.sk/
Ak to ale prirodou nejde, bude treba antibiotika, ale mala by to byt az posledna moznost. S tym slimacim slizom su dobre skusenosti, ma silne latky, ktore vedia utlmit prave tie problemy okolo akne a okrem toho aj lieci aj strie ci jazvicky po akne, takze je dobre siahnut aj po nom. 🙂

margaretka_9
18. jan 2016
Používateľ margaretka_9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od margaretka_9.

no ja mam jednu kamaratku ktorej kokosovy olej pomaha, to asi zalezi aj od typu pleti

bretina
18. jan 2016

Ahojte ja pouzivam kokosovy olej na moju suchu plet a som spokojna, ale obcas ho striedam s kremom proti vraskam. Moja dcera 14 r. ma problem s akne skusali sme cistit, rozne prirodne recepty ale bolo to horsie nakoniec lekarka predpisala dlhodobo antibiotika ktore som jej odmietla dat tak sme po konzultacii s lekarkou skusili este pristroj na osetrenie pleti Face-up . Stal nas asi 150 eur ale riskli smeto. A asi po tyzdni pouzivania bolo vidno vysledky akne pomaly mizlo, vyrazky neboli take zapalene a bolave. Plet dcera nema dokonalu ale sme s nim sponojni nemusi pouzivat kortikoidy ani antibiotika, vecer si musi plet cistit a samozrejme makeup minimalne. Skuste ten pristroj nam pomohol aj ked viem ze druhemu nemusi. Niesom predajca tohto pristroja iba sa chcem podelit s tym co pomohlo nam.😊

mamanikka
19. jan 2016
Používateľ mamanikka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamanikka.

Mojej znamej zase pomaha iba cistenie u kozmeticky a ta jej odporucila koloidne striebro, neverila by som ale vazne jej to pomohlo na akne

franko444
17. mar 2016

Ano ano kokosovy olej na akne mozem iba odporucit. Moja draha manzelka mi ho kupila po tom co som vyskusal uz vselico. Olej som aj jedával lebo za akné môže často v prvom rade strava ..

tinna86
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misscelaneous
5. jún 2016

mne na akne najviac pomohol porod :D asi sa mi ustalili hormony alebo co, no to v lekarni nekupis :D kazdopadne, skusala som vselico, kokosovy olej mi pory upchal a este sa to zhorsilo. uprava stravy tak, ze som vysadila muku a cukor, teda skor zminimalizovala mi po par tyzdnoch radikalne pomohlo, som atopik, tak to moze mat suvis aj s tym. na cistenie nepouzivaj v ziadnom pripade pripravky, kozmetiku na akne celoplosne ani peelingy, tie ti zbytocne kozu presusia a plet bude mat tendenciu z hlbky vytahovat este viac mazu (ako napr. zelena bioderma, ja doteraz pouzivam cervenu radu na citlivu plet a spokojnost). Lokalne na nejaky ten pupak samotar mne najviac zabral olej z konope, da sa kupit v lekarni za par supov, nespomeniem si na anzov. Nepouzivat makeup nie je zrovna idealne, predsalen ta vrstva ti plet chrani pred necistotami, no tu fakt radsej zainvestuj do poriadneho makeupu, ak mas problemovu plet, lacne makeupy ti to len zhorsia, urcite tuto treba zainvestovat a tie drahe makeupy aj dlllho vydrzia. mne pomohol Bare minerals (mineralna sada makeupu, nezanasa pory, a obsahuje zinok, cize aj lieci, da sa kupit napriklad aj tu http://www.beautybay.com/cosmetics/bareminerals... no na ich stranke si sprav test, aka farba by ti najvica vyhovovala (a kukni youtube videa, je ich plno, vysledok je ohromny) no myslim ze podobny produkt ma aj mary kay no s tym osobnu skusenost nemam. a aplikacia trva tak 20 minut, no vysledok stoji za to. momentalne pouzivam na striedacku s Dior Nude, ten sa rychlejsie aplikuje a mam ho uz vyse roka, je takmer neviditelny, zjednocuje a kryje a nezanasa mi plet. tiez pravidelne cistit vsetky hubky, stetce, spongie, mat zvlast uteracik na tvar, pravidelne ho prat (mam 3 kusy a na striedacku periem kazdy druhy den). no sama musis najst co ti vyhovuje (vraj z domacich receptov zabera jemny peeling z citronu a cukru, tiez som neskusala, ale moja kamoska na neho prisaha :D )

noemikatka
20. jún 2017

@janka994 kde sa da prosim has kupit?

radulkova
20. jún 2017

treba vyčistiť krv a akné zmizne, akné nie je povrchový problém, ale ide zvnútra, takže vyhoďte 1000€ za kozmetiku a nečakajte výsledky 🙂

noemikatka
21. jún 2017

@radulkova ako radite vycistit krv? 😉

24natalia11
22. okt 2019

@vladka276 kokosový olej urcize nie, aj ked ma v nazve olej, strasne to ešte viac vysusuje pokožku a pokožka sa bhde trápiť. Ja som tiez mala akne a pouzivala som vsetko co ju vysusovalo, no nakoniec som prisla na to ze ta tvar ma byt hydratovana, svieza a nie vysusena