Kokosový olej - skúsenosti

luxuryfashion
30. jún 2014

Ahojte,máte niekto skúsenosti s kokosovým olejom?Počula som že je veľmi zdravý 🙂

lencika
30. jún 2014

ano uz som si ho aj ja kupila pretoze milujem kokos, ale natrafila som na dva rozne jeden je ako margarin taka konzistencia pouzivam ho nan varenie, pecenie a druhy je taky viac vodovy a ten pouzivam skor ako olej na telo ale aj ten sa pouziva do kuchyne, ja mam s tym len dobre skusenosti

luxuryfashion
autor
30. jún 2014

@lencika takže odporúčaš? 🙂 Počula som že sa môže aplikovať na tvár aj vlasy a že veľmi pomáha.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tenerifka
30. jún 2014

@luxuryfashion treba vyberat nativ oil alebo teda virgen oil-podobne ako pri inych olejoch(za studena lisovane) a najlepsie v bio kvalite, tam je zaruka, ze pri spracovani neboli pouzite nijake chemikalie. Uchovava sa mimo chladnicku, v lete zvykne byt pri vyssich teplotach tekuty, pod cca 20ºC stuhne, ale kvalitu to nemeni. Ak chces mat konzostenciu ako krem na tvar, jednoducho ho mozes uchovavat v chladnicke

luxuryfashion
autor
30. jún 2014

@dominika1988
@tenerifka ďakujem za rady ženy 🙂 ste zlaté

milota164
30. jún 2014

vraj je super na palacinky este som to neskusala ale chystam sa 🙂

mimi8814
30. jún 2014

kokosovy olej maju v bio kvalite v DM-ke aj s vonou aj bez. pouzivam ho na brusko, pery, tvar... jem ho len tak do jogurtu, davam ho do kolacov miesto oleja, robim na nom maso, zemiaky, prazenicu😜.... prakticky iny olej na teplu kuchynu ani nepouzivam a vrelo odporucam. Najlepsia vec👍

monkabr
30. jún 2014

Na pokozku a hlavne vlasy nic lepsie prirodne ako kokosovi olej nenajdete 🙂

jalucija
1. júl 2014

@mimi8814 na brucho pouzivam aj ja. Dufam, ze nam to pomoze 😉

mimi8814
1. júl 2014

@jalucija striedam aj s olivovym olejom a zatial to vyzera dobre😉

luxuryfashion
autor
1. júl 2014

@mimi8814 koľko stojí v Dmke? 🙂 a ďakujem za názor 🙂

mimi8814
1. júl 2014

@luxuryfashion 400 ml bez vone okolo 7-8 eur - tento maju medzi potravinami, potom maju aj s vonou, vacsie aj mensie balenie, tie si uz nepamatam kolko stali, ale najdes ich medzi kozmetikou....za malicko 😉

hazelgrace
1. júl 2014

ja som pocula tiez len same pozitivne veci o kokosovom oleji, a ako vas tak citam tak sa asi konecne donutim ho aj vyskusat 🙂 naozaj je taky skvely aj na varenie? a ako dlho ti cca vydrzi tych 400 ml? zda sa mi to celkom dost

mimi8814
1. júl 2014

@hazelgrace urcite, ma vysoky bod prepalenia, teda aj pri vysokych stupnoch varenia alebo vyprzania nevznikaju skodlive latky. Ja osobne nevyprazam vobec, ale do varenia ho pouzivam ako nahradu slnecnicoveho oleja, masti.... vydrzi asi mesiac, ale to samozrejme zavisi od toho ako casto varis, ci vyprzas a podobne...

tana85
1. júl 2014

@luxuryfashion zacala som ho pouzivat namiesto kremu, aj na telo aj na tvar a je super...mam v prirodnej voni bio z DM, koza je vlacna, pory sa neupchavaju, mam fakt peknu plet z toho. takze pre mna super a este k tomu za vybornu cenu. len odporucam

danielle21
1. júl 2014

aj ja ho používam, dávam si ho na tenko aj na pečivo, namiesto masla, ktoré nemožem kvôli intolerancii, na sladko používam ten s vonou a na slono bez vone, tiež s DM. tu som našla kokosák za super cenu, ale už nebude BIO http://www.nanacelia.sk/nanacelia/eshop/0/3/5/1... , tento je bez vône.

labelo
1. júl 2014

-ja som si ho kupila, ked ho vsade tak chvalia hlavne kvoli tomu,že mam suchu plet či na tvari alebo na tele,ale po natreti sa dlhšie vsakuje a neznašam pocit, ked som mastna,ale napriek tomu žiaden rozdiel oproti telovemu mlieku som nazaznamenala 😖 pokožku mám stale tak isto suchu,na varenie nepoužívam len som skušala tie palacinky ako opat všetci ospevuju a nič zvlastne, obyčajne palacinky,keby som nevedela,že ich robim na kok.oleji tak ani neviem na akom boli robene,takže za mna palec dole žiaden zázrak, takže mi tam niekde chudak leží nevyužitý 😀

labelo
1. júl 2014

etše dodatok, skusala som na bielenie zubov a opat žiaden zazrak sa nekonal 😀

hazelgrace
2. júl 2014

@danielle21 ja mam tiez teraz podozrenie na intoleranciu, tak hladam vsetky mozne nahrady, ale toto mi nenapadlo ako nahrada masla 🙂 chuti to dobre? resp. ma to vobec nejaku chut? 🙂

danielle21
2. júl 2014

@hazelgrace chutí to dobre, len samozrejme toho nedávaj veľa, kedže je to 100 % tuk 😀 ten jeden bez vone a chuti ,skoro necítiš, len nemáš pocit že ješ suchý chlieb a ten s typickou kokosovou vonou je vhodný na sladko ak si dávaš džem, alebo ked robím ryžový nákyp, tak ho dávam a tak namiesto masla. používam niekedy aj ghee -prepustené maslo, prečítaj si o tom na nete, ak si o tom nepočula.

saeda
9. júl 2014

mrknite na kokosový olej aj sem : http://goo.gl/BMmG45 odporúčam 🙂

hazelgrace
16. júl 2014

prosim vas, kde v DM ho najdem? Hladala som ho medzi tymi BIO a bezlepkovymi potravinami, ale nenasla som 🙂 v akom je to baleni?

hazelgrace
18. júl 2014

tak som si ho nakoniec objednala tu: http://www.zdravysvet.sk/kategoria/bylinkaren/b... a uz sa tesim ako ho vyskusam ;)

danielle21
19. júl 2014

@hazelgrace a predavacky tam neboli, aby si sa ich opýtala? 😀

demo
19. júl 2014

@labelo kokosovy olej pokožku vysusuje. On nie je vhodný na veľmi suchú pleť. Keď ti leží nevyužitý, skús na ňom opiect napríklad banan, super dezert.

demo
19. júl 2014

@hazelgrace na chlieb je pri intolerancii na mlieko lepší Alsan. Pozri na internete zloženie.

graziela
29. júl 2014

Ja pouzivam ten velky Barco 1l hlavne na varenie a pecenie, mam ho z eshopu za 6,60€, co je vyborna cena. Nema ziadnu aromu, co mi vyhovuje, lebo ho necitit v jedle, pripravujem na nom aj mäso. Na tvar a kozmetiku pouzivam bio, je trochu drahsi.Rada poslem link do IP.

nutrimas
26. aug 2014

Kokosovy olej ma naozaj mnohorake vyuzitie - od kulinarskeho cez kozmeticke vyuzitie az po mykozy, kandidozy...
V nasej ponuke najdete 2 druhy kokosoveho oleja
-extra panensky v bio kvalite s vonou od vyrobcu Nobilis Tilia , vhodny na kozmeticke ucely - na plet, po holeni,zabaly na vlasy, mykozy, plesne, herpesy atd.
- bez vone, lisovany pri teplote 65°C - vhodny na varenie, pecenie - tento Vam ponukame za akciovu cenu v 1l baleni a praktickom vedierku.

lilaegres
14. okt 2014

KOKOSOVY OLEJ nieje vobec zdravy!!!ma velmi vela tuku presne tak ako mast a sadlo. hladiska zdravia velmi nezdrave.kupila som si ho 700 ml bio lisovany za studena kvalitka najskor ako zabal na vlasy masti sa neviem zbavit uz tyzden a to vlasy drhnem vymyvam!!!! natrela som sa a mastna som bola este hodiny po naneseni ani obliect alebo oblecte sa a zamastite si vsetky veci!!! mast sa nevpije on ostava mastny na pokozke.dala som si na tvar.. zial mast mi stiekla do oka stipalo zasa!! nemam dobre skusenosti na co ho mozem jedine odporucit je NA RUKY A NA CHODIDLA vecer dam ponozky a idem spat inak KATASTROFA 😠 😠

petra_maminka
20. sep 2015
Používateľ petra_maminka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od petra_maminka.

kokosivy olej odporucam tiez, ma to skvele ucinky na pokozku, ja ho pouzivam aj na popraskane pery alebo na ruky, proste vsade. Ovela lepsie ako niektore kremiky