Koľko odberov krvi môžem absolvovať za deň?

comi
2. aug 2023

Dobrý deň, koľko odberov v jeden môžem absolvovať? Brali mi 5 skúmaviek , je to ok ?

pribinak
2. aug 2023

@comi úplne ok

viestta
2. aug 2023

Pri darovani krvi odoberu skoro pol litra krvi a vsetko je v poriadku

struhanka
2. aug 2023

@comi Je to v poriadku.

a_alexandra_a
2. aug 2023

Myslíš, že lekári by ťa vedome ohrozili na živote pri odbere krvi? Alebo radšej veríš ženám na modrom koni a uisťuješ sa, či lekár/zdravotná sestra postupovala správne? 😀 To nemyslíš vážne...

beata_k
2. aug 2023

@comi Este si nebola tehotna, vsak? 🙂

petronellla87
2. aug 2023

@comi pri darovani mi bezne beru 420 ml 😀

alissa1222
2. aug 2023

Niektorým by mali zakázať internet

trgypadl
2. aug 2023

Odobrali Ti max do cca 30 ml krvi, na to sa neumiera😉

comi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
comi
autor
2. aug 2023

Ja sa len informujem , po stvrtej skumavke mi prestala kvapkat krv , musela mi 1,5 skumavky este tahat striekackou ,preto sa len informujem 🙂
Ale dakujem za vase odpovede🙈

zuzkaa1991
2. aug 2023

@comi ak si dobre pamätám bud tehotna alebo po potratemi na hematologii brali das 8skupaviek a to som uz necítila ruku ;)

lilope
2. aug 2023

@comi pred odberom sa treba poriadne napiť čistej vody aby ti krv tiekla rýchlejšie. Absolvovala si jeden odber aj keď to bolo ,,až" 5 skúmaviek, takýto počet sa berie bežne, oproti darovaniu krvi je to len zlomok.

surama
2. aug 2023

@comi Ked som bola tehotna, tak mi raz brali 10 skumaviek 🙈 Ak ti potom nechcela tiect krv, tak je mozne, ze si pila malo vody a krv bola husta.

lavender94
2. aug 2023

Asi si bola zle napita, keď ti to netieklo. Ale je to v pohode, pri darovaní z teba vytiahnu pol litra a odchádzaš domov normálne po svojich :D