Koľko skúmaviek krvi sa berie pri prvom vyšetrení v tehotenstve?

amika111
27. máj 2020

Ahojte, čaká ma odber krvi a celkovo prve vyšetrenie pri tehotenstve. Chcem sa opýtať neviete asi koľko skúmaviek krvi sa berie pri prvom vyšetrení? Ďakujem

amelia000
27. máj 2020

@amika111 no mne vzdy bral len jednu. A aj to neviem ci na prvom alebo az na dalsom vysetreni. Za cele tehu mi bral 3-4x max

sunny8
27. máj 2020

Na prvom neviem no ale raz mi brala aj 3 skúmavky naraz .. myslela som že odpadnem tam úplne vyšťavena som odchádzala od dr

sarah96
27. máj 2020

Mne brala na prvom vyšetrení asi 5 alebo 6 skúmaviem -krvná skupina , toxo , protilátky , krvný obraz , a ešte niečo ale to už neviem čo bolo

siska25
27. máj 2020

@amika111 mne tiez vzdy prvykrat brala 5 alebo 6 skumaviek. Pokazde to bolo okolo 12 tt. Dalsie odbery to bolo tusim max 1-2 skumavky.

smejko25
28. máj 2020

@sunny8 aj mne brali asi 3 😁 sestricky ze nebyva vam zle pri odbere nechcete si lahnut ? 😁 a ja ze niee ja som vzdy vpohode 😁😁 a odrazu len zle na vracanie uz som odpadavala 😂😂😂 keby mi predtym povedala ze tak vela krvi zobere😂

merkelica
28. máj 2020

a nie je to jedno?

sunny8
28. máj 2020

@smejko25 veď toto 😂 a az ked pripravila ruku pozerám že načo jej je toľko skúmaviek mňa sa nič nepýtala 😂😂😂pri prvom tehu to bol šok

kiki68
28. máj 2020

Mne sa zda ze 3-4 sa beru. Ale to len co som to zbadala ako to mala zapichnute v tych nadobkach v labaku.

solinkarka
28. máj 2020

Bola som akurát v utorok a brali mi 4 skumavky

masha185
28. máj 2020

Mne brali tri 12TT, a na budúce budú brať tiež, ale to neviem koľko

s_a
28. máj 2020

Prvý odber v 12tt a 6 skumaviek kvôli skríningu

krimhilda
1. jún 2020

@amika111 mne brala sestricks tusim 3 skumavky, ale do kazdej jej stacilo len troska 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre