Kolonoskopia - váš názor a skúsenosti?

maruska1957
13. mar 2019

ahojte dievčatá,chcem vás poprosit o váš názor na kolonoskopiu,dakujem pekne

slavka030
13. mar 2019

@maruska1957 pre mna neprijemne spomienky...kvoli zrastom sa aj tak uplne nepodarila a musela som este na kllono pod ct...to bolo znesitelnejsie.

maruska1957
autor
13. mar 2019

@slavka030 ja som dnes take hrozne veci čítala,no,radsej som nemusela,ze su aj prípady,ze prepichnu črevo...a vraj je to aj bolestivejšie,ked je rez na bruchu a mne operovali chrbticu cez brucho,tak tam mám hroznu zošívačku,no neviem,mám strach

slavka030
13. mar 2019

@maruska1957 nie je to prijemne...to vobec...ja som mala tri operacie brucha...zrasty...cize som nakoniec musela aj tak absolvovat ct kolono...to ti nespomenuli? Je to naozaj znesitelnejsie.

maruska1957
autor
13. mar 2019

@slavka030 o tom vobec nehovorila,ja ani nejake velke problemy nemám,ráno ma pred stolicou rozpichá brucho,potom to prejde a to ani nie každy den,len som 4 kilá schudla,tak som šla,je pravda,trocha som v poslednej dobe vystresovaná a ja ked trocha menej jem,tak hned schudnem,neviem,prečo hned kolonoskopiu dala aj teda sono brucha a na gyndu idem,rozmyšlam,ze absolvujem sono a gynekologiu a potom uvidím,ani hnačky nemám,ani zle mi nie je,som načisto popletená :D

slavka030
13. mar 2019

@maruska1957 tak tomu nerozumiem...ja som tiez predtym absolvovala gyndu...ale ja som mala problemy, takze hoci som sa bala podstupila som...no sono mi nerobil...najprv som bola na kolono...kedze to sa uplne nepodarilo poslal ma na nejaku specialnu magneticku na tenke crevo, ze by to mohlo zachytit tu cast ktoru nevysetril...no nezachytilo to...takze som bola este na hadicku na zaludok a nsledne este to ct kolono..

maruska1957
autor
13. mar 2019

@slavka030 dali ti aj injekciu? a zrasty si mala na čreve? ake si mala príznaky? mne dokonca povedala,ze ak zajtra bude krv v poriadku,aj tak mam íst na kolono,ze koli tomu ubytku vahy,ale mne jest chutí,no fakt uz neviem,čo mám robit

slavka030
13. mar 2019

@maruska1957 to mi nepovedal...ale kedze sa nevedel dostat dalej a skusal to teda dost tak mi povedal zs su tam zrasty ze to nedokonci...dali mi injekciu...pytala som si..ina len trichu omamila tak sa mi to mozno casovo zdalo kratsie, ale bolest to neutlmilo...krv som mala ok...ale mna prehanalo...na teste na OK mi vysiel pozitivny vysledok...bolesti...cize musela som ist...ako radsej ist i ked to nie je ziadna sláva...

maruska1957
autor
13. mar 2019

@slavka030 no nezávidím ti,mala si toho vsetkeho dost,tiez si myslím,ze ked nepojdem,budem to lutovat a zožierat sa pri každom pichnutí,mna skor straší to prepichnutie čreva ako bolest...tri porody,dve operácie chrbtice,zvládnem snád aj toto 🙂 dakujem ti pekne,velmi si mi pomohla 🙂

slavka030
13. mar 2019

@maruska1957 ved prave..bala som sa aj ja...ale necitaj ziadne katastricke pribehy...robi to lekar s dvoma sestrami ktore mu pri tom asistuju...vedia co a ako...napr. pre mojho otca bolo kolono prijatelnejsie ako hadicka do zaludka...na druhej strane mame kazdy iny prah bolesti...urcite choď, lebo budes mat v hlave stale blbe myslienky, ked ti nebude dobre. A prave mi napadlo, ze som mala aj operaciu slepeho creva a prave v pravej casti creva mu to uz dalej neslo, ze tam boli zrasty zrejme. Drzim ti prsty. Ked som to dala ja, tak uz asi kazdy to da 😉

maruska1957
autor
13. mar 2019

@slavka030 ved keby nebolo toho doktora googla,nenervovali by sme sa zbytočne :D len čo ked to láka :D veeeela ludí to absolvuje v anestezii,tak tuším skusim aj ja,no ved rozmyslím este 🙂 no toho sa ja bojím,predsa tie črevá boli vonku pri operácii chrbtice,tak či tam vobec dobre ležia 🙂jaj uz by som to asi mala prestat čítat a mysliet vlastnym mozgom :D dakujem pekne,ozvem sa 🙂

slavka030
13. mar 2019

@maruska1957 necitaj nic...zbytocne sa stresujes...ano,poznam tiez pripady ze si to dali robit v anesteze...ale postup je rovnaký len to ze pri tom spis...plus si zober ze anesteza je zataz na organizmus a tiez ako ti bude po nej...moze ti by dobre ale aj zle...a ked si dam dokopy stav po kolono a nedajboze k tomu este zle z anestezy,to by som nechcela. Rozhodnutoe je na teba. Drzim prsty.

maruska1957
autor
13. mar 2019

@slavka030 dakujem pekne,si zlatá 🙂

adelakom12
14. mar 2019

@maruska1957 ja mam skusenosti s gastroskopiou, neviem velmi aky rozdiel meditym je, ale som rada, ze to bola gastroskopia a nie kolonoskopia 😂 mozno sa skus opytat na tu gastroskopiu(vystrenie zaludka cez usta), daju ti sprej na znecitlivenie a ked pocuvas vsetko co ti hovoria a uvolnis svaly, tak to pojde rychlo, bude to neprijemne ale myslim si, ze menej nez kolonoskopia (sice som ju nemala)

ruza88
14. mar 2019

Ja mam skusenosti s kolonoskopiou.Som ju podstupila pred par rokmi a teda mna to bolo nieco hrozne.Napichali ma akimisi oblbovakmi ale aj tak som to vsetko citila.Isla som odtial s placom.Teraz sa bojim ist aj na preventivnu prehliadku k obvodacke ze ma tam zas posle.

maruska1957
autor
14. mar 2019

@ruza88
@adelakom12 ahojte dievčatá,dnes som mala vysledky krvi a kolono sa odkladá,dufam navždy,vysledky jednoznačne potvrdili hypertenziu štítnej žlazy,takze zajtra na endokrinologiu,dakujem vám pekne za vase slová a prajem pevne zdravie a radost zo života 🙂

maruska1957
autor
14. mar 2019

@slavka030 ahoj,tak mi doktorka dnes potvrdila hypertenziu štítnej žlazy,z toho ten ubytok váhy aj tras tela

slavka030
14. mar 2019

@maruska1957 no vidis...nechcem napisat super, lebo predsa nieco mas...ale aspon sa jej vyhnes 🙂

maruska1957
autor
15. mar 2019

@slavka030 ahoj,dnes som bola na endokrinologii,tak urgentne vyšetrenie,vysoke hodnoty,moja štítna žlaza produkuje hormony tak pre 4 ludí,takze na rok lieky,potom uvidíme,maj sa pekne,prajem vela zdravíčka 🙂

eperia
15. mar 2019

@slavka030 Mňa to tiež ešte len čaká kolonoskopia.Že vraj po 50tke,by mal ísť každý.Tak pôjdem ,hoci nerada.A ako dlho to trvá,ti pritom lež íš,či na kolenách kľačíš?

slavka030
15. mar 2019

@eperia ležíš, v podstate na boku. Kolko to trvalo neviem, pichli mi oblbovak, ale aj tak sa mi zdalo nekonečne dlho.

sonkamirka
23. sep 2019

Ja som bola dnes, pichli mi fajnu injekciu a cele som to prespala, o bolesti nic neviem, vysledky ok,takze super

mamamima
6. máj 2021

@slavka030 ahoj, ja som bola dnes na kolono, ale nakolko mam take zrasty, ze to doki este za svojej éry nevidel, dostal sa len po 30 cm. Tiež mam ist na ct kolonografiu. Mozes prosím popísať pocity? Bolesť, nepríjemné? Ďakujem.

slavka030
6. máj 2021

@mamamima ahoj...vies co,v porovnaní s kolonoskopiou to bolo v pohode. Trochu nepríjemný pocit keď zavedú už neviem či to bola hlavička či balónik a následne púšťajú do čreva vzduch....ale nemáš sa čoho báť...bola som v strese lebo som nevedela co ma čaká, ale dalo sa to. Plus oni ťa inšpirujú počas vyšetrenia. Určite sa neboj. Časovo to bolo tiež ok. Za mna kebyže mám ísť opäť, úplne rovno si žiadam toto vyšetrenie.

mamamima
12. máj 2021

@slavka030 ďakujem ❤️

lucia147852
12. máj 2021

@maruska1957 muž bol pred 2 rokmi. Idto nechod bez anestézie. On mal najskôr rajský plyn ale ten im v priebehu vyšetrenia došiel 🤦🏽‍♀️ tak mu dali sedstiva. Bez toho to vraj bolo dosť bolestivé

haro1
30. sep 2022

Ja idem na to v piatok -maju mi to robiť pri čiastočnej narkoze. Idem prvý raz. Bojím sa-Deň pred ,ked ste pili ten nápoj to ste kolko ráz boli na WC ? Celu noc ste chodili ?

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haro1
30. sep 2022

Človek vydrží všetko. Len aby výsledok bol dobrý

maruska1957
autor
30. sep 2022

@haro1
@att123 ahojte,bola som teraz koncom jula a v pohode,nedala som sa ani uspat,dokonca ani injekciu proti bolesti som nemala a fakt sa to dalo zvladnut,tak fest zabolelo,len ked siel cez tri ohyby creva,ale to par sekund,debatili sme s doktorom a ked povedal,ze je vsetko v poriadku,ta radost stala za tu trocha bolesti,nebojte sa,treba sa uvolnit,mysliest nato,ze to moze zachranit vas zivot❤️drzim palce

maruska1957
autor
30. sep 2022

@att123

@haro1 po vypiti vody som asi o tristvrte hodku sla na vecko a tam som sedela,no hadam dve hodiny,kym bol pokoj,potom som pila rano o siestej a okolo osmej ,pol deviatej som uz bola osprskana a odhodlana ist,len dodrzujte dietu,aby boo crevo ciste,potom ide vsetko lahsie