Končí mi karanténa, ale mám príznaky

10. nov 2021

Ahojte, zajtra mi konci karantena, lenze som citala ze 3 dni predtym uz nemam mat priznaky, ak ano nemozem ist do prace (ak nie opravte ma prosim ja sama to moc neovladam), lenze mam stale kasel, sopel a nemam cuch. No citala som ze cuch a kasel mozem mat este dlho, a vela z vas ste to dlho este mali takze mam to pokladat za priznaky alebo nie? Mozem ist po 10dnoch uz do prace podla vas?

sweet20
10. nov 2021

ja by som isla na test pre istotu..

mamina0078
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renka30
10. nov 2021

Pokiaľ máš príznaky aj po 10 dňoch tak o ukončení karantény má rozhodnúť lekár, treba zavolať všeobecnému

slniecko_12
10. nov 2021

Jednoznacne treba ist na test. PCR

eeffka
10. nov 2021

na aky PCR? my sme mali kovid cela rodina a na testy nemame ist lebo ostavaju rezidua
co sa tyka karanteny ta netrva striktnych 10dni, ale kym ju neukonci lekar ka mas priznaky takze 10-XY dni ( cuch a chut neries to je nadlho) ale kychanie kaslanie...je na zvazenie podla intenzity a druhu

autor
10. nov 2021

@slniecko_12 pcrka jedno uz mam, dalsie som citala ze sa robit nema, kedze mozu vychadzat pozitivne este dlho

slniecko_12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1aduliatko1
10. nov 2021

PcR môže vyjsť stále pozitívny...už sa netestuje

slniecko_12
10. nov 2021

no neviem..preco sa potom vzdy kontrolne testovalo po karantene a teraz sa uz zazracne nemoze?

janai1
10. nov 2021

@slniecko_12 kedy sa testovalo kontrolne? Veď sa vždy vravelo, že sa nemá chodiť po pozitivite na test lebo môže zas vyjsť pozitívne

@anonym zavolaj si všeobecnému, môj otec mal karanténu až 18 dní lebo mal ešte kašeľ a teda rozhodoval o tom lekár

vivincek
10. nov 2021

zavolaj vseobecnej lekarke,podla mna,ak mas kasel a sople,este to nie je na navrat do prace. Na PCR ta neposle.

slniecko_12
10. nov 2021

@janai1 no ja neviem, ale mam v okoli ludi, ktori normalne sli po prekonani covidu na test a boli vsetci negativni...ale nehadam sa, niekedy uz ani neviem kde mam hlavu zo vsetkych tych informacii..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
10. nov 2021

Von z karantény mas ist, keď si zdravá čo nie si...u nás boli doma z práce aj mesiac.Zavolaj obvodnej a povedz...

autor
10. nov 2021

Vedeli by ste mi poradit nieco co vam pomohlo na suchy kasel?

matkamirko
10. nov 2021

kalciový sirup a fenistil kvapky

simca06022011
10. nov 2021

treba riesit s praktickym lekarom, predlzi ti PNku, do prace s priznakmi nemas ist. Proste ti to asi dlhsie trva ako inym. Na dalsie test urcite nie, zbytocne. VEd otestovana ako pozitivna si bola, cize teraz len cakas kym ti prejdu priznaky a vyliecis sa. A v podstate nie len preto, aby si nebodaj nesirila kovid (neviem ako dlho moze byt infekcny, nesledujem to tak velmi),a le hlavne aby sa tebe nezhorsilo.. oddychuj a liec sa 🙂

simca06022011
10. nov 2021

kaloba kvapky

autor
10. nov 2021

@simca06022011 dakujem 🙂

vanda323
10. nov 2021

@slniecko_12 Ahoj. Máš pravdu, Môj manžel v Novembri minulého roka tak musel ísť...Ruvz mu tak povedal že po skončení nceni ešte raz na pcr

ibrunova
10. nov 2021

Karabténa končí 3 dni po odoznení príznakov a rozhoduje o nej lekár. Na žiadny test netreba chodiť, lebo budeš stále pozit. Na suchý kašeľ mne pomohil Thymomel alebo Robitussin antitussicum

janai1
10. nov 2021

@viestta aha sranda, my sme boli všetci pozitívny február/marec a to sa už netestovalo 2x
@slniecko_12

mogaa
10. nov 2021

O ukončení PN rozhoduje tvoj všeobecný lekár.....

jaroe
10. nov 2021

@slniecko_12 to už bolo veľmi dávno, čo sa robilo kontrolné PCR po karanténe....