Konizácia kŕčka maternice

ada2007
28. feb 2012

Ahojte bola ste niektora na operacii krcka maternice ?odstranenie polypu a konizacie plastika krcka maternice?ako ste sa citili po zakroku,kolko to trva?bola ste niektora konkretne v nemocnici onkologicky ustav sv alzbety ,heydukova ul.?

saska.j
11. dec 2020

@janka2273 tak ja som tu do soboty minimalne

ajush5
11. dec 2020

@saska.j bola som na jednodnovke a dostala som od lekara zoznam. Nočná košeľa, papuče, vložky, voda, preukaz poistenca. Strávila som tam aj so zákrokom asi 20 minút. Každý vyžaduje niečo iné, preto by som si zavolala tam, kde ti to budú robiť, a spýtala sa.

noami12
11. dec 2020

@ajush5 ahoj ty si bola na konizacii a dokopy si tam bola iba toľko? To kde si prosím ta bola? Pýtam sa zato lebo po pôrode ma čaká konizacia a tiež vyhľadávam jednodňovú

ajush5
11. dec 2020

@noami12 robil mi ju ambulantne môj gynekológ v Púchove. Ale robil mi ju v lokálnej, u mňa nebola uplna potrebná. Napichal mi to, slučkou “odpáli”, zastavil krvácanie, to trvalo cca 10 minút a potom má poslali sadnúť si na 10 minút vedľa. keďže som nekrvacala a všetko bolo ok, šla som domov.

ajush5
11. dec 2020

@noami12 ale môj gynekológ robí aj v úplnej anestézii, on má v ambulancii takú mini operačku a takéto jednodňové záležitosti robí u seba.

noami12
11. dec 2020

@ajush5 ahááá, to máš fajn teda 😊

janka2273
11. dec 2020

@noami12 Aj u nás v Trenčíne je taká malá súkromná klinika,kde ti to spravia v jeden deň 🙂 ja som mala takú malú narkozu cca 15_20 minút a cca hodinku po operácii som už bola uplne fit 🙂 neplatila som nič,všetko išlo cez poisťovnu 🙂

janka2273
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka2273
11. dec 2020

@saska.j tak tebe to asi idú klasicky rezať..ja som chcela LEEp metodu-to je tou elektrickou slučkou a rana sa nešije ,ale zataví ...je to šetrnejšie a rýchlejšie sa to hojí 🙂

noami12
11. dec 2020

@janka2273 jeej ďakujem skúsim si to vygooglit poprípade vieš ako sa vola klinika? To by bolo super, nakoľko po pôrode si neviem predstaviť ze by som mala byt hospitalizovana niekoľko dní

saska.j
12. dec 2020

@janka2273 ano vyrezali mi to, nakoľko potrebovali z krčka väčšiu časť, plus mi ešte spravili kyret takže 3 vzorky poslali na histologiu,zatiaľ nekrvacam, dali mi tamponadu, dnes mi ju majú vytiahnuť.

janka2273
13. dec 2020

@saska.j aj mne veľa odstránili + kyretáž krčka i maternice preventívne,ale konizaciu robili Leep našťastie 😉

janka2273
13. dec 2020

@noami12 Operuje môj gynekológ Tibor Jankovský a je to klinika Gyneka 😉cítila som sa ako na hoteli,veľká telka na izbe,usmiate sestričky 👍 úplná pohoda...cca o 7:30 som došla,o 9:00 má operoval,o 10:00 som už behala " triezva" po izbe a okolo 12:30 som šla domov 😉

emimirlen
13. dec 2020

@sulky Jj presne toto som si myslela, že na sone by to bolo vidieť. Tak riešime a liečime Ďalej 🙂 Tebe prajem veľa zdravia 🙂
@iskrickaa a s tým covidom, jooooj to je jedna alchímia :D všede rôznorodé správy, človek nevie čo je pravda čo nie, mňa to už ani nebaví sledovať 🙂

noami12
13. dec 2020

@janka2273 jeej ďakujem krásne si zlata 💓

saska.j
13. dec 2020

Zienky a ešte taka otázka akú hygienu ste dodržiavali a aké vitamíny ste brali po konizaciu?

saska.j
30. dec 2020

Ahojte žienky aké vám vyšli výsledky po konizácii?

ajush5
30. dec 2020

@saska.j ahoj, ja som dodržiavala bežnú hygienu ako predtým a brala som len čipky ktoré mi dal lekár.

saska.j
31. dec 2020

@ajush5. Mne lekár nehovoril o žiadnych cipkoch, ale na kontrolu idem budúci týždeň ešte tak uvidím.

ajush5
31. dec 2020

@saska.j každý lekár má svoju metódu liečby. Myslím, že žiadna kočka tu nepísala, že by brala čípky, no ja som dostala laluna

saska.j
31. dec 2020

@ajush5 a prvú ms si mala tiež bolestivu? Mňa boli od vcera podbruško, uvarila som si alchemilku, tak dúfam ze pomoze

ajush5
31. dec 2020

@saska.j menštruáciu som bolestivú nemala, bola len slabšia ako obvykle

saska.j
31. dec 2020

@ajush5 dakujem

peptina
1. jan 2021

@saska.j ja som mala dosť silnú prvú až som večer odpadla a dostala som ju asi po 2 týždňoch od konizacie ale presne na dátum cyklu

saska.j
1. jan 2021

@peptina ja ju nemám silnú našťastie, len dosť nepríjemné bolesti podbruška som mala

peptina
2. jan 2021

@saska.j skús si vziať nejakú tab

saska.j
2. jan 2021

@peptina nejako som to zvládla bez tabletky ale pila som alchemilku a menštruáciu som mala len 3 dni, tak dúfam ze ta ďalšia bude už normalna🙂

saska.j
7. jan 2021

Zienky kedy vám vypadli stehy po konizacii?

peptina
7. jan 2021

@saska.j no tak to netusim