Kožný problém

ivi175
21. aug 2018

Dobrý deň,
poprosila by som o radu.
Pred 2 týždňami ma v noci začal hrozne svrbieť dekolt. Nasledujúce ráno som ho mala vysypaný drobnými červenými papulkami. Kožná vravela, že teraz v lete sa viac spotíme, že mám len použiť antibakteriálne mydlo. Svrbenie neustúpilo a postupovalo na krk, chrbát, brucho, stehná, predlaktia. Týždeň som používala na radu lekára Afloderm a Excipial u Lipolotio, tiež nepomohlo. Na odbere krvi mi nezistili nič. Všetky výsledky u všeobecnej aj kožnej sú v poriadku. Mne však svrbenie neprestáva a z malých papúl sa stali veľké červené fľaky. Dojčím ešte takmer 2 ročnu dcérku, cez deň, ak si spomenie a v noci si spomína dosť často, aj 3,4x. Fenistil preto beriem len v krajnej núdzi. Prášok, ani kozmetiku som nezmenila.
Nemala ste niektorá podobný problém? Je to spojené s dojčením a únavou?
Za rady ďakujem.

sorciera24
21. aug 2018

mne sa toto stalo a bolo to ochorenie Pytiriasis rosea Gibert...skus pozriet....trva 6-9 tyzdnov...ja som to mala brutal rozsiahle skoro vsade.....a trvalo to vyse 2mesiacov...... neviem teda ako dlho to mas, ako sa ti to rozsirilo......ja som tiez patrala, co to....a kozna hned vedela....nemusi to byt samozrejme ono, moze to byt nejaka reakcia alergicka na nieco alebo co...

ivi175
autor
21. aug 2018

@sorciera24 Dakujem. Vyzera, ze to bude aj moj problem. "Tesim" sa teda na nasledujuci mesiac. Je to na nevydrzanie.

sorciera24
21. aug 2018

@ivi175 vacsinou tomu predchadza 1 amterska skvrna, asi 2 tyzdne pred vysypom..... mozno si si nejaky pupacik vacsi ani neuvedomila...nemala si nieco take? nedavno?

ivi175
autor
21. aug 2018

@sorciera24 Presne ten som mala. Na predlakti. A ked zmizol, vobec som ho koznej nespomenula. Prisiel mi taky nedolezity.

sorciera24
21. aug 2018

@ivi175 tak to bude ono....halvne co najmenej sa potit, prve dni sa ani nesprchovat, voda to proste zhorsuje.......u nas som bola u 3 koznych a akzda jedna to spoznala a nemsuela soma ni ten 1 flak spomenut......len u mna to bol fakt brutal...po mesiaci neprechadzalo, tak mi pichali kortikoidy, maste, ATB......esteze bola zima, bola som ako muchotravka......a fakt vyse 2mesiacov to trvalo....

ivi175
autor
21. aug 2018

@sorciera24 Mne to tipovali na Atopicky ekzem. Trva to zatial vyse dvoch tyzdnov. A nastastie na mne toho vela neskusaju, lebo kojim. Takze spektrum masticiek a tabletiek je dost obmedzene. Dakujem skutocne za rady. Ja som sa umyvala aj 3x do dna studenou vodou. A mala som aspon na chvilu pocit, ze mi je lepsie. Vyzera to asi takto a najviac toho mam na hrudi a telo tiez, ale menej. Ktora faza bola najhorsia? Ci to horsie uz mam za sebou?

sorciera24
21. aug 2018

@ivi175 ty to mas ine ako som to mala, vobec nie take vyrazne......mne sa to rozsirilo z brucha na chrbat, ruky a aj stehna a dokonca aj v halve som mala, ale najprv ako stipance a potom take cervene bodky, kt. sa olupovali...ale ja som to mala podstatne horsie......

renatik91
21. aug 2018

Ja som tiež mala vraj Pytiriasis Rosea Gibert, ale mňa to vônec nesvrbelo...tiež sa mi to šírilo a boli to také červené fľaky...dodnes neviem, či to bolo naozaj to, pretože mi to pomerne rýchlo zmizlo.
Inak, vyzeralo to veľmi podobne ako @ivi175 - akurát mňa to nesvrbelo a skôr mám pocit, že to bolo z aviváže. Keď som začala prať v detskom prachu, do pár dní mi to zmizlo..

ivi175
autor
21. aug 2018

@sorciera24 Tak dufam, ze u mna ide o lahsiu formu a o max tyzden som fit. Skutocne dakujem, ze ste sa ozvala.

ivi175
autor
21. aug 2018

@renatik91 Prasky odkedy mam malu len detske pouzivam na vsetko. A avivaz som uz dobre 2 roky videla len v drogerii. Dakujem.

zuzkamargit
23. aug 2018

docasne uplne vyluc zo stravy lepok a po par tyzdnoch si daj nieco s nim a uvidis ci sa to nezopakuje. Teraz by som to potierala bud teatree olejom, alebo levandulovym kremom, alebo nechtikovym, alebo tea tree kremom

doda818
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sorciera24
27. aug 2018

@doda818 mne napr. aloe vera na tento problem nepomohlo

doda818
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sorciera24
27. aug 2018

@doda818 skusala som aj produkty,a le mam doma priamo rastlinu...len na giberta nepomoze nic, ten musi proste prejst

doda818
27. aug 2018

@sorciera24 ano ak je to virus tak urcite, aloe ale v takomto pripade pomaha precistovaniu a odplavovaniu skodlivin z tela. A takmer vzdy za kozne problemy moze vnutro (som zdravotnik). A co sa tyka rastliny je skvele mat ju doma, mam aj ja ale aby sa jej pozilo dostatocne mnozstvo, ako je tomu v geloch, museli by ste otrhat tu rastlinku celu a duzinu zjest a aj to by nebolo dost 😉 ale co sa tyka lokalneho potierania urcite je naj

sandrisssa
23. máj 2023

@sorciera24 je to ono?mam tiez taky problem ktory nesvrbi ale mam ho vsade uz vyse tyzdna.

sandrisssa
5. jún 2023

@sorciera24 mna trapi tuez nieco podobne a kazda indicia ma hodi presne na tento pripad tak sa chcem uistit ci poradit kedze si to mala vyraznejsie tak si myslela takto?trup je katastrofa a nohy ruky su ine tvary

sorciera24
5. jún 2023

@sandrisssa ano, vyzeralo to rpesne takto.....bola si u kožnej? treba liečbu, lebo to dlho trva