Kresťanská gynekologická ambulancia v Žiline

cervus
19. okt 2011

Chcem upozorniť na to že od septembra v Žiline funguje kresťanská ambulancia.
Ordinuje v nej výborný Gynekológ Mudr. Ivan Wallenfels, ktorý bol predtým v FN v Trenčíne.
Názov ambulancie je Gianna n.o

mandragora22
29. dec 2011

aha tu, nasla som to:

http://zilina.sme.sk/c/6110457/pacientky-pre-gy...

😠 😠 😠

jabadaba
29. dec 2011

@timona timi, to ani mne nie je jasne, hlavne ale ze si tu tato ambulancia robi reklamu. Nechutne! A este to tu siri chlap. Akoze pri vsetkej ucte, aby tu chlap propagoval gynekologicku ambulanciu, tak to je uz riadne ujete. Propaguju tu baby urologov? Neskutocne!

janinah
29. dec 2011

@anjelicek26 práveže kresť.zásady sú buď biele alebo čierne,dať dieťa preč je niečo iné ako "počkať,kým odíde samo" a bolesť je to veliká pre každú ženu veriacu aj neveriacu....tým nechcem povedať,že niekoho odsudzujem,je to jeho vec,len pre krasťanskú ženu je aj na toto" návod",ale má samozrejme slobodnú vôľu....a tu môže lekár kresťan dosť pomôcť si myslím

veve39
29. dec 2011

evidentne maju s ambulanciou problem ti, ktorym krestanstvo, resp. zivot viery vela nehovori...tak ako to chodi vo vsetkom, kde sa mihne cirkev, ci nieco s nou spojene....
zi a nechaj zit - do takejto ambulancie pojde zena, ktora vie preco tam ide a co tam ocakava (a nemajte prosim strach z "vymyvania mozgov", ci ovplyvnovania...aj krestanske zeny su inteligentne, vzdelane, scitane a maju svoj nazor...aj svoje svedomie 🙂 )

jabadaba
29. dec 2011

:@zuzana76 a Ty nevies povedat nie? Ja nema o HAK zaujem tiez, pri pokuse mi ju ponuknut som asertivne podakovala a viac sa to neopakovalo. A tam kde sa to opakovalo som sa jednoducho dvihla a viac ma tam nevideli. Preto ale nemusim mat krestansku ambulanciu zriadovanu diecezou, to uz co je? Kam este budu farari pchat svoje rypaky? Tusim by aj zenam pod sukne vliezli, len nech maju prehlad, nie?

jabadaba
29. dec 2011

@veve39 ak si dostatocne inteligentna, vzdelana a rozhladena, nepotrebujes navigaciu zivotom z Kostola, prepac. A ani odporucanie kam mas ist riesit svoje genitalie. Mne to pride dehonestujuce, ale tak podaktore skutocne neuraza nic, v zavislosti od ich vlastneho sebavedomia a povedomia.

janinah
29. dec 2011

@zuzana76 súhlasím,tiež by som takú amb. brala,ja som otehotnela v 42r. a lekár mi vysvetlil všetky možné komplikácie so zhrozeným pohľadom,že si dieťa chcem nechať...až som sa na konci jeho monologu o všemožných poškodeniach opýtala,či môže byť moje dieťa aj zdravé? prikývol,že no veď áno...mám krásneho zdravého syna 😉 a ani amniocentéza mi nechýbala...

mandragora22
29. dec 2011

@veve39 no ja si myslim, ze je podstatny rozdiel, ci som veriaca, alebo ci slepo pocuvam cirkev 🙄 🙄 to len pre vysvetlenie, verim v boha, ale nie som fanaticka a doverujem aj sucasnej modernej vede, keby nie jej, nemam dieta. to tiez len tak pre vysvetlenie. a este aby som ta trosku uzemnila, mne by dieta nepriniesla zial, ziadna prirodzena metoda, ani hlienova ani neviem aka, ja som MUSELA byt hormonalne nastavena na tehotenstvo. takze tolko k takemu gynekologovi.. k nemu by som fakt nesla ani zadara, keby som v mojom pripade chcela otehotniet. ked je proti antikoncepii, proti vsetkemu, co obsahuje chemiu, hoci ja som chemiu naozaj pre otehotnenie potrebovala. cuduj sa, ale aj take sme zeny 🙄 🙄

janinah
29. dec 2011

@jabadaba ak si myslíš,že kresťanské ženy sú zmanipulované hlupane,tak sa teda veľmi mýliš

veve39
29. dec 2011

@jabadaba takyto prispevok, ci nazor nemam ako okomentovat - teda nemam o to zaujem...
inteligencia sa prejavuje napriklad aj tym, ze neurcujem a nediktujem tym druhym, aku navigaciu maju ci nemaju vo svojom zivote potrebovat...

zuzana76
29. dec 2011

@mandragora22 me,yslim,ze knaz robi propagandu v takom zmysle,ze tlaci na zeny, aby navstevovali krestansku ambulanciu, ale iste to spomenul v oznamoch, ktore sa citaju na konci omse. To je podla mna v poriadku, ved o vsetkom novom treba nejakym sposobom informovat a kde inde, ked sa jedna o veriace pacientky ako v kostole, hadam nebudu rozdavat letaky v nejakom nakupnom centre

lili_mia
29. dec 2011

ja má tiež súkromnú gyndu, za objednanie na mnou zvolený deň a čas neplatím, za kartu tiež nič, akurát pýta 70centov za ampulku pri odbere krvi a 1,70 za jednorázové zrkadlá .. ani mi nenavrhla HAK nieto ešte nútila .. stačí hľadať medzi gyndošmi, ja mám práve že také skúsenosti s cirkovou, že tam sú tí najhorší, to mám 8rokov cirkevného gymnázia .. ja prínos tejto ambulancie vidím v tom, ešte aj nazvime to, v dnešnej dobe, sú ženy ktoré sa boja pýtať, povaha, stras, ostych, proste sa boja pýtať medzi kamarátkami, prípadne verejne povedať gynekológ .. takže už len názov tejto ambulancie im dáva istotu, že sa nemusia ktovie čoho báť, trebárs aj toho nútenia HAK

jabadaba
29. dec 2011

@janinah nevravim, ze hlupane, to si povedala Ty 😉 , len vravim, ze ak si dostatocne inteligentna, nepotrebujes navod na zivot od nejakej institucie. Niet nad zdravy sedliacky rozum. Ak chyba, tak je to pohroma. 🙂

jabadaba
29. dec 2011

@veve39 ja ju neurcujem, urcuje ju niekto iny. 😉

veve39
29. dec 2011

@mandragora22 neviem, preco ma chces uzemnovat 😎
chod si ku gynekolog. akemu chces, ved je to tvoja vec
a nechaj taktiez na rozhodnuti inych zien, ktore vitaju takehoto gynekologa - ktoreho postoj by som v istom case velmi uvitala ako pacientka aj ja

zuzana76
29. dec 2011

@jabadaba ja som povedala NIE, ak si necitala, ale teda som si uzila riadne, zena v mojom veku, so zdravotnymi problemami, po 2 cisarskych, tlacili na mna nie jeden lekar, aj v porodnici

anjelicek26
29. dec 2011

@janinah - jedina, kto pise, ze su hlupe, zmanipulovane a boh vie co este si ty sama 😕 😕 Ved si to po sebe precitaj. Ja len tvrdim, ze vieru a lekara treba oddelovat, pretoze ziadnym vyznanim diagnozu nezmenime a treba poznat fakty a az POTOM sa rozhodovat podla vlastneho uvazenia, nie dostat len fakty po zohladneni viery. To je nespravny pohlad, skreslujuci, nedava moznost cloveku sa objektivne rozhodnut, lebo nepozna alternativy.

mandragora22
29. dec 2011

@veve39 ale ved ja som nikoho nikam neposielala, na rozdiel od pana farara 😀 😀 😀 ja len opisujem situaciu, ze zeny, ktore skoncia u toho lekara s diagnozou takou, aku som mala ja, tak sa dietata pravdepodobne nikdy nedockaju dietata 😉

janinah
29. dec 2011

@jabadaba teda potencionalna pacientka takejto amb. nie je dostatočne inteligentná?prečo?lebo ide tam,kde jej to vyhovuje?....ja by som do takej amb. šla hned/zatial ju nemám v mojom okolí/ a to si dovoľujem napísať,že inteligencie aj zdravého sedl.rozumu mám dosť 😉 ale končím tuná debatu s tým,že aj takéto amb. majú na kresťanskom slovensku svoje miesto 🙂 ak by nemali,tak skrachujú a vec je vybavená/ale to si nemyslím,naopak si myslím,že ich bude pribúdať/ 😉

jabadaba
29. dec 2011

@zuzana76 tak si ich mala poslat do zadku. Ja som takto odisla od jedneho lekara, ktoreho mi odporucali, sla som teda opacit a za dve navstevy omielal ako mantru HAK hoci ja som mu vravela, ze chcem druhe dieta a teda chranit sa nemienim a uz vobec nie HAK. A zas mlel. No tak som si povedala, ze tak tebe dokturku ja zarabat nedam, viac som tam nesla. Pekne som sa porucala. Terajsia lekarka to skusila raz, len ako velmi jemne odporucanie, bolo to po sestonedeli, odpoved bola HAK neuzivam a uzivat nehodlam, viac to nerozoberala, respektovala. Jej predchodkyna, tak ta mi ani po sestonedeli HAK nespomenula. Verim Ti, ze taky natlak Ti bol neprijemny, ale mas usta, si svojpravna, si vzdelana a sebavedoma hadam, tak treba sa si vyziadat respekt svojho rozhodnutia a finito, viac sa na tu temu nebavit a este ich upozornit na to, ze ich komenty si vyprosujes. Asi ich treba vychovat, ze clovek je svojpravny a rozhoduje sam za seba.

jabadaba
29. dec 2011

@janinah poviem tak, ja osobne nema zaidnu naliehavu potrebu mat takuto ambulanciu, to aby mi nebola tlacena HAK si viem zariadit aj v klasickej.

zuzana76
29. dec 2011

@jabadaba mne nic nenariaduje kostol, ale moje svedomie a toho sa drzim

timona
29. dec 2011

ja nijako nechcem utocit na krestanstvo, sama som krestanka a snazim sa podla viery zit a viem aj bez krestanskej ambulancie co je a co uz nie je z krestanskeho hladiska pripustne. Celkom by som bola rada aby nam zriadovatel temy trochu obsirnejsie vysvetlil. Lebo mna ako prve napadlo , ze do takej ambulancie chodia zeny, ktorým vadi ze pred nou tam bola zena, ktora napr. ziadala o interupciu? alebo o HAK? aj ked ja o nic take zaujem mat nebudem?alebo ze ma vysetruje lekar , ktorý o chvilu urobi niekomu inemu interupciu? alebo ked tam budem chodit , bude zo mna lepsi krestan?

zuzana76
29. dec 2011

@jabadaba vies, len ja nemam usta dokoran, slusne som spomenula,ze si to a to nezelam, no nejako enzaberalo, fakt az na neviem ci 3x pochopili a najhorsie,ze som potom este krvacala velmi, tak bol potrebny kyret a to som si zase uzila v nemocnici na gynekologii,ze to mam zato,ze som nechcela sterilizaciu, no poviem ti, tesne pred zakrokom sa mi tam nechcelo s nimi dotahovat a papulovat

timona
29. dec 2011

@zuzana76 no ale o tom je viera, ze aj ked ta vsetci tlacia do nieco co sa s tvojou vierou a svedomim nezhoduje, tak to nespravis...

jabadaba
29. dec 2011

@zuzana76 tak sa treba asi stazovat. Neviem co ine by som Ti odporucala. A asi sa treba naucit si tie usta otvarat kde treba. Nie vzdy je to lahke, nie vzdy sa cloveku chce, ale bez toho si s tebou kazdy pozameta ako s nesvojpravnou.

zuzana76
29. dec 2011

@jabadaba mas pravdu, ale ako vravim, ja by som takuto moznost vyuzila, keby som mala a ked si to najde svoje pacientky- teda je dopyt, tak preco nie

lucinocka
29. dec 2011

a co vlastne predpisu v takej ordinacii? a ked ma zena v tele mrtvy plod tak jej lekar neodporuca kyret, ale necha ju cakat kym dostane sepsu? ked bude mat zdravotne problemy, ktore by HAK vyriesila, tak ju nepredpise?
Nehnevajte sa, ale pride mi to, ze pacientka takej ordinacie teda nema ziadne pravo sa rozhodnut sama, len to co jej povedia, ze je spravne a tak to musi byt...

zuzana76
29. dec 2011

@lucinocka myslim,ze kyret za ucelom vycistenia maternice, ked zadrziava odumrety plod, tak to nie je problem a HAK som nikdy nebrala a vobec netusim ake zdravot. problemy HAK riesi, podla mna skor viac skodi

happy8051
29. dec 2011

@janinah sorry....ty vychovavas tazko postihnute dieta, kore zo zivota nic nema? ty vies ake to je, zvlast ked si mala moznost rozhodnut o tom, ci ho porodis alebo nie? som veriaca a uz druhykrat podstupim amniocentezu...a Boh vie, ze to robim v zaujme dietatka, ktore bolo planovane