Kresťanská gynekologická ambulancia v Žiline

cervus
19. okt 2011

Chcem upozorniť na to že od septembra v Žiline funguje kresťanská ambulancia.
Ordinuje v nej výborný Gynekológ Mudr. Ivan Wallenfels, ktorý bol predtým v FN v Trenčíne.
Názov ambulancie je Gianna n.o

lili_mia
29. dec 2011

tá HAK ma zaujíma, jasné že branie HAK má u niektorých žien za následok fakt, že potom ťažšie otehotnievajú a čo žene, dievčaťu so silnými menštruačnými bolesťami? odporúčia jej čaje ako z minulého storočia, nevyrývam, len sa pýtam ako inak to riešiť, pretože ibalgin aj otupuje a ak tie bolesti trvajú aj 3dni, to rovno dať sa na PN a otočiť dve fľaše slivky .. či tehotenstvo? po ňom sú krámy znesiteľnejšie pretie ktoré ich mávali veľmi bolestivé .. kde je ten človek, ktorý založil túto, nech nám odpovedá, takto iba vznikajú dohady a pomaly už aj osočovania

@lucinocka tak kyret podľa mňa áno, pôjde už o mŕtvy plod, aj ked po nete sa množia články, kedy žene povedali, že má mŕtvy plod, ona sa nedala a porodila zdravé dieťa, no v tom sa nevyznám, zrejme podľa nejakých hodnôt v krvi sa dá zistiť, či už hrozí otrava krvi

werumka
29. dec 2011

To je fakt sranda tohleto číst 😀 Kterak z obyčejného tématu udělat duchovní bitku idejí a domněnek 😀 Já bych jen ráda poznamenala několik faktů, podle kterých se křesťanská ordinace řídí zde v Čechách.
1. Je zde kladen důraz na používání symptoremální metody, jakožto účinné antikoncepce. Je to místo, kde s tím mají zkušenost (narozdíl od jiných ordinací). Pokud si žena řekne o hormonální antikoncepci, je jí předepsána. (To jen pro Ty, které tu srší, že je potlačena svobodná volba).
2. Doktor, který zde působí sám potraty neprovádí. Pokud se žena rozhodne pro potrat, je odeslána na příslušné pracoviště. Pokud se rozhodne donosit postižené dítě, najde zde podporu.
3. Stejně jako všichni ostatní doktoři se řídí Hippokratovou přísahou, tudíž chránit životy. Takže pokud HA bude předepsána jako LÉK, tak jí samozřejmě předepíše. Stejně tak, pokud žena potratí, udělají se příslušné kroky k tomu, aby se vše dalo do pořádku (kyretáž, pozorování v nemocnici).

Nevím, proč si všichni představujete, že vám někdo něco bude vnucovat. Jen se zde pracuje s trochu jiným úhlem pohledu, který není vždy na škodu. Ale nikdy se nepracuje tak, aby někomu bylo ublíženo, nebo nedostal odpovídající péči.

martinkatinka
29. dec 2011

a mladým babám tam vysvetľujú, že sex pred svadbou je hriech?

lili_mia
29. dec 2011

@werumka čítala som názor veriaceho lekára na HAK .. názor podobný tomu ako píšeš .. pokiaľ príde mladá žubrienka, že chce tie isté tabletky aké berie jej kamarátka, tak rázne nie ale pokiaľ žena tie lieky potrebuje na vyrovnanie rozhodeného hormonálneho cyklu, či na doplnenie stavu niektorých hormónov, pretože, žiaľ, aj tak sa rodia ženy,ktorým sa nedovyvinú vaječníky a nemá sa im ako spustiť menštruácia, tak musia brať HAK .. tak ten lekár vtedy bol za áno

kohutovci
29. dec 2011

skoda, ze niesom zo Ziliny.. velmi rada by som sa pana doktora spytala.. co ma viera spolocne s hippokratovou prisahou? 😕

werumka
29. dec 2011

@martinkatinka Hehe, tak tos mě rozsekala úplně nejvíc 😀 Takže máš pocit, že tím doktorem, který tam ordinuje je kněz, který navíc má neustálé obsedantní nutkání všechny poučovat? Jen tak mezi námi, tady v Čechách byl kněz, který před tím, než se stal knězem, byl velmi úspěšným porodníkem. Ale to je jiná kapitola 🙂 Jak říkám, je to svobodná volba. Ale volba předpokládá, že je zde několik možností. A v takové ordinaci pouze nabídnou další možnosti, pokud o ně má žena zájem. Toť vše.

martinkatinka
29. dec 2011

@werumka - no sorry... ale mňa napadajú takéto otázky... ak niekto chce ísť, nech ide, ak má lepší pocit, ako ísť ku gynekologovi, ktorý kresťan síce je ale nemá to v názve ordinácie
Mňa pobavil ten názov... a napadajú ma rozne otázky...

werumka
29. dec 2011

@martinkatinka Zase jak jinak to nazvat... Ale já osobně chodila k věřícímu gynekologovi, který to neměl v názvu a byl fajn. Ale zase tam chyběla třeba nějaká ta sestra, která by v případě zájmu učila symptotermální metodu. Já to třeba nepotřebovala, ale někdo by třeba toto uvítal. Proto si myslím, že tenhle název volí většinou už větší "uskupení", kde je více spolupracujících sil.

jabadaba
29. dec 2011

@zuzana76 vsak jasne, ak sa najde zaujem o takuto ambulanciu, potom OK: Len ja skutocne stale postradam zmysel zakladania tychto amb. diecezami. Ale co uz so mnou. 🙂

veve39
29. dec 2011

@jabadaba vidis, vsetko je len uhol pohladu...ja zase fandim zilinskej dieceze, ze s tym prisla a verim, ze sa bude inspirovat aj BA dieceza 😉 a som si ista, ze pacientiek by mali pozehnane 😉

magdal1
29. dec 2011

tato amulancia funguje uz cca Rok ak nie dva, prax tam prevadzala lekarka,, kt. dochadzala z Topolcian raz za dva tyzdne, pre zaujem zien....sa nasiel lekar, kt. moze v ambulancii posobit denne. spominany lekar pracoval v Trencine na porodnici, takze nie je to ziaden knaz 🙂 ale lekar.
mame moznost vyberu lekarov, tak sa sami mozeme najprv s dotycnym stretnut , porozpravat sa a podla seba sa rozhodnut, ci nam vyhovuje....
takze zistite si vopred,co vlastne ocakavate, ako si gyn.ambulanciu, starostlivost lekara predstavujete a najdite si takeho, kt. najviac vyhovuje vasim poziadavkam a potrebam

maca_p
29. dec 2011

@veve39 myslim ze aj v BA je takyto doktor a dokonca tam mate speci katolicku nemocku u milosrdnych bratov. rozpravala mi znama, ked opakovane odmietla farara na izbe, tak ju hned hnali z nemocky domov 😀 😀

apolenka6
29. dec 2011

@magdal1 a ako sa volá tá dr z Topolčian? ak to nie je tajné?

veve39
29. dec 2011

@maca_p pocula som aj ja ze je v nemocnici u milosrd.bratov, nestatny ambul. gynekolog, maju vsak velmi vela pacientiek...
ta nemocnica nie je speci katolicka, je urcena vsetkym pacientom, bez ohladu na vierovyznanie - je nestatna, spravuje ju Rad milosrdnych bratov, mala som moznost vyskusat len ambulantne vysetrenia - opakovane niekolko mesiacov RTG a subezne porovnat so statnou nemocnicou, to iste vysetrenie a vysledok bol neporovnatelny v prospech Nemoc.u milosrdnych - v super organizacii, ustretovosti, pristupu k pacientovi...
dvom kolegyniam tam lezali onkologicky chori rodicia - jeden tam dozil, vedeli vzhladom k dlhorocnym pobytom v nemocniciach porovnat starostlivost - vraj bola uzasna, co sa ludskeho pristupu tyka...o jednom z nich viem, ze sa neradil k veriacim ludom, uz vobec nie k cirkvy a samozrejme sa to neodrazilo v starostlivosti...
verim, ze to nemyslis vazne, ze ked nemala znama zaujem o duchovnu sluzbu knaza - ze to ovplyvnilo jej dobu hospitalizacie 😉

magdal1
29. dec 2011

@apolenka6 tak meno si nepamatam, donedavna tam este visela jej tabulka s menom....nechodila som k nej.
navstivila som MUDR. Wallenfelsa, nie ako krestanskeho lekara...ale lekara o ktorom som uz pocula z Trencina....
ked som zistila,ze je tu, navstivila som ambulanciu a cca pol hodinu sme sa rozpravali, ... tak som sa dozvedela,ze predosla lekarka tam chodila raz za dva tyzdne a zaujemkyn bolo viacej...tak sa hladal lekar, kt. by tu mohol byt denne....

preto som pisala, ze kazdy sa predtym ako s niekym podpise nejaku zmluvu...moze porozpravat...

apolenka6
29. dec 2011

@magdal1 ja túto tému nečítam,len som si všimla,že tu vznikla vážna debata 😕 tak som nakukla a prečítala som si o dr z Topoľčian , ja tu bývam som bola zvedavá ktorá dr to je a či ju poznám 🙂

magdal1
29. dec 2011

@apolenka6 a uz si spominam, pozrela som si lekarov z TO bola tu predtym MUDr. Eva Privitzerová, poznas ju?

apolenka6
29. dec 2011

@magdal1 poznám 🙂 dr Prievidzerová

vavenecka
29. dec 2011

@mandragora22 k tomu,ze knaz robi propagandu a nuti ist k nemu zeny a podobne...to uz nie je o lekarovi a ordinacii,to uz je o knazovi...poznam knazov,ktori sa tvrdo drzia vsetkych prikazani,ci Bozich ako aj cirkevnych,no su aj knazi,ktori su pristupni aktualnym veciam,vedia pochopit,podrzat,poradit...to vies,ziadny clovek nerozmysla rovnako 🙂

vavenecka
29. dec 2011

@martinkatinka to slovo "krestanska" v nazve nie je, realne je to gynekologicka ambulancia Gianna a koniec,až niekde v info maju napisane,citujem:"Ambulancia ponúka ženám zdravotnícku starostlivosť s využitím poznatkov modernej lekárskej vedy, pri rešpektovaní kresťanských zásad." tak asi tolko

timona
29. dec 2011

mne je stale divne spajat medicinu s nabozenstvom..fakt mi to pride ako lekar a kňaz v jednom...to akoby niekto otvoril napr. urologicku krestansku ambulanciu alebo psychiatricku krestansku ambulanciu, alebo hociaku inu ambulanciu s orientaciou na cirkev...a ludia by tam chodili okrem toho aby si riesili svoje zdravotne problemy riesit aj svoje nabozenske problemy...

vavenecka
29. dec 2011

@timona je to ambulancia ako kazda ina,az na to,ze respektuje krestanske zasady...respektuje,cize sa snazi urobit vsetko pre to,aby bolo dodrzane,pokial to ide...a ten lekar ma mozog,studoval medicinu a tak samozrejme neurobi nic,co by mohlo pacientke ublizit...ono ked to ludia skratia a pouzivaju ako krestanska gynekologicka ambulancia,tak to pre niektorych moze zniet poburujuco,ako to,ze uz cirkev lezie aj do mediciny...no nie je to tak,nikto nenuti zeny s nozom na krku,ze tam musia chodit,no tie,ktore to citia a chcu,tak tam chodit budu...a ked uz by sme sa zamysleli,tak napr.farmaceuticke spolocnosti si platia lekarov(nehovorim,ze vsetci su taki) aby predpisovali ich ATK,takze ich ambulancie by sa kludne mohli volat YAZ gynekologicka ambulancia a podobne...neviem,ci je to lepsie,ked zena ani nevie,co ju v ambulancii caka...a tu je to aspon jasne uvedene

vavenecka
30. dec 2011

@lili_mia chcela by som reagovat na tie "caje ako z minuleho storocia"...ako neberiem ti,pokial chces do seba tlacit umelo vytvorene lieky,ked myslis,ze je to lepsie ako prirodna medicina,tak kludne...aj tie latky v liekoch museli byt na zaklade niecoho vyrobene,takze najskor sa skumali rastliny..."babky bylinkarky" vzdy vedeli,ktora bylinka na co posobi a tak sa vyrobcovia liekov odrazali od toho...ja neodsudzujem HAK,sama som ju brala 5 rokov,no uz rok som bez a ani ju uz do ust nikdy nedam,aj ked som v podstate ziadne problemy pocas uzivania nemala...a este jeden priklad z blizkeho okolia-kamaratka mala tak silne bolesti pocas MS,ze jej nezaberali 3 ibalginy,no ako si dala caj z alchemilky,hned sa jej ulavilo...takze bylinky nie su len okrasne rastlinky,ale maju svoj zmysel 😉

lili_mia
30. dec 2011

@vavenecka nikde som nenapísala, že to beriem a bylinky považujem za okrasné rastlinky, mimochodom, mne čaj z alchemilky nezaberá ... ja sa zastávam tých žien, ktorým sa nevytvára dostatočné množstvo hormómov na spustenie činnosti vaječníkov, teda aj menštruácie .. tak čítaj poriadne .. a žiadne čaje z minulého storočia, ale tiché baby, ktoré prehovoria, až ked ich priamo oslovíš menom, inak sa do diskusie nezapájajú a hanbia sa popýtať na lekárov, tak oni môžu mať istotu, že im tá HAK ani nebude núkaná

piacere
30. dec 2011

trošku nakúkam do tejto témy a stále nechápem, čo sa vám zdá zvláštne na spojení kresťanská gynekologická ambulancia.... Gynekológia má dosť oblastí,v ktorých sa dá aplikovať náboženské presvedčenie a ak sa žena rozhodne práve pre takúto ambulanciu,čo je na tom divné alebo smiešne? Napr. meranie bazálnej teploty, či už ako pomoc pri otehotnení alebo ako forma antikoncepcie... Veľa lekárov-gynekológov vás dnes vysmeje, ak im spomeniete túto metódu... vraj je zastaralá a pre mnohých nefunčká, smiešna... No z vlastnej skúsenosti (ako aj zo skúsenosti x-žien) vieme, že to tak nie je, že to funguje.... Detto zlé výsledky v tehotenstve a krútenie očami, ak žena povie, že na potrat ísť nemieni...
Zaráža ma, že mnoho ľudí, keď si prečíta "kresťanská" si v momente predstaví, že v ordinácii bude kňaz, ktorý sa s vami pred vyšetrením pomodlí, udelí požehnanie a po vyšetrení vás vyspovedá...

Trochu pochopenia by neuškodilo....

vavenecka
30. dec 2011

@lili_mia ja mam skusenost,ze je vsetko o psychike cloveka,proste ked si povies,ze to mi fungovat nebude,tak ti to fungovat vazne nebude...ako mozme sa tu natahovat o slovicka,uz to vobec nie je o ambulancii 😀 len netreba hned nieco odsudzovat o com clovek vie velmi malo...a ako som uz pisala,ten lekar urobi urcite vsetko pre to,aby svojej pacientke pomohol a nenecha ju trpiet

vavenecka
30. dec 2011

@piacere pekne si to napisala 😵

veve39
30. dec 2011

@piacere alebo par tuziaci po dietati a je nejaky problem - napr. na strane partnera, vo vacsine ambulancii sa zena stretne s okamzitou indikaciou na umele oplodnenie, pochodila a zazila som dost , teda viem o com hovorim...

vavenecka
30. dec 2011

@veve39 no presne,najjednoduchsie je poslat na umele oplodnenie...horsie je uz hlbsie skumat priciny,preco par nemoze mat deti

veve39
30. dec 2011

@vavenecka v nasom pripade sme boli poslani okamzite...ze by sa pre moznost pocatia prirodzene musel stat zazrak...tak sa asi stal 🙂 ...aj vdaka skvelemu urologovi - snad ma nikto neukrizuje, zhodou okolnosti s krestanskym zameranim...