Kríže a vysoký tlak

juraj456
11. okt 2023

Zdravím, je to už skoro dva mesiace odvtedy ako ma seklo v križoch tak čo som sa prvé dni nevedel ani na nohy postaviť, tak mi dali injekcie a potom som bral dva dni Hzmes infuzie. V sbotu ma seklo a v stredu som ležal už 5 den viacmenej okrem malých prechadzok na wc a tak, tak sa mi zatočila v ľahu hlava a vyskočil mi tlak , samozrejme aj od ľaku lebo to bolo prvý krát , u doktorky som mal 160 na 100 dovtedy ako ma seklo som mal ukažkovy 120 na 80. Ale ako vravím je to už skroo 2 mesiace, srdce mam v poriadku, obličky, pečeň, žlčnik, ekg, krvné testy, a stále mám dni kedy mi z ničoho nič dvihne tlak a tep, nie je to na infarkt ale príde mi aj na odpadnutie. Nemá niekto niečo podobné? čakam na neurochirurga podľa MR mam platničku uskočenu a poškodený zrejme aj nerv alebo cvaknutý , citim aj bolest ako mi ide až dole do chodila po zadnej strane nohy. Tak keď mám všetky výsledky dobre tak mi to príde že to ma spoločné s tým seknutím. Ak niekto zažil niečo podobné tak budem rád keď sa ozve.

lyci
11. okt 2023

@juraj456 skus horcik. ja som mala naposledy seknute krize 3x za mesiac. potom som zacala brat horcik a odvtedy ani raz. okrem toho aj znizuje tlak

juraj456
autor
11. okt 2023

@lyci beriem magnosolv už dlhšie čo je dosť silné a večer ešte tabletku, myslel som či to nie je aj tetania ale minerálov mám dosť a tieto tlaky som mal aj napríklad p hodinu po magnézium čo by mi malo byť naopak dobre.

janinah
11. okt 2023

Vygoogli ako správne merať tlak

juraj456
autor
11. okt 2023

@janinah mávam práveže 140 až 150 na nejakých 90 a tep tiež do 90 čo nie je až kritický vysoký ale prečo mám do toho vtedy tie závraty nechápem

deti95060810
11. okt 2023

ide ti to do nohy? tak potom by to mohol byť aj zápal sedacieho nervu...ischias.

isis234
12. okt 2023

Ak mávaš bolesť vystrelujúcu do nohy, v zadu, spýtaj či ti predpíše lekár Nimesil- je to prášok, mne to prespísali na pohotovosti. Zabralo. Neurochirurg ti poradí. Platnička, nerv - z toho môžeš mať točenie hlavy. Spi v polosede. Hrozno reguluje tlak. V tomto čase predávajú domáce, na slnku dozreté, Nie z marketu.

juraj456
autor
12. okt 2023

@deti95060810 ide to do nohy až ale nie je to každý deň hrozna bolesť niektoré dni sú dobre.

juraj456
autor
12. okt 2023

@isis234 preto chcem ísť ešte a mám aj odporučenie ku neurochirurgovi tak uvidím čo on povie , aký bude postup ďalej. Mám aflamil od bolesti a zápalu tak keď to už riadne boli tak ten si dávam.

martul
12. okt 2023

@juraj456 samozrejme, že to máš z chrbtice. Uvidíš, čo ti povie neurológ. Ja mám to isté.

juraj456
autor
12. okt 2023

@martul čo sa ti robieva? Ja mám len magnetickú chrbtice ale nie krčnej. Normálne spím a ráno sa zobudím tak hneď mám tep vyšší napríklad. Alebo sa cítim taký nesvoj stále. Už to je skoro 2 mesiace a bolesť toho nervu neustupuje tiež. Raz je dobré niektoré dni horšie.

juraj456
autor
12. okt 2023

@martul neurológ sa vyjadril ku magnetickej ale ku tým zavratom a ku tlaku sa presne nevyjadril tak uvidím čo ten neurochirurg

martul
12. okt 2023

@juraj456 dala som sa operovať, ale jedine mi to pomohlo v tom, že mi netŕpne noha. Takže už roky cvičím SM systém a pomáha mi to.

isis234
12. okt 2023

@juraj456 MRI chrbtice - celej chrbtice, aj krčnej. Tam ti zistia, kde máš problém. Pýtaj výmenný lístok od obvodného lekára na ORL- tam ti zistia prečo máš závrate. Dajú ti lieky. Záleží aj na akom vankúši spíš. Chvália si Wellpur, .. s pamäťovou penou... Bamboo 4 home.. Pozri na nete. Písali že i v JYSK kupili lacnejší a výborne sa spí. Ortopedický vankúš ti predpíše na rehabilitácii, aj neurochirurg. Spýtaj sa na to i u obvodného lekára. Držím palčeky, nech si čím skôr fit.