Prečo mi kolíše tlak?

Zodpovedané
26. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kolísavého tlaku. Včera mi tlak vybehol na 150/100, potom sa znížil na 115/60. Na pohotovosti mi urobili EKG a krvné výsledky boli v norme.

Dnes mi vyskočilo spodné srdce na 166 a tlak nízky 115/57. Potom zase 120/85 a spodný 86. Doktor mi predpísal lieky len na zvýšený tlak. Mám si ich dať len vtedy, keď budem mať 150 a viac.

Z čoho môžem mať kolísanie tlaku?

Ďakujem

Dobrý deň,

lieky na krvný tlak sa zvyčajne užívajú každý deň. Nenapísali ste názov lieku, tak sa nemôžem vyjadriť k tomu ako máte liek užívať.

Pri takýchto kolísavých tlakoch, by bolo vhodné doplniť tlakový Holter. Ide o vyšetrenie, pri ktorom Vám bude tento prístroj merať krvný tlak 24 hodín denne a podľa výsledku sa uvidí, či toto je Váš krvný tlak zvýšený iba v stresových situáciách, alebo ide naozaj o artériovú hypertenziu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková