Krvácajúce ďasná

lucia3296
16. feb 2023

Idem si po radu. Už od začiatku tehotenstva mi začali krvácať ďasná (moje dieťa má 2roky) :( bola som aj u zubárov samozrejme o týždeň idem znova, xo začiatku som to ani neriesila,lenže krvácanie sa stupňuje uz teraz hocikedy počas dňa vyplujem trošku krvi zo zubu. Čistím pravidelne aj pri každom čisteni ,som už zúfalá.Myslite že mi pomôže Ascorutin?.Ďakujem za odpoveďe

monci20
16. feb 2023

@lucia3296 mne tak krvácali ďasná, chodím na paradontológiu, prvý krát mi to prečistili, nakoľko sa mi veľmi tvorí zubný kameň, brala som aj antibiotiká a používala ústnu vodu paradontax, odvtedy už nekrvácaju, ale základ je dentálna hygiena a správna technika čistenia zubov

sovica
16. feb 2023

@lucia3296 Chodíš pravidelne (1-2x do roka) na dentálnu hygienu?

lucia3296
autor
16. feb 2023

@sovica áno chodím o 2tyzdne idem znova
Naposledy pred rokom mi aj na hygiene tak krvacali

sovica
16. feb 2023

@lucia3296 A chodíš k odbornej dentálnej hygieničke? Lebo ja som raz tak bola, keď som ešte len hľadala tú správnu dentálnu hygieničku a robila mi dental. hygienu zubárka. To bol des😨, tiež mi krvácali ďasná a zuby aj ďasná ma boli vtedy asi 3 týždne. K takej nikdy viac! Ináč dobrá dentálna hygienička by Ti mala odporučiť nejaké zubné pasty, ústne vody atď., aby sa to krvácanie upravilo a aby si neprišla o zuby (lebo to vyzerá na začínajúcu paradentózu). A v takomto prípade raz za rok nestačí, to aspoň 2x do roka + by Ti to mali nejak liečiť. No, veľmi držím palce, aby sa Ti to upravilo🍀

bloger
17. feb 2023

@lucia3296 To je normálne malo by sa to upraviť samé.