Prečo mám po kýchnutí v ústach stopy krvi?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

už dlhšie trpím krvácajúcimi ďasnami. Pred 3 dňami som si všimla, že už aj po kýchnutí mi začalo ďasno trošku krvácať a dnes som znova po kýchnutí registrovala v ústach trochu krvi. U zubára mi nič nezistili. Mám to už od čias tehotenstva.

Prečo mám po kýchnutí v ústach stopy krvi?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak trpíte krvácajúcimi ďasnami, tak pri kýchnutí vzniká v ústach, laicky povedané, vyšší tlak, tým pádom sa sliznica podráždi a môže trošku krvácať. Ak ste ešte neužívali Ascorutin, tak si ho môžete nasadiť aspoň po dobu jedného mesiaca.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková