Krvavý sekret z bradavky

zlazena
16. nov 2014

Ahojte. Zvycajne nehladam rady o zdravi na Internete, ale som dost vylakana. Asi pred 2 tyzdnami mi z bradavky zacal vytekat krvavy sekret. Teda taka tmava krv. Uz par rokov mam taky mliecny vytok, ale pripisovala som to hormonalnej nerovnovahe a neriesila som to. Bola som u lekara pred tyzdnom, vzal mi stery a cakam na vysledky z patologie. Postrasil ma, ze v najhorsom pripade moze ist o rakovinu prsnika. Este 2 tyzdne musim cakat na vysledky a som priserne nervozna. Nemate s tymto niektora skusenost? Dakujem 😒

ushuaia
16. nov 2014

@zlazena ahoj, bohuzial to co sa ,,vymyka normalu,, by sme mali riesit hned...,vzdy je lepsie aj ked so somarinou pojdes k lekarovi ...ako nieco zanedbat a potom sa stresovat...a krvavy vytok z bradavky asi nebude vestit nic dobre , zelam vela stastia...

janinah
16. nov 2014

výtok nie je normálna vec a že si to nechala niekoľko rokov len tak je nerozumné 😒 na ultrazvuk a mamografiu chodíš?či radšej sa ani nepýtam.....už len musíš počkať na výsledok a podľa toho sa príp. liečiť,držím prsty....

zlazena
autor
17. nov 2014

Dakujem vam. Ja som s tym krvavym vytokom isla hned k lekarovi. Po vysledkoch zo steru mi urobi sono. Na mamografiu nechodim, mam 32 rokov. Na sono som bola pred 2 rokmi. Ziadne hrcky, ani nic podobne som si nenasla.

zlazena
autor
17. nov 2014
ushuaia
17. nov 2014

@zlazena ono mozno uz ten mliecny vytok ,,nieco signalizoval,, tak ale snad to nebude to najhorsie...musis len vydrazt pokial budu vysledky hotove...tazko radit...,len povzbudit

zlazena
autor
17. nov 2014

Ten mliecny je pravdepodobne zvysenym prolaktinom a mam ho uz asi 6 rokov. Nic ma netrapilo, nebolelo. Mozno som naozaj nieco zanedbala. Velmi sa bojim. Dakujem za povzbudenie. Tak dufam, ze sa najde niekto, kto mi povie, ze je to napriklad len nejaka banalna cysta alebo tak. Dakujem vam
@ushuaia

mnamko
19. nov 2014

@zlazena mojej dcére sa to tiež stalo,zobrala jej gynekologička krv a stoho vyšlo,že má zvýšený nejaký hormón,potom ju poslala na ct a tam sa jej ukázalo,že má nejaký výrastok na mozgu,nič sa stým nedá robiť len berie tabletky aby to nerástlo a chodí na kontroly na endokrinológiu.

lauricka
19. nov 2014

@zlazena je mi divne, ze Tvoj gynekolog neriesil uz ten mliecny vytok a ze ani Ty. Uz ten nebol normalny, mozno to nemuselo zajst az sem. Tak uz len dufat, ze to bude dobre alebo sa to aspon pozitivne bude dat vyriesit. Nieco v poriadku urcite nie je. Prajem vela sil a vela stastia.

meusicka
19. nov 2014

@zlazena ahoj, ja som bola tiez pred velkou nocou u dr. mala som vytok tmavozelen farby. zobrali mi krv a spravil sono. nasielv v jendom prsniku cystu, nastastie som mala vysledky v poriadku. som rovnako stara ako ty. momentalne mam este stale vytok, ale prechadza do mliecneho, s konzistenciou ako kolostrum. vraj niektore zeny to maju ked uz raz kojili.n akolko mam vsetky vsledky ok, tak moj lekar to neriesi. inac prolaktin mam v norme, chodim na endokrinilogiu kvoli tomu, ze ja nemam uz stitnu zlazu, takze ten som si dala skontrolovat tam.
nepotesim, ale krvvy vytok moze byt naznakom rakoviny, velmi ti drzim palce pretoze vem aky strach prezivas.

inac mne sa zacal stav s vytokom zlepsovat po tom co som vysadila HAK: vo vedlajsich ucinkoch som aj nasla, ze uzivanie HAK moze sposobit sekreciu z prsnikov. silno drzim palce a posielam vela pozit. energie.

zlazena
autor
19. nov 2014

@mnamko
@meusicka
@lauricka
@ushuaia
@janinah
Ahojte, mam dobre spravy. Vcera mi predcasne volala sestricka z gynekologie. Mam sice zly nalez z cytology, treba aby som isla na nejake vysetrenia. Ten nalez na prsniku bol nastastie ale negativny.Takze rakovina sa nekona. Chystam sa tam zajst kvoli tej cytologii a popytam sa, co sa bude dalej diat. Som stastna ako blcha.

lauricka
19. nov 2014

@zlazena tak nejak som dufala, ze to bude, fajn, tak len to doriesit a kontrolovat pravidelne, drzim palce

ushuaia
19. nov 2014

@zlazena to ma tesi... 🙂 , snad aj cyto...dopadne dobre...a nic tam nebude...drzim ti palce...!!!

meusicka
20. nov 2014

@zlazena jeeej tak to je fajn, sa tesim spolu s tebou. som rada ze onko marker je negativny. ostatne sa poriesi 🙂 prajem nech si skoro fit., btw, mozes potom este napisat co ti dr. dalej odporuci? moj mi tiez povedal, ze netreba riesit a citala som aj inde na forach, ze niektore zeny proste en sekret maju, potom co kojili, ze im uz tie mleicne zlazy pracuju furt. ja to mam lenked si stlacimprsnik, nie ze by som to mala stale na podrpsenke 😝 ale tesit sa z toho aj tak netesim 😝

zlazena
autor
20. nov 2014

@meusicka Mne to tiez samovolne nevyteka,len po stlaceni a len po kvapke. Jasne, dam vediet,co doporuci. Dnes som bola na kolposkopii a vraj ten krcok vyzera dobre.

meusicka
20. nov 2014

@zlazena tak dalsia dobra sprava, 🙂
inac ja musim priznat ze odkedy som vysadila HAK prave kvoli tej sekrecii, tak sa citim ovela lepsie po celkovej stranke, takze hadam u mna to moze byt fakt aj z toho. dufam ze to prestane, resp ze to sfarbenie fakt prejde nazad do svetleho,

zlazena
autor
21. nov 2014

@meusicka Ja uz HAK neberiem 10 rokov. Mam ale vela stresov v poslednej dobe a mozno jedno s druhym suvisi. Musim zmenit pracu a snad sa to ukludni. Prilis somatizujem vsetky problemy.

zlazena
autor
4. dec 2014

@meusicka
@ushuaia
@lauricka

Mam dobre spravy. Vcera ma vysetroval na sone radiolog a nic tam nevidel, ani len cystu, proste vsetko je v poriadku. Nevedel mi ale tu krv vysvetlit. Ja to mam este stale, ale uz sa tolko nekontrolujem, aby som nemala stres.

meusicka
5. dec 2014

@zlazena ahoj, tak to je dobrem ale nechapem skade sa tam ta krv teda berie.
a robili to rozbor toho sekretu, ze to je fakt krv???
ja ked si teraz kuknem, tiez uz nie tak casto, tak mi to skarede tmavozelene sfarbenie omaly prechadza do takej zltej , ale ako som pisala u mna to bude mat na svedomi HAK

ushuaia
7. dec 2014

@zlazena ahoj, som sa ti chystala odpisat v ten den a som potom zabudla... 🙂 to ma velmi tesi, niet nad dobre spravy...A vysledky histologie...?

zlazena
autor
8. dec 2014

@ushuaia Negativne 😀

ushuaia
8. dec 2014

@zlazena uffff to je ulava...no super...konecne mozes byt kludna...a do buducna si davaj pozor... 🙂

ivka973
18. okt 2017

Ahojte, brala som 4 roky HAK (katya)-vysadila som ju 16.8 2017 menstruacia meškala asi dva týždne ale potom prišla.posledné dva dni som spozorovala, že z pravej bradavky mi po stlačení vyteká ako keby mlieko. Snažíme sa o babätko a nejak sa nám nedarí od vysadenia.Čítala som, že to môže byť spôsobené zvýšením hormónu prolaktinu Dneska som bola na gyn. Doktor sa však len pousmial nad týmto problémom a povedal, že sekrét z prsníka je v poriadku. Menzes mi mešká 3dni. Chcela som aby mi spravil vyšetrenie na zistenie prolaktinu ale povedal že je to zbytočné. Nepáčil sa mi jeho prístup lebo pokiaľ viem musi ma vyšetriť ak je podozrenie na niečo takéto. Tehotenske príznaky mám len ze som unavená, mam modré žilky na prsiach, občas mám závraty a nechutí mi jesť, no však ma pri potlačení podbruska pobolieva.Ešte chcem podotknúť ze uz dlhšie mam hustý biely výtok ale skôr len vo vnútri posvy ale aj na nohavickach ale v malom množstve l, kŕčok mam dole alebo v strede uzavretý a veľmi tvrdý. Tehotensky test som si robila včera a rovno dva,oba vyšli negatívne. Čo si myslíte vy mozem mat zvýšený ten hormon a malo by sa to riešiť uz teraz, alebo to môže byť tehotenstvo? Ďakujem za odpoveď

ivka973
19. okt 2017

@meusicka ahoj co ti nakoniec zistili? Ak ta tu ešte nájdem 🙂

meusicka
9. nov 2017

@ivka973 ahoj, mne nezistili nic, lekar urobil sono, povypytoval sa, kedze to nebolo krvave, tak to nechal tak. a z testov, robili mi aj onkomarker, nastastie nic nevyslo. ale napr. co som sa cudovala, ze nezobral ster z toho sekretu.
teraz som u hodne dlho bez HAK, a ten sekret mam, ale je len taky svelo zltkasty, a zrejme to bude proste ta cinnost prsnych zliaz. hold patrim k zenam, ktorym neprestali uplne fungovat, aj ked uz nekojim .
prolaktin som si dala odpichnut este u endokronologa. nemala som ho zvyseny.

ivka973
10. nov 2017

@meusicka ani ja nemám nešťastie zvýšený prolaktin. Už 3 mesiace neberiem hak menzes som mala len dva x zatiaľ iba s dvojtýždňym meškaním, snažíme sa od vysadenia a zatiaľ bezúspešne. Ja to beriem este športovo ale priateľ je viac sklamaný ako ja.