Ktorí ľudia sa nemusia zúčastniť testovania?

graceyf
31. okt 2020

Dobrý deň, viem, že sa pýtam "o 5 minút 12",ale akí ľudia vlastne patria do kategórie rizikových ľudí, ktorí sa nemusia zúčastniť testovania?
Moja mama ma 51 rokov a ma cukrovku, tak ma zaujíma ci tam musí ísť aj ona, keďže sa o ňu veľmi bojím.. Ďakujem za odpovede.

vrculla
31. okt 2020

@graceyf a chodí normálne do prace? Ak hej tak musí ísť, všetci zamestnávatelia to vyžadujú

zuzap33
31. okt 2020

@graceyf koľko ľudí chodí von s cukrovkou aj omnoho horšími diagnózami. A ani nie je ešte žiadny senior a riziková skupina tiež nie. V čom vidíte problém???

mogaa
31. okt 2020

@graceyf sú výnimky ľudí ktorí testovania nemusia zúčastniť ale patria tam onkologickí pacienti, ľudia s imunodeficitom a podobní pacienti ktorým zdravotný stav neumožňuje testovanie.....cukrovkári tam nepatria....aj dôchodcovia sú riziková skupina a tiež nepatria do skupiny výnimiek, testovanie sa im síce neodporúča, ale ak nejdú na testovanie, majú zákaz vychádzania s výnimkami.....rizikové skupiny sú jedna vec a ľudia ktorí majú výnimky na testovanie iná.....

20erika07
31. okt 2020

Moji svokrovci tiez nechceli ist su vo veku 65r a 63r a svokra tiez cukrovkarka, a ma kontrolu buduci tyzden, tiez nevie ci nebudu dr vyzadovat od nej negativny test, ona ale stáť nevydrží, ma polyneuropatiu a dost velke bolesti nôh... nevie vôbec ako sa ma zariadiť...

vrculla
31. okt 2020

@20erika07 takýchto ľudí uprednostňujú. Dôchodci, tehotné majú prednosť

stanulienkat
31. okt 2020

Ved je to v jej zaujme. Este je mlada a neverim,ze kvoli cukrovke sedi cele dni doma. Mam v okoli ovela vaznejsie chorych a aj mladsich a idu.

jaroe
31. okt 2020

@graceyf nikto tam nemusí ist! Samozrejme, ak ide o živobytie, veľa ľudí žiaľ pôjde, aby mohli pracovať, čo je pochopitelne

jaroe
31. okt 2020

@stanulienkat v jej záujme? To si robíš srandu, nie?

stanulienkat
31. okt 2020

@jaroe ona sedi cele dni doma a nevychadza? Ludia teraz vymyslaju milion chorob,len aby nemuseli ist. Cakam,kedy sa zacnu ozyvat obezni,lebo aj ti su ohrozeni. A tlstochov tu mame teda pozehnane.

zuzap33
31. okt 2020

@jaroe prečo srandu? Má pravdu. Pani je ešte mladica, preboha 51 ročná, nie je stará pani na dôchodku
Ja som onkologický pacient, ztp na 80%, stále v liečbe a idem. Nebudem teraz sedieť doma. Poslala som syna, čaká v rade a tak ma zavolá. Problém vyriešený.

jaroe
31. okt 2020

@stanulienkat ja sa len pýtam, v čom jej ten test pomôže. Posilní jej imunitu? Alebo v prípade pozitivity ju začnú hneď liečiť, aby mala ľahký priebeh alebo? Lebo mne z toho vychádza, že keď tie testy vedia vykázať aj falošne negativnych, je zodpovednejšie sa nezúčastniť a odsedieť si doma tých 10 dni. Pracujúci sa žiaľ zúčastniť musia -dobrovoľne nasilu. Načo sa trepu dôchodcovia mi hlava neberie....

stanulienkat
31. okt 2020

Co ti hlava neberie? Ved sa tu pol roka denne o tom hovori.

jaroe
31. okt 2020

písala som čo. O čom sa pol roka hovorí? Testovanie je na pretrase len posledné tyzdne.

luba41
31. okt 2020

@graceyf nemusí..zdravotne je to tiež riziko - stáť niekde dlho vonku.. kartičku a výsledok od nej nikto nemože žiadat / ak aj kvoli tomu sa pýtaš../ UOOU nepovažuje Vyhlášku za dostatočný právny dokument, ktorý by umožnoval hocikoho žiadat info o tvojom zdravotnom stave.. https://dataprotection.gov.sk/uoou/sk?fbclid=Iw...

babababka
31. okt 2020

@jaroe my sme s manželom dôchodcovia,aj ID a boli sme obaja.Kvôli našim vnučkám a ich rodičom. A pôjdeme spolu na prechádzku.Preto sme sa tam trepali.

loginexistuje
31. okt 2020

mam cukrovku (uzivam lieky plus si aj picham) mam polyneuropatiu plus kardiodiagnozu na teste som bola
nie je tam taka vynimka chodim do prace a bez testu by sa nedalo