Kurie oko s veľa čiernymi bodkami

natalyb
16. máj 2023

Ahojte, mala som dlhšie kúrie oko na päte, no nevedela som o ňom. Keď som zistila, o čo vlastne ide začala som používať Kolodium Forte. Stvrdnutá biela koža sa mi rozšírila, no po pravidelnom používaní a močení v slanej vode sa mi darilo kožu ošúpať a zbaviť sa ho.
No nakoľko mi tam asi dve čierne bodky zostali, ocitla som sa na začiatku. Opäť som začala s Kolodiom, močením a šúpaním. Teraz vidím len kruh so samými čiernými bodkami a pekelne to bolí. Nejaké rady? Objednala som si pero od Duofilmu, snáď pomôže. No stalo sa vám niečo podobné? Je to noemálne? Bojujem s kurím okom prvý krát v živote tak som dosť v strese.

eliska105
16. máj 2023

Natieraj pravidelne 2x denne aj nadalej ked to po 10 dnoch nebude lepsie smer kozny na vypalenie dusikom

simca06022011
16. máj 2023

koloidom nekoncis... pripravok ked si na to davas, vzdy iba na kurie oko a nie okolo. Medzi dalsou aplikaciou to treba umyt, zosuchat (ja som mala taku skrabku k peru na kurie oka - teraz mi naslo iba scholl na nete, ale myslim, ze ja som mala inu znacku, nemocili sme to, proste som to zoskrabala na sucho zo strany na stranu tou skrabkou), a natriet. Nie natierat do nemoty, tu strvrdnutu kozu. A postupne ako to budes suchat, vyjdu ti tie "korene" von. A myslim, ze aj lastovicnik uz vonku rastie, ten je na to super :D ked nie tak smer kozna, ale teda u nas s bratom to bola u koznej jedna hroza :D

taktotedanie
16. máj 2023

To je potom bradavica

naatty10
16. máj 2023

@natalyb Ahoj možno to bude znieť smiešne ale mne pomohla jablko… odrezaný platom som prilepila na kúrie oko do rana mäkšie trosku vytrvalá čierne korienky koľko som vydržala od bolesti a večer zas a dokola 😇 mala som to hrozne nápis správu pošlem foto 🙂 teraz všetko Ok kúrie oko sa už vyše 6 rokov nevrátilo 😍

akvi
16. máj 2023

@natalyb musíš dostať preč práve to "oko", čiže to cierne, darmo zlupujes kožu okolo. Mala som to asi 3x v živote a vždy mi stačila náplasť, po niekoľkých dňoch to cele zmäklo a ten stred sa dal že úplne oddeliť. Raz mi vypadol aj sám a dvakrát som ho doslova vytrhla. Bolelo to ako sviňa, ale účinok zaručený. Možno sa už aj u nás dá kúpiť dusikové pero, tak aj tým by to určite šlo. Inak fakt už len ku kožnej, tá ti to tiež tým dusikom vypáli.

guudy
16. máj 2023

Mas bradavicu, nie kurie oko. Da sa odstranit aj bezbolestne. Kup si pero na odstranenie bradavic od f. wartner.

lyci
16. máj 2023

@natalyb je to bradavica s korienkami. s jednou som bojovala 5 rokov. jedine, co mne pomaha vyrezat laserom. doslova vyrezat dieru. mne ziadne veci z lekarne, ani od doktora nepomohli, ani masticky, vodicky, bylinky, supky, ani vypalovanie dusikom, laserom, dokonca ani vyrezanie chirurgom. a cim dlhsie budes testovat, co zaberie, tym bude hlbsia a odolnejsia. na kurie oka mi staci koloidum

marylynka
16. máj 2023

@natalyb to je asi tŕňová bradavica_ narežeme citrónovú kôru zalejeme octom a prikladaj/preklep na noc daj ponožku, rob niekoľko dni

jamidea
16. máj 2023

@natalyb vola sa to bradavica. Kup si dusikove pero a pouzivaj ho.

simca06022011
16. máj 2023

@lyci asi mesiac mi trvalo aj s domacimi pokusmi, kym som toho dceru zbavila, bez problemov... :D takze u kazdeho inak... posledne som normalne pinzetov vytiahla... :D

lyci
16. máj 2023

@simca06022011 nechapem vas koment a comu sa smejete. napisala som, co mne pomohlo. to sa nevylucuje s tym, ze inym stacia aj ine jednoduchsie a menej invazivne metody

lilyianka
16. máj 2023

@lyci dúfam,že laser naozaj zaberie. Ja som bola už asi 3x na vypalovaní dusíkom a vždy sa bradavica vrátila. Dnes mi laserom vypalila dieru,inak bolelo to riadne,tak dúfam,že už tá potvora zmizne.

oliolijanka
16. máj 2023

Ja som tu casto radila citronovu koru s octom.
Sama som zatial bradavicu nemala, ale furt niekto v okoli ma, tak radim alebo liecim inych a vsetkym ten citron pomohol.
Teraz som ale bola sokovana z toho, ako rychlo zmizla velka, neliecena bradavica s mensim potomkom z jednej malej nozky po aplikacii lastovicnika.
Po prvom potreti obe bradavice vyschli, po druhom potreti s tyzdnovou prestavkou same odpadli.