Kvasinky v tele - aké vyšetrenia si pýtať?

sipika
16. dec 2018

rada by som nasla osobu, ktora sa uspesne (vy)liecila na kvasinky v tele, ktore sa prejavili na roznych miestach.. nechty, opakovane mykozy, unava, bolesti klbov, zapach z ust a zle hojenie ran v ustach pripadne afty. na koho sa obratit zo zdravotnictva? ake vysetrenia si pytat? zmenu stravy mam nastudovanu. Dakujem!

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
16. dec 2018

v prvom rade zmen stravu .

- vynechaj mlieko / mliecne vyrobky a vsetko spracovane maso . salamy, klobasy , sunky , slaniny a pod.
- zarad do stravy viac zeleniny / ovocia (hlavne zeleniny)
- s kazdym jedlom ber oreganovy olej v tobolkach a extrakt z olivovych listov (tobolky, alebo kvapky) a citricidal. 3 tyzdne
- a dalsie 3 tyzdne zas budes brat s kazdym jedlom 3 druhy probiotik . enterol 250 + nejake 2 dalsie , co najdes.

potom uvidis, ako sa ti stav zmenil a podla toho budes postupovat dalej. co sa nechtov tyka to sa zrejme nezaobide bez lekara. ved uvidis o 6 tyzdnov .

sipika
autor
16. dec 2018

@prevenar dakujem za radu, no neviem co budem jest, kedze som aj celiaticka :D ani mliecne, ani masove ani mukove :p ale pre zdravie, co by sa neurobilo. zvlaste je, ze vsade som nasla pri strave, ze prave biele jogurty a kefir je vyborny v boji proti plesniam

s1m.one
16. dec 2018

ahoj, ak chces tak potvrdit by to mohli zo stolice, teda mozes poziadat lekarku, aby ti spravila testy, vynechat sladkosti hlavne a kysnute veci, prevenar radi velmi dobre 👍 mliecne ako probioticky jogurt ano ale zo zaciatku by som ani ten nedavala , postupne pridavala, presli sme si tym v rodine, zmenili sme stravu od zakladu..

sipika
autor
16. dec 2018

@s1m.one ďakujem 😊

prevenar
16. dec 2018

@sipika to nie je ziaden problem . mliecne veci nahrad rastlinnymi .. ryzove, mandlove, kokosove, makove mlieko ..nepisem ze nemas jest maso , pisem masove spracovane vyrobky 🙂 to je rozdiel.

nie mliecne vyrobky nie su vyborne pre nic. je to katastrofa pre tvoje vnutorne prostredie a zrejme sa podielaju velkym % na tvojom zlom zdravotnom stave.

+ vzdy mozes byt veganka, ako ja + tiez nekonzumujem lepok, cize vsetko sa da. KED clovek chce 😉 pozri si na youtube par kanalov o veganskej strave a prisposob si to pre seba 🙂

katrin21
16. dec 2018

@sipika GAPS dieta je idealna... najdi si o nej, je aj o nej knizka Syndrom travenia a psychologie.
musis vyhladovat candidu, inak sa jej nezbavis, zije z cukrov / muka ( aj bezlepkova!!), zemiaky, ryza, ovocie, cukor, med.... vsetko sacharidove...
mozes jest maso, ale skor to zdravsie bio kvalitne idealne.. ale ked nemozes, ak klasicke, mozno lepsie nejaka ryba, kralik, divina, hovadzie, jahnacie, morcacie...
zelenina akakolvek, zo zaciatku vsetko varene, neskor aj surova.. pridava sa postupne..
vela vela masovych cirych vyvarov ( hovadzie, slepacie ) - to hoji creva, vyzivuje crevne klky ...a hoji sliznicu
vela probiotik - su aj specialne GAPS probiotika, najdes na nete... + kvasena kapusta, pinkles...atd...
mliecne veci obcahuju tiez cukor - laktozu, takze aj to obmedzene, jedine obcas kvalitny jogurt, kefir... s kratkou trvanlivostou a bez modif. skrobov a glukozovych sirupov !! daj si do neho na ochutenie bobulove ovocie, ma vela vyzivy a malo sacharidov
a uzivaj oreganovy olej v tobolkach ( bez nich ti hrozi podrazdenie pazeraka!) .. ten zabija kandidu..

s v skratke - musis potlacit zle bakterie a rozsirit v tele tie spravne, ktore potom tym zlym nedaju sancu.. prisna dieta aspon 3 mesiace.. je to tazke, ale da sa to, ked si budes opakovat, preco to robis a chces uspiet a byt zdrava. sama som ju drzala.

katrin21
16. dec 2018

@prevenar tie rastl . mlieka jej ani nerad, lebo ludia potom nabehnu do DM a kupia si " Alpro" kokosove, mandlove atd. a to je cista cukrova voda s mizivym % zlozky, podla ktorej sa vola a ostatne mlieka len tak lahko nezozenie, ani si ich bez dobreho stroja nevyrobi ttolko a tak lahko.

prevenar
17. dec 2018

@katrin21 ok 🙂

sipika
autor
19. dec 2018

@katrin21 @prevenar ďakujem! Žemle z ľanovej múky :(pomleté ľanové semienka) , psyllium, vajcia a orechy? To by zapadalo do stravy

katrin21
19. dec 2018

@sipika orechy ziadne .. jedine ak ich aspon 2h budes namacat a riadne umyjes.. orechy su najvacsim zdrojom plesni....

prevenar
19. dec 2018

@sipika to znie dobre ..ale top je, ze das lanove semienka do vody na noc. cez noc sa z toho vytvori taky rosol ..hodis z toho tak 3 deci do mixera a pridas banan . musis mat silny mixer. rozmixujes a vypijes. idealne aj 2x denne , je to vysloveny liek na poskodene creva.

vsetko dobre 🙂

maris5
19. dec 2018

Absolutny zaklad vynechat cukor a zaradit probiotika a vlakninu. Kvasinky sa zivia sacharidmi.

sipika
autor
19. dec 2018

@katrin21 heej to občas aj vidieť aj cítiť 😣

katrin21
19. dec 2018

@maris5 ved to sme jej uz popisali....