Ľahko zväčšený pravý lalok pečene

smile31
2. júl 2016

Maminky, prosím vás nevedela by niektorá z vás poradiť? Po prípade neni tu niektorá s podobným problémom? Na sone brucha, na ktoré ma objednal chirurg kvôli inému problému, mi bolo zistené ľahké zväčšenie pravého laloka pečene :/ pridávam aj papier z vyšerenia ... doniesla som výsledok chirurgovi a ten len konštatoval, že je všetko OK, robil mi aj CRP aj krvné testy, no všetky výsledky som mala v poriadku, len to zväčšenie laloka, nestretla ste sa s tým niektorá náhodou? Bojím sa aby sa niečo nezanedbalo :(.... občas ma na pravej strane pobolieva taka tlaková bolesť bolí to minutu a zmyzne ... mám problémy s hrudnou kosťou , ktorá mi spôsobuje bolesti v hornej ľavej časti rebier(bola som s tym u chirurga), čo sa týka bolesti v oblasti pecene neviem , či ma to neboli náhodou aj spodné rebro a teda to nie je spojené s problémom hrudnej kosti, keď si na kosť pritlačím tam ma to zaboli... rozmýšlam, či ísť za obvodnou aby mi spravila pečeňové testy...ale či sa na mňa nebude kukať ako na d....a, že ved sono mam OK aj krvné testy... Ďakujem vám baby za radu

katkabg
2. júl 2016

Ajoj aj ja mam skrivene rebra akoby ked som bola mala tak som hodne zhrbena chodila a teraz na to doplacam,lavu stranu mam vyzsie ako oravu a aj mapobolievaju tie rebra hlavne lava strana hore na hrudnej kosti alebo spodky rebier,stale sa snazim stat rovno no vekom to uz je tazko docielit.Moznoze pecen mas pecen zvecsenu tlakom co vytvaraju rebra ak tam je niaka odchylka.no pokial dobre krvne vysledny asi by som sa nebala,popripade si daj za mesiac opat urobit testy.

stanulienkat
2. júl 2016

Preco to nekonzultujes s lekarom???

smile31
autor
2. júl 2016

@stanulienkat lekar - chirurg sa k tomu nijako nevyjadril povedal ze je to v poriadku a u obvodnej som nebola este

smile31
autor
2. júl 2016

@katkabg no doktor i povedal ze som "kriva" ja mam jedno tameno prave vyssie ako lave tiez mam gulaty dost chrbat :/.... ked i pritlacal na jednotive rebra bolelo to... ale riesil len lavu stranu nie prau kedze tam som bolest citila len obcas....ale ne iem ci to je z tej zvacsenej pecene ci z rebier ta bolest je to ako keby aky chvilkovy tlak potom prestane...

katkabg
2. júl 2016

@smile31 nooo ja to mam to iste len ked pritlacim na urcite miesta na rebrach a podla mna to vsetko je kriveho statia,a aj ako som zhrbena tak v predu rebra co su posledne dolu citim obcas ako mi tlacia na niaky organ :( jaj neviem na mne sa matka priroda vyjasila az hroza kazdy den ma volaco boli....ja mam aj hrudnu kost medzi prsiami krivu,volnym okom to nevidno avsak ked lahnem vidim ze kava strana je ohodne visoko

smile31
autor
3. júl 2016

@katkabg asi skočím k obvodnej nech mi k tomu niečo povie a dúfam, že nebude na mňa kukať, či som šiši keď mám take výsledky aké mám...

prirodka
3. júl 2016

@smile31 Ja dobré dať si urobiť pečeňové testy,rozhodne.Potom sa ozvi ako si dopadla. 🙂

smile31
autor
3. júl 2016

@prirodka a nevies kolko sa na taketo vysedky caka?...

prirodka
3. júl 2016

@smile31 Joj, veru nie, ja som si ich dávala robiť pred 11rokmi,takže sa iste už veľa zmenilo odvtedy.....

smile31
autor
3. júl 2016

@prirodka ok dakujem... dufam, ze vysledok je co najskor :(

smile31
autor
4. júl 2016

ahojte baby tak som sa akurat vrátila od obvodnej...pečeňové testy mi robila koncom maja ked mi brala krv ze mi teda robili aj pecenovky aj mi to ukazala ze to tam mam zaznamenane a ze je vsetko v norme 🙂 tak som rada

katkabg
7. júl 2016

@smile31 super teda ze je vsetko ok 🙂

prirodka
7. júl 2016

@smile31 🙂 🙂