Lámavé nechty

neferneferuaton
5. sep 2023

Ahojte, som uz strasne zufala z mojich nechtov. Lamu sa, zlupuje sa mi vrchná vrstva po vrstve az cakam kedy pridem na poslednú vrstvu nechtu. Su tak neskutočne polamane, že vyzerajú ako ohryzene. Je to extremne škaredé. Mavala som obdobia, ze sa mi polamali nechty ale toto uz je extrem ktorý trvauz pridlho. Skusala som laky,olejceky, kremy,vitaminy.... Vysledky z krvi mam dobre. Neviete čo to môže byť alebo kam mam s tým ist? Obvodny je ukrajinec a nic neriesi len ci nechcem ist na PN.

jamimo
5. sep 2023

@neferneferuaton čo znamená výsledky dobré? Napr. Mala si odber aj na hormóny štítnej žľazy? Anémia, feritín železa v sére? Nemáš náhodou plesňové ochorenie nechtov?
Obvodného by som sa opýtala, nech sa ešte raz pozrie a riadne a či sú moje nechty zdravé nechty...? Alebo či si myslí, že ich obhrýzaš na večeru 🤔
Za mňa 👉 smer dermatológ, vyšetrenie, odobratie vzorky nechtu. Nenechaj sa odbiť.
Skoré zlepšenie prajem!

tanyan
5. sep 2023

Výsledky krvi... Robil ti len základné odbery alebo napríklad aj mineralogram a úroveň vitamínov? Sú to len nechty na rukách alebo aj na nohách? Ako vyzerá nechtové lôžko a okolie nechtov?
Nemôžu byť nechty oslabené v dôsledku používania kozmetiky alebo čistiacich prostriedkov?
Aj ja by som navštívila kožného, aby sa vylúčilo lokálne ochorenie.

neferneferuaton
autor
5. sep 2023

@jamimo ano aj štítna, zelezo a podobne ako pises, plesen nemam a keby tak nie na všetkých nechtoch. Ale ja mam bez plesne a vsetky sa lamu. Zacalo to tak razom. A na kozne mam ist tak ci tak ale obvodny ci kozna su na jedno kopyto. Skusim no. Ďakujem

neferneferuaton
autor
5. sep 2023

@tanyan take odbery ake on uznal za vhodne. Tak no ja sa nevyznam. A nechty vyzerajú otrasne a mam aj zadery. A nepoužívam cistiace prostriedky. No kozna neporiesi nic. Je to este horsia doktorka ako obvodny

tanyan
5. sep 2023

@neferneferuaton Pitný režim je dostatočný?
Naozaj nepoužívaš žiadnu kozmetiku alebo chémiu? Alebo používaš pri upratovaní a umývaní rukavice?

jamimo
5. sep 2023

@neferneferuaton rado sa stalo... ochorenia nechtov sú rôzne, ak by si nepochodila, skús súkromného dermatológa, alebo lepšie pracovisko napr. Martin, Bratislava... Ochorenia nechtov napr. tu:
https://zdravopedia.sk/choroby/ochorenia-nechtov

neferneferuaton
autor
21. sep 2023

@tanyan nic špeciálne.ziadne chemikalie ani kozmetika. Ani nič nove nemam co sa kozmetiky tyka

pkgirl30
21. sep 2023

moje nechty sa tiež veľmi lámu je to katastrofa, ale všimla som si že z otcovej strany majú všetci také slabé nechty aj vlasy máme také, tenké, lámu sa, proste genetika

neferneferuaton
autor
21. sep 2023

@pkgirl30 lenze mne to zacalo razom

pkgirl30
21. sep 2023

jasné, tam je potom problém niekde inde, chyba nejaký vitamín, vraj aj štítna to robí...ja som sa to snažila nejak podporiť vitamínmi a olejčekmi ale prestalo ma to baviť, pred rokom som začala chodiť na gélové nechty a mám pokoj