Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Lámu sa mi zuby. Čo pomôže?

zuzka1008
12. júl 2012

maminy poradte, som zufala, kojim skoro 2r. dcerku, a zuby mi odchadzaju jedem za druhym, doslova sa lamu.... poradte niake vitaminy samozrejme sa smazim pit mlieko, jest jogurty a syry... dceru sa chystam odstaviť, ale ešte na to nieje pripravena

bianca
12. júl 2012

ty by si v prvom rade mala spolupracovat so zub.lekarom .Z mlieka sa vstrebava tak malo calcia az je to smiesne a lamanie zubov nie je normalne.Uvedom si ze ked sa ti lamu zuby ,tak co vsetko sa deje v tvojom tele bez toho aby si o tom vedela?.Skus porozmyslat kto z vas nie je pripraveny na odstavenie.Ci ty alebo skoro 2 rocna mala.

orieskova
12. júl 2012

Mila Zuzka.Som dentalna hygienicka a mam pre vas jedno info.zub ma pevnu strukturu a dieta ani kojenie nesposobuje odvapnovanie zubov.su to iba babske reci.sklovonu dokazu oslabit a odvapnit len vonkajsie vplyvy ako sladene napoje ktore obsahuju napr.kys.fosforecnu a mnoho inych kyseli.citajte etikety na vodach.dalej mozu sposobit kazivost niektore druhy liekov,ale to je nepatrne.treba dostatocne fluoridovat.Elmex pasta +Elmex gel.a treba ist na to logicky.lamu sa ti kosti kvoli kojeniu? 😉

adelaine
12. júl 2012

ahoj zuzi,
musim prejavit uplny suhlas s orieskovou...
zuby sa nelamu kvoli tehotenstvu, ani kvoli dojceniu, to je blbost a povera starych mam, to by si sa musela odvapnit a polamat cela....
je sice pravdou, ze je ziaduce pocas dojcenia prijimat viac mliecnych vyrobkov, ale so zubami to v tomto pripade nema nic spolocne..
zuby, ktore sa lamu su bud hlboko vykazene alebo boli v minulosti mrtve, moja rada je, treba ist na preventivku k stomatologovi a dat si spravit aj RTG, a potom si dat zuby poopravovat, lebo zial, nie sme ako zraloci ci krokodili, zuby mame len jedny a ked o ne prideme, zial mame smolu ...

shira_
12. júl 2012

Dojčenie nemá vplyv na zuby. zuby sa lámu, lebo sú pokazené alebo mŕtve už dávno predtým, ako sa začnú lámať. dieťa sa prirodzene neodstaví skôr, ako 2,5 ročné, takže na to určite nie je pripravené. práve takýto vek sa mi zdá na odstavenie najnevhodnejší, ale ked sa tak rozhodneš, dieťaťu nezostane nič iné, iba prijať tvoje podmienky. zuby ti to určite nezachráni, treba ísť k zubárovi na vyšetrenie a urobiť rtg, potom poriadne ošetriť.

malinkaaninka
13. júl 2012

neraď sa tu,už si mala byť dávno u zubárky.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli